25-06-2018 | Bugünkü SONHABER
Edirne'nin "sağlık üssü" İlgi odağı Edirne'nin "sağlık üssü" İlgi odağı
Gurbetçiler yollarda Gurbetçiler yollarda
Olimpik Yüzme Havuzu açıldı Olimpik Yüzme Havuzu açıldı
Enez festivali renkli geçecek Enez festivali renkli geçecek
25 Mayıs 2017 Perşembe, 10:14
Kara sevda gibi
Erasta AVM’nin yangın güvenlik raporu alınmadığı gibi, bu konuyla ilgili harcın da tahsil edilmeyerek kamu zararına neden olundu..

Edirne Belediyesi İmar ve Şehircilik Müdürlüğü’nün resmi açılışı yapılan Erasta AVM için yangın güvenlik raporu alınmadan yapı kullanma izni vermesinin yanında,  bu raporla ilgili harcında tahsil edilmeyerek kamu zararına neden olunduğu bildirildi. Edirne İtfaiye Müdürlüğü yangın anında Erasta AVM’nin yangın güvenlik sistemlerin nasıl olduğu ve ne şekilde müdahale edeceği yönünde elinde yeterli bilgi sahibi olmadığı bildirildi.

 

Şehrimiz Talatpaşa Caddesi üzerinde bulunan ve inşaat aşamasında gece yarısı  fore kazıkların çakılması şikayetleriyle gündeme gelen ve sahibi FETÖ/PDY soruşturması kapsamında gözaltına alınıp serbest bırakılan Nurettin Eroğlu’na ait Erasta AVM’nin  yangın güvenlik raporu alınmadan oturma raporu verilmesinin ardından yeni bir skandal daha ortaya çıktı.

 

KAMU ZARARI NE OLACAK?

 

Edirne Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü tarafından yangın güvenlik raporu düzenlenmediği için bu amaçla ödenmesi gereken harcın da tahsil edilmediği ortaya çıktı. Yaklaşık 400 bin liraya yaklaşan rapor harcının tahsil edilmemesi ile kamu zararının oluştuğu kaydedildi. Erasta için Edirne Belediyesi’nin neden bu kadar hoşgörülü davrandığı ve belediyenin önemli bir gelirinin tahsil edilmemesi konusunda hoşgörülü davrandığı da öğrenilemedi.