13-12-2018 | Bugünkü SONHABER
Kırçuval hayranlarıyla buluştu Kırçuval hayranlarıyla buluştu
Barbun bolluğu fiyatlara yansıdı Barbun bolluğu fiyatlara yansıdı
Saray lezzetleri menülerde Saray lezzetleri menülerde
Zobar, “Açlık sınırı 2 bin 320 TL” Zobar, “Açlık sınırı 2 bin 320 TL”
10 Kasım 2017 Cuma, 10:12
Pekcanlı, “Yatırım programı ortada yok”
CHP İl Başkanı Fevzi Pekcanlı dün parti binasında gazetecilerle bir araya gelerek Edirne gündemiyle alakalı açıklamalar da bulundu...

CHP İl Başkanı Fevzi Pekcanlı dün parti binasında gazetecilerle bir araya gelerek Edirne gündemiyle alakalı açıklamalar da bulundu.

 

CHP İl Başkanı Fevzi Pekcanlı 2018 yılı yatırım programının hala İl Genel Meclisinin önüne gelmediğini 80 milyonluk yşatırımın nereye yapılacağının belirlenmediğini söyledi.

 

Konuşmasının başında Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ün ölüm yıldönümü olması nedeniyle konuşan Pekcanlı, “Türk Ulusu’nun bağımsızlık savaşının önderi Laik ve Demokratik Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ü gönlümüz de yaşatıyoruz. Mustafa Kemal Atatürk, ‘bir zamanlar gelir beni unutmak veya unutturmak isteyenler, gayretler belirebilir. Fikirlerimi inkar edenler ve beni yerenler çıkabilir. Hatta bunlar benim yakın bildiğim ve inandıklarım arasında bile olabilir. Fakat eksiğimiz ektiğimiz tohumlar o kadar özlü ve kuvvetlidir ki, fikirler Hint’ten, Mısır’dan döner dolaşır yine gelir. Verimli neticeler kalpler de doldurulur’ demiştir.

 

Atamızın kendisini unutmadığımızı ve ektiği tohumların her şeye rağmen her sabah yeniden yeşerdiğini, minicik ve gencecik kalplerin Türkiye Cumhuriyeti ve Atatürk sevgisiyle çarptığını söylemek en büyük mutluluğumuzdur. Çağdaş Türkiye’nin kurucusu büyük devrimci ve devlet adamı Atamızı, aramızdan ayrılışının 79. Yılında bir kez daha saygı ve şükranla anıyorum” dedi.

 

Daha sonra Edirne gündemiyle ilgili konulara geçen Pekcanlı, Edirne’nin 2018 Yılı Yatırım Programı ile ilgili açıklama yaptı.

 

Pekcanlı, “İl Genel Meclisi’nde bütçe görüşmeleri başladı ve 2018 yılı yatırım programı hala il genel meclis üyelerinin önüne gelmiş değil. Bizlerin cebinden çıkan 80 milyonluk verginin Edirne’ye düşen 80 milyonluk kısmının nereye, ne şekilde yatırımın yapılacağı hala belli değil. İl Genel Meclis Başkanımız da nereye, nasıl yatırım yapılacağını sorduğu halde, bu programı bürokratlar daha yetiştiremedik demişler. Kasım ayında bütçe görüşmelerinin başlayacağını İl Özel İdaresi’nde çalışan bütün bürokratlar biliyor. Bu programı hazırlarken neye göre hazırlıyorlar veya hazırlanan bu program niye İl Genel Meclis Başkanlığı’na verilmiyor?. Verilmeme sebebinin altında yatan sebep nedir? Niçin verilmiyor? Bu bürokratlar bir aylık bütçe görüşmelerinde 11 ay ne hazırlıyorlar Edirne ile ilgili. Sayın Valimize, il genel meclis başkanımız gitmiş. Programın vali bey de olduğunu söylemişler daha önceden. İl Genel başkanımız da vali beye gitmiş. Vali bey programın kendisine gelmediğini söylemiş.

 

Bu program Edirne’de devletin başına hala ulaşmadıysa demek ki bürokratik sıkıntılar var. Ciddi anlam da Edirne’nin yönetimiyle ilgili özellikle bürokrasi kesimin de ciddi anlam da sıkıntılar var. Biz bunların Cumhuriyet Halk Partisi olarak, il genel meclis grubumuz da hepsinin yakın takipçisiyiz. Bütün bürokratların yaptığı işlerle ilgili hepsinin takipçisiyiz. Bizim de ana muhalefet partisi olarak yaklaşık 1,1,5 yıl sonra genel seçimler, yerel seçimler var. Ajandamıza yazdığımız başlıklardan bir tanesi de bu. Buradaki bürokratların yaptığı veya yapamadığı çalışmalarla ilgili bir çok notumuz var. İl Genel Meclisi’nde yapılamayan bu işlerle ilgili her şeyin takipçisiyiz. Bu bütçe görüşmeleri esnasında il genel meclis grubumuzu, grup toplantısı olarak olağan bir gündemle de toplayabilirim. Bununla ilgili Cumhuriyet Halk Partisi olarak İl Genel Meclisi’nde yaptırımlarımız olacak” diye konuştu.

 

Onun ardından CHP’nin Edirne’deki kongre süreciyle ilgili konuşan Pekcanlı, "Geçtiğimiz ay Cumhuriyet Halk Partisi’nin kongreleriyle ilgili takvim başladı.  Bütün ilçelerimiz de mahalle delege tespitlerini yaptık. Aralık ayının ilk haftası da, 2’sinde başlamak üzere ayın 10’una kadar bütün ilçelerimizde ilçe kongrelerimizi tamamlayacağız ve 10 Aralık’ta merkez ilçe başkanlığının kongresinin tamamlanmasının ardından il başkanlığı süreci başlamış olacak.Bu süreç hiç aksamadan devam ediyor. Hiç bir ilçemiz de kongrelerle ilgili bugüne kadar ciddi anlamda sıkıntı yaşamadık. İl yönetimi olarak her yerde eşit şartlar da bütün üyelerimizin yarışmasını sağladık. Akabinde Gençlik Kolları’nın genelgesi geldi. 14 Ocak’a kadar onlar da kendi seçimlerini yapacaklar. Kadın Kollarımızın da seçimleri başlayacak. Onlarla ilgili bir genelge gelmedi ama onların da seçimleri yapılacak” diye konuştu.

 

 Daha sonra CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun, Edirne ve ilçelerindeki programlarını değerlendiren Pekcanlı, 6 farklı yerlerdeki programların, iktidar partisinin dikkatini çektiğini söyledi. 

 

Pekcanlı şunları söyledi; “Bu açılışlar 6 yerde olunca iktidar partisinin de dikkatini çekti. Çünkü Mart ayında Başkaban, Edirne’ye geldi. İstasyon Mahallesi’nde ve köprü de açılış yaptı. AK Parti il başkanının geçen günkü açıklamasını okuyunca ben gerçekten çok güldüm. Bizim bu açılışların arasında en küçüğü Süloğlu Belediye Başkanlığı’nın yaptığı temel atma töreniydi. En küçük ilçemiz Süloğlu’nda bile, Başbakan’ın Edirne’ye geldiğinden daha fazla kalabalık vardı. İlyas Akmeşe açıp baksın Mehmet Müezzinoğlu Köprüsü’nün açılışının fotoğraflarına. İstasyon binasının önündeki mitinge açıp bir baksın. Devlet memurlarıyla taşımalı bir miting nasıl yapılıyor, kendisi görecek orada. Buna rağmen zaten istedikleri kitleyi yakalayamamışlar.

 

Hoş, eleştirdiği kısım Cumhuriyet Halk Partisi’nin, il başkanlık binasının açılış programı. Direk halka yönelik bir şey yok burada. Tabiki biz halkımızdan gelmesini istiyoruz ama birinci derece de Cumhuriyet Halk Partisi üyelerini ilgilendiren bir açılış programı. Geç saatte olan bir programdı. Burada yapılan 6. programdı. Diğer ilçelerden bu açılışlar için Edirne’ye bir Allah’ın kulu gelmemiştir. Her bölge de farklı bir açılış programımız vardı. Bunların arasında en küçük ilçemiz Süloğlu’ndaki kalabalığı bile kendileri yakalayamamışken, yapacak bir şey yok. Kalkıp bizim açılışımıza gelen kişileri eleştirmeye kalktı sayın il başkanı.

 

Koskoca Başbakan’ı Edirne’ye getirdiler. Binali Yıldırım’ın helikopterle miting alanının üzerinden geçerken mitinge katılımla ahlakalı söylediklerini bütün Edirne biliyor. Keşke öyle bir tespit olsa hangi alana ne kadar insan geldi. Ben sayısal olarak iddia ediyorum. İkimiz de bu işlerin içindeyiz, miting yapıyoruz. Hangimiz başarılı, hangimiz başarısız. Ben iddia ediyorum, ben başarısızsam öyle bir tespit yapılırsa, ben istifa dahi ederim. Bu kadar iddialıyım. AK Parti İl Başkanı çok alaycı bir tavırla belediyelerimizin yaptığı açılışları küçümsemeye çalıştı. Bunlardan bir tanesi de Devlet Su İşleri’nin yaptığı bir proje. DSİ’nin yaptığı proje bedava bir proje değil. İşin taşeronluğunu DSİ yaptı, bunun parasını Edirne Belediyesi ödeyecek” diye konuştu.

 

Son olarak CHP Edirne Eski Belediye Başkanı Hamdi Sedefçi’nin geçtiğimiz aylarda düzenlediği basın toplantısında yaptığı açıklamalara da değinen Pekcanlı, Hamdi Sedefçi’nin stand-up tarzında bir basın toplantısı düzenlediğini bundan sonra da Sedefçi’nin yapabileceği mesleğinin ancak bu olacağını belirterek, konuşmasına şöyle tamamladı;  “Bundan soran 2019 seçimlerinde Genel Başkanımız adayımızı belirledi. Recep Gürkan’la bir dönem daha yola devam edilecek. İl Başkanı olarak benim de tavrım bu yöndeydi. Burada örgütün de bir başarısı var. Hamdi bey 4 dönem Belediye Başkanlığı yaptığı halde hiçbir zaman seçimlere 1.5 yıl kala adı gündeme gelmedi. Son güne kadar hep atanacak mı? Sorularıyla gitti geldi.  Geçtiğimiz ay alaycı bir tavırla basın toplantısı yaptı. 30 sene CHP’de üyeliği bulunan Hamdi beyin partiye hiçbir hizmeti olmamıştır. Ben CHP İl Başkanı şahsım olarak maddi ve manevi bir tazminat davası açacağım. Bu davadan gelecek tazminat parasını da 2019 seçimlerinde CHP’nin yerel seçimlerde kullanması için partimize bağışlayacağım. Ceza kısmını da kendisi düşünsün artık” diye konuştu.

 

Harun Aker

10 Kasım 2017 Cuma, 10:12
   YORUMLAR
   YORUM YAZ
Adınız :
E-mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu
:   DİĞER HABERLER
12.12.2018, 10:50 - Akgün, “İki üç esnaf yüzünden “
12.12.2018, 10:50 - "Stratonikeia/ Ölümsüz Kentin Hikayesi"
12.12.2018, 10:48 - Bu merkez tuttu
12.12.2018, 11:00 - Pekcanlı’dan MHP’ye tepki 
12.12.2018, 10:49 - Sağlık çalışanına hakarete gözaltı
12.12.2018, 10:46 - Kozan, “Edirne’nin sorunlarını çözeceğiz”
12.12.2018, 10:44 - Şimşek, “Ranta hizmetten uzak durun” 
12.12.2018, 10:43 - Fiyat ve gramaj denetimi
12.12.2018, 10:42 - Ford Otosan, öğrencilere araç hibe etti
12.12.2018, 10:42 - Alternatif Güçbirliği bildirisini yayınladı 
11.12.2018, 10:37 - Uymaz, “Derin projelerle geliyoruz”
11.12.2018, 10:36 - Cezadan kaçamadı
11.12.2018, 10:33 - Turistlerin alışveriş yaptığı dükkanlar denetlendi
11.12.2018, 10:26 - Esnaftan turizm önlemi
10.12.2018, 10:40 - Kışlıkları bile Edirne'den 
10.12.2018, 10:39 - Vali Canalp Enez’i ziyaret etti
10.12.2018, 10:38 - Olimpik Havuz yeniden açıldı
10.12.2018, 10:37 - Gürkan, “Altyapıya başlayacağız”
10.12.2018, 10:36 - Taksiciler sosyal medyayı salladı
10.12.2018, 10:35 - Saka avcısına 2 bin TL ceza
SON DÜZLÜK
SONHABER 23 yaşında
İyi ki Öğretmenim
Esrarengiz seyahat
Kalp ağrısı
İslamda israf haramdır
OSB’DE ÇEVREYE DUYARLI KELİMESİ NERDE?
Çocuklarda Mahremiyet Eğitimi
    Akgün, “İki üç esnaf yüzünden “
    Şimşek, “Ranta hizmetten uzak durun
    "Stratonikeia/ Ölümsüz Kentin
    Pekcanlı’dan MHP’ye tepki 
    Bu merkez tuttu
    Sağlık çalışanına hakarete gözaltı
    Kozan, “Edirne’nin sorunlarını çöze
    Ford Otosan, öğrencilere araç hibe
    Fiyat ve gramaj denetimi
    Alternatif Güçbirliği bildirisini y
© 2011
EdirneSonHaber.Net'in hosting hizmeti REFONA tarafından sağlanmaktadır.