25-06-2018 | Bugünkü SONHABER
Edirne'nin "sağlık üssü" İlgi odağı Edirne'nin "sağlık üssü" İlgi odağı
Gurbetçiler yollarda Gurbetçiler yollarda
Olimpik Yüzme Havuzu açıldı Olimpik Yüzme Havuzu açıldı
Enez festivali renkli geçecek Enez festivali renkli geçecek
23 Mayıs 2017 Salı, 10:07
Erasta sevgisi
İmar ve Şehircilik Müdürlüğü yangın güvenlik raporu alınmadan, yapı kullanma izni düzenlendi...

Edirne Belediyesi İmar ve Şehircilik Müdürlüğü’nün resmi açılışı yapılan Erasta AVM için yangın güvenlik raporu alınmadan yapı kullanma izni düzenledikleri ortaya çıktı. Skandal AVM’de işyeri kiralayan ve geçici ruhsat alan işletmelerin işlemlerini yapmaları sırasında anlaşıldı.

 

Şehrimiz Talatpaşa Caddesi üzerinde bulunan ve inşaat aşamasında gece yarısı inşaat yapması ve fore kazıkların çakılmasıyla şikayetlere neden olan ve sahibi FETÖ/PDY soruşturması kapsamında gözaltına alınıp serbest bırakılan Nurettin Eroğlu’na ait Erasta AVM için 12 Nisan 2017 tarihinde Edirne Belediyesi İmar ve Şehircilik Müdürlüğü tarafından Yapı Kullanma İzin Belgesi düzenlendi.

VALİ AÇILIŞA KATILMADI

 

Edirne Belediyesi tarafından Yapı Kullanma İzin Belgesi’nin düzenlenmesinden bir gün sonra Erasta  13 Nisan tarihindeki Belediye Başkanı Recep Gürkan, 54. Mekanize Piyade Tugay Komutanı Tuğgeneral Salim Afgün, Adalet Komisyonu Başkanı Tayyip Özdurmaz, CHP İl Başkanı Fevzi Pekcanlı ve  AK Parti İl Başkanı İlyas Akmeşe’nin katılımı ile resmi açılışı yapıldı.

 

Ancak, Erasta’nın resmi açılış törenine Edirne Valisi Günay Özdemir, Cumhuriyet Başsavcısı Muhammed Savran, Emniyet Müdürü Armağan Adnan Erdoğan, Jandarma Alay Komutanı Albay Kamuran Ersan katılmamıştı.

 

YAPI KULLANMA İÇİN NELER GEREKLİ?

 

İskan veya oturma izni olarak da bilinen yapı kullanma izin belgesi, inşaat çalışmaları biten bir yapıda yasal olarak oturuma başlamak veya işyeri açmak için gerekli belgeyi alabilmek için, müteahhidinin bağlı bulunan belediyeye dilekçe ekinde, Tapu kaydı bilgileri, Vergi Dairesi'nden İlişki Kesme Belgesi,  Kanal Belgesi, Telekom Olur Yazısı,  Proje Müellifleri Raporu, Yapı Denetim Kuruluşu'nun Raporu, Cephe fotoğrafları, Emlak/Çevre Temizlik Vergisi Yoktur Yazısı, SSK'dan alınan Borcu Yoktur Belgesi, Asansör firmasından TSE Belgeleri, Garanti Belgesi, Mühendislerin SMM Belgeleri,  Muayene Raporu, Muayene fişi, Uygulama projeleri, Sığınak Raporu,  Yangın Tesisat Raporu’nu ekleyerek başvurması gerekiyor.