18-10-2017 | Bugünkü SONHABER
75 kilo ‘skunk’ ele geçirildi 75 kilo ‘skunk’ ele geçirildi
Şehidimizin kızlık soyadı da eklendi Şehidimizin kızlık soyadı da eklendi
Bilirkişilik Temel Eğitimleri başlıyor Bilirkişilik Temel Eğitimleri başlıyor
Kemer hayat kurtardı Kemer hayat kurtardı
19 Haziran 2017 Pazartesi, 09:58
CHP’li Akgün ile MHP’li Özkan çekişmesi
CHP İl Genel Meclis Üyesi Erdal Akgün ile MHP İl Başkanı Hakan Özkan birbirleri ile ilgili yaptıkları açıklamalar boyutunu aşmaya başladı. Her iki siyasetçi de açıklamalarıyla işi birbirlerini suçlayamaya kadar götürdüler...

CHP İl Genel Meclis Üyesi Erdal Akgün ile MHP İl Başkanı Hakan Özkan birbirleri ile ilgili yaptıkları açıklamalar boyutunu aşmaya başladı. Her iki siyasetçi de açıklamalarıyla işi birbirlerini suçlayamaya kadar götürdüler.

 

CHP’li Erdal Akgün’ün önceki günlerde yaptığı açıklamada MHP’yi eleytiren sözlerine yanıt veren MHP İl Başkanı Hakan Özkan dünde Erdal Akgün’ü hedef alan açıklamalarıyla dikkatleri çekti.Akgün’den ise cevap hiç gecikmeden geldi.

 

"BEYEFENDİ KENDİNİ TRAKYA'YA UYUMLASIN"

 

Akgün " Aslında böyle bir şeyle muhatap olmak üzüntü verici bir şey. Ama şahsıma yaptıklarını boş verin, partime saldırdığı için kendisine cevap veriyorum. Yağmurun yağmamasını bile Cumhuriyet Halk Partisi'ne bağlayan zekaya ben ne diyebilirim. Asla ve asla öyle bir şey yok. Ben şimdi tarladan geliyorum. Müthiş, bereketli bir yıl içerisindeyiz. Allah'ımıza şükrediyoruz bize verdikleri için. Beyefendi o kadar alakasız ki benim özellikle tarımla ilgili basında paylaştıklarımdan haberi yok. Ben dertlerimizi, sorunlarımızı ortaya koyuyorum. Asla ve asla hiç bir zaman da şov içinde olmadım, olmamda mümkün değil. Biz gerçekten 15 yıllık AKP iktidarında dedelerimizden, babalarımızdan kalan malımızı, mülkümüzü kaybediyoruz. Böyle bir insanın şov içinde olması mümkün değildir. Beyefendi kendini Edirne'ye ve Trakya'ya uyumlasın. Onun beyni hala Anadolu'da kalmış.

 

"BÖYLE BİR İL BAŞKANI İLE VAY MHP'NİN HALİNE"

 

MHP İl Başkanı'na şunu söylüyorum; kendi partilerindeki Edirne ve Trakya evlatlarını ezmesinler. Onları da biraz meydana çıkarsınlar. Doğduğu yere değil doyduğu yere ayak uydursun. Burası Edirne, burası Trakya. Bizlere benzemeye davet ediyorum kendisini. Yağmurun yağmamasını bile Cumhuriyet Halk Partisi'ne bağlayan birine nasıl cevap verilir bilemiyorum. Vay MHP'nin haline böyle bir il başkanı ile diyorum.

 

Gerçekten MHP gibi bu şehirden milletvekili çıkarmış, çok uzun yıllar sonra belediye meclis üyesi çıkarmış, il genel meclis üyesi çıkarmış bir partinin il başkanının bu kadar ilgisiz, alakasız ve saldırgan yapısını anlamış değilim. Kendisini biraz siyasi nezakete davet ediyorum. Ben siyasi eleştiririm ama hiç kimsenin şahsına hakaret etmemişimdir bu zamana kadar. Bir anlamda da Cumhuriyet Halk Partisi'nin özelliği budur. Gidip benim şahsımı hedef alarak, gitsin kendi köyüne baksın, yağmur yağmamış bilmem ne. Yağmur yağmadıysa bu bereket nereden geliyor? Doğduğu yere değil, doyduğu yer benzeyip Edirne Halkı'na ayak uydursun.

 

"DEVLET BAHÇELİ, AHMET TÜRK'ÜN CEZAEVİNE GİRMESİNİ İSTEMEMİŞTİR"

 

MHP, Devlet Bahçeli'nin son yaptığı uygulamalarla kapanmaya yüz tutmuş bir partidir. Kapanma ve bitme süreci MHP'nin başlamıştır. Ben her gün çarşıdayım, pazardayım, köydeyim. Bütün Milliyetçi, Ülkücü kardeşlerimizin içi kan ağlıyor. Büyük bir üzüntü içerisinde kendileri. Çünkü partinin içinde demokrasinin D'si dahi yok. Devlet Bahçeli bizi bitirdi diyorlar. Biz insanı insan olduğundan dolayı seviyoruz. Kim olursa olsun, ne olursa olsun, vatana ihanet etmediği sürece, bayrağına saygısızlık etmediği sürece, ırkı, rengi, dili, dini ne olursa olsun hepsi bizim kardeşimizdir. Biz böyle bakıyoruz.

 

Cezaevine düşmüş insanların ziyaret edilmeleri, onlarla görüşülmeleri falan gayet normaldir. Mesela Devlet Bahçeli'nin, Ahmet Türk ile ilgili konuştuğu "cezaevine alınmamalı, tutuklanmamalı" demesini biz çok olumlu karşıladık gerçekten biz saygı duyduk. İnsanların cezaevine tıkılmasından memnuniyet duymasınlar, tamamen üzüntü duysunlar. Böyle milliyetçilik olmaz, böyle devletine bağlılık olmaz. Biz insanların özgürce yaşamasından yanayız. ilk önce eğitim diyoruz. İnsanlar eğitilmeli. Bir insanın kötü yola neden düştüğü araştırılmalı ve eğitilmeli diyoruz.

 

"MHP İL BAŞKANI GİZLİ İSTİHBARATÇI MI?"

 

Cumhuriyet Halk Partisi'nin milletvekilleri gelmiş, Selahattin Demirtaş'ı ziyaret etmiş, bu nasıl bir anlayış? Acaba doğru mu, ne kadar doğru? Bizim haberimiz yok onun nereden haberi var? Acaba kendisi gizli istihbarat falan mı? Onu da kendisine bir sormak istiyorum. Boş işleri bıraksınlar. Partilerini kurtarmaya çalışsınlar. Şehrin yerel televizyonu var, basını var, bölgeye hitap eden ulusal basını var. Kendisi ile istediği her yerde tartışmaya açığım.

 

"MADEM MHP'NİN MUHALİFLERİ FETOCU O ZAMAN TUTUKLANMALARI LAZIM!"

 

Küçücük bir eleştiriyi dahi eleştiremeyen zihniyetin elinde MHP. Yürekler acısı bir durumu var. Zaten MHP kapılarına kilit vurulmasına yüz tutmuş bir parti. Genel Başkana karşı olan herkesin partide kökü kazınıyor. Ya teröristlikle, ya FETO’culukla suçlanıyor. Ortaklaşa hareket ettikleri partiye istediklerini yaptırabilirler. Madem Meral Akşener ve diğer muhalifler FETO’cu olmakla suçlandı. Madem terörist onlar niye tutuklanmıyorlar? Meral Akşener, Sinan Oğan ve diğerlerini, Devlet Bahçeli Feto terör örgütüne üye olmakla ilan etti. Teröristler elini kolunu sallaya sallaya gezmemeliler bu ülkede. Madem öyle iş birliği yaptığı parti hemen anında talimatla muhalifleri alsınlar. Cumhuriyet Halk Partisi'ne baksınlar. Muharrem İnce genel başkanımıza karşı genel başkanlık hareketi başlatmıştır. Ama partimizin etkinliğinde Muharrem İnce hep en öndedir. Fikri Sağlar gayet demokratik bir ortamda partide disipline sevk edilip kendini aklayıp geri dönmüştür.

 

"HOCALIĞI, İMAMLIĞI VARSA GELSİN KÖYE YAĞMUR YAĞDIRSIN"

 

Ben kendilerini demokrasiye davet ediyorum. MHP İl Başkanı eleştiriye açık olsun. Edirne insanının, Trakya insanının yaşam tarzına ayak uydursun. Böyle basit siyaseti bıraksın. Beni bugüne kadar zaten tanıyan tanımıştır. Edirne'nin saygı değer basın mensupları benim hiç bir zaman şov yapmadğımı bilirler. ben bir anlamda onun hakaretvari kelimelerini Edirne kamuoyuna, saygı değer basın mensuplarına bırakıyorum. Beni en iyi tanıyan insanlar sizlersiniz. o MHP'nin içindeki Edirne evlatlarını, Trakya evlatlarını ezmesinler. Onlarda bir yerlere gelsin. İsmailçe de yağmur olmadığını iddia ediyorsa, eğer biraz hocalığı, imamlığı varsa kendisini Büyükismailçe Köyü'ne davet ediyorum, gelsin bir yağmur duası yağsında yağmur yağsın”dedi.

 

Erkan Ekşi

19 Haziran 2017 Pazartesi, 09:58
   YORUMLAR
   YORUM YAZ
Adınız :
E-mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu
:   DİĞER HABERLER
18.10.2017, 10:46 - “Bizde din, ırk ve mezhep ayrımı yok”
18.10.2017, 10:45 - İnağ, “İthalat çözüm değil, çözüm üretimde”
18.10.2017, 10:44 - Atık arıtma tesis ihalesi yapıldı
18.10.2017, 10:43 - Velilerin yol isyanı ses getirdi
18.10.2017, 10:42 - Budak, Ege Üniversitesi Rektörü oldu
18.10.2017, 10:41 - Hakim karşısına çıktılar
18.10.2017, 10:40 - Gaytancıoğlu sordu...
18.10.2017, 10:39 - 24 saat TIR geçişine kapatılacak
18.10.2017, 10:38 - Ahunbay, “Dünya Mirası Listesi’ndeki Eserler Korunmalı”
18.10.2017, 10:37 - Bahçeşehir’den tanışma kahvaltısı
18.10.2017, 10:36 - AGD’den aşure ikramı
18.10.2017, 10:35 - “Altın Voltaj” ödülüne layık görüldü
17.10.2017, 10:53 - Memba kalitesinde suya kavuşuyoruz
17.10.2017, 10:51 - Ek süre yok, uygulamaya geçin!
17.10.2017, 10:49 - FETÖ şüphelisi 2 kişi tutuklandı
17.10.2017, 10:48 - Esnaf, “Alipaşa can çekişiyor..”
17.10.2017, 10:47 - Aslan, Bursa’da Edirne’yi temsil etti
17.10.2017, 10:46 - Edirneliler, yazarlarla buluştu
17.10.2017, 10:45 - Nar kadınları tepkili
17.10.2017, 10:44 - Mezar gerçeği..!
KİTAP FUARI
SONHABER 23 yaşında
BABALARA SEVGİ VE SAYGIYLA
Esrarengiz seyahat
Kalp ağrısı
İslamda israf haramdır
Kazanıyoruz mu yoksa kaybediyor muyuz?
Erikli sahilinden öneriler, şikayetler ve teşekkür
    Hakim karşısına çıktılar
    Velilerin yol isyanı ses getirdi
    Budak, Ege Üniversitesi Rektörü old
    Atık arıtma tesis ihalesi yapıldı
    24 saat TIR geçişine kapatılacak
    “Bizde din, ırk ve mezhep ayrımı yo
    EDİRNE İL ÖZEL İDARESİ DESTEK HİZME
    İnağ, “İthalat çözüm değil, çözüm ü
    Gaytancıoğlu sordu...
    75 kilo ‘skunk’ ele geçirildi
    Ahunbay, “Dünya Mirası Listesi’ndek
    Bahçeşehir’den tanışma kahvaltısı
    AGD’den aşure ikramı
    “Altın Voltaj” ödülüne layık görüld
© 2011
EdirneSonHaber.Net'in hosting hizmeti REFONA tarafından sağlanmaktadır.