23-10-2018 | Bugünkü SONHABER
Tuğra’da yüzde 10 indirim  Tuğra’da yüzde 10 indirim 
Çocukların dinozor ilgisi Çocukların dinozor ilgisi
Trakya Ragbi 2’de 2 yaptı Trakya Ragbi 2’de 2 yaptı
Muhtarlar Günü kutlandı Muhtarlar Günü kutlandı
05 Aralık 2017 Salı, 10:07
Özkan, “MHP büyüyor”
Milliyetçi Hareket Partisi İl Başkanı Hakan Özkan haftasonu MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin il başkanları ile yaptığı toplantı hakkında basın mensuplarını bilgilendirdi...

Milliyetçi Hareket Partisi İl Başkanı Hakan Özkan haftasonu MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin il başkanları ile yaptığı toplantı hakkında basın mensuplarını bilgilendirdi.

 

MHP Edirne İl Başkanlığı'nda bir basın toplantısı düzenleyen İl Başkanı Hakan Özkan,MHP’nin her geçen gün daha da büyüdüğünü belirtti.

 

Özkan,  “Dün Milliyetçi Hareket Partisi Genel Merkez'inde il başkanları toplantısını gerçekleştirdik. Milliyetçi Hareket Partisi Sayın Dr. Devlet Bahçeli Bey, bütün il başkanları ile özel görüşmeler yaptı.Bizimle de yapmış olduğu özel görüşmede, teşkilat mensubu arkadaşlarımıza ve tüm Edirnelilere sevgi ve saygılarını iletti. Milliyetçi Hareket Partisi Genel Merkezi 2018 tarihinde olağan genel kurulunu yapmak için hazırlıklarını devam ettiriyor. İl kongreleri Milliyetçi Hareket Partisi'nin bitmiş durumda. Genel merkezimizin yapmış olduğu hazırlıkları genel başkanımız anlattı. Önümüzdeki 2018 Mart ayında yapılacak olan Milliyetçi Hareket Partisi Genel Kurulu'na hazırlıklarımızı yapmamız için talimat verdiler.

 

"MHP 48 YILLIK SİYASİ HAYATINDA KİMSENİN ETKİ ALANINA GİRMEMİŞTİR"

 

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Merkezi önümüzdeki dönem siyasette daha belirleyici ve daha aktif bir şekilde bulunacağını orada genel başkanımız açık açık kamuoyuna duyurdular. Genel başkanımız gündemle ilgili detaylı bilgiler aktardı. Uzun süreden beri Milliyetçi Hareket Partisi'nin iktidar partisi ile olan bir destek verme söz konusu. Bu destek kamuoyunda yeteri kadar anlaşılamadı ve maalesef Milliyetçi Hareket Partisi yargılanmak gibi bir durumla karşı karşıya kaldı.

 

 Halbuki işin aslının böyle olmadığını biz zaten söylüyorduk. Ama işin aslının böyle olmadığını genel başkan bize izah etti. Milliyetçi Hareket Partisi 48 yıllık siyasi yaşamında hiç bir partinin yetkisine güdümüne, kuyruğuna ve etki alanına girmiş değildir. Milliyetçi Hareket Partisi dün neredeyse bugün orada durmaktadır. Türkiye'yi 16 yıldır yönetmekte olan siyasi iktidar, açılımla, dış politikada, Suriye politikasında, terörle ilgili yapmış olduğu, FETÖ ile yapmış olduğu yanlış politikalardan dönmüş ve bugün farklı bir siyasi üslupla siyaset yapmaya Türkiye'yi yönetmeye çalışmaktadır. Bu yönetim şekli Milliyetçi Hareket Partisi'nin söylemleri ile örtüşmektedir. Milliyetçi Hareket Partisi'nin söylemleri ile İktidar Partisi'nin söylemlerinin kesiştiği noktada Milliyetçi Hareket Partisi her zaman devletin ve milletin yanında yer almış ve bundan sonra da yer almaya devam edecektir. Varlık sebebimiz olan Türkiye'nin kuruluş felsefesini her daim savunmuş ve savunmaya devam edecek olan Milliyetçi Hareket Partisi bu noktada terörle mücadelede hain FETÖ ile mücadelede dış politikada, güvenlik politikalarında iktidar partisine sonsuz destek veriyor. Çünkü Türkiye Cumhuriyeti'nin varlığı her türlü siyasi mülazanın üstündedir. Türkiye Cumhuriyeti şuanda bir beka sorunu ile karşı karşıyadır. Bu beka sorunu yaşadığımız dönemde particilik yapmamızın fazla anlamı yoktur.

 

"TÜRKİYE'NİN BEKASI HERŞEYİN ÜSTÜNDEDİR"

 

Bugün Milliyetçi Hareket Partisi bu söylediğim hususların dışında bugün mecliste bütçe görüşmeleri yapılıyor. Bir torba yasa geçirilmeye çalışılıyor. Milletvekillerimiz ve Milliyetçi Hareket Partisi grup başkan vekillerinin yapmış olduğu çalışmalara bakarsanız, tarım politikası, sağlık politikası, çevre politikası gibi diğer hususlarda çok ciddi eleştirilerimizi iktidar partisine yöneltmekteyiz. Bunları karıştırmamak lazım. Türkiye'nin bekası herşeyin üstündedir.

 

"BİZİM ÖNÜMÜZDE KİMSE DURAMAZ"

 

Seçim ittifakları ile ilgili genel başkanımızın tespiti oldu.  Şuan ki siyasi partiler seçim kanunu ittifakların yapılmasına müsaade etmiyor. Bunun içinde bazı yasal değişikliklerin yapılması lazım. Barajla ilgili de genel başkanımızın düşürülebilir gibisinden bir açıklaması oldu. Bunlarda yanlış anlaşıldı. Milliyetçi Hareket Partisi ille baraj düşürülsün diye bir iddiası yoktur. Tartışalım doğru olan neyse ortak karar verelim onu yapalım demiştir. Ama Milliyetçi Hareket Partisi haksız ithamlarla karşılaşmış, bunları yapanlarla bunları iade ediyoruz. Milliyetçi Hareket Partisi baraj problemi olmayan siyasi partidir. Bugüne kadar da kurulan barajlar, Milliyetçi Hareket Partisi'ni meclise sokmamak için konulmuş ve Milliyetçi Hareket Partisi'nin önü kesilmeye çalışılmıştır. Bizim önümüzde kimse durmaz. Biz Türk Milleti'nin yiğit temsilcileri olarak Türk Siyaseti'nde dün vardık, bugünde varız, ebediyen de var olmaya devam edeceğiz.

 

"İTTİFAK KURULABİLİR, TOP İKTİDAR PARTİSİNDE"

 

Genel başkanımız bununda tartışılması gerektiğini ifade etti. Çünkü geçmiş dönemlerde yaşanan siyasi mücadelelerde bazı siyasi partilerin referandumda daha çok ortaya çıktığı. Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde bunlar yaşandı. Siyasi partilerin birlikte hareket etmeleri gibi durumlar söz konusu olur. Daha önce ittifaklar olmadı mı oldu. Ama bir siyasi parti kimliği altında seçimlere girildi. 1991 seçimlerinde MHP, Fazilet Partisi ve Islahçı Demokrasi Partisi seçim ittifakı yaparak seçimlere girdi. Bugün böyle usule gerek varmı, bununda yolu açılabilir demiştir. Yapılacak olan ittifak neyse Milliyetçi Hareket Partisi sözünü söylemiş. Bunun muhatabı da iktidar partisidir. İktidar partisi bu konu ile ilgili ne yapacağını karar verip tartışma ortamı oluşacak.

 

"MADENCİLERİN ÇALIŞMA ŞARTLARI İYİLEŞTİRİLMELİ"

 

Bugün dünya madenciler günü bunu da buradan kutluyoruz. Türkiye'de maalesef iş kazaları hat safhada. Türkiye'de günde ortalama 6 kişinin iş kazalarında öldüğünü biliyoruz. İnsanlar savaşlarda bu kayıpları vermiyorlar. Yerin 7 kat altında madenlerde çalışan insanlarımız çok mağdurlar. Çalışma şartlarının iyileştirilmesini ve kanuni düzenlemenin yapılmasını buradan yetkililere sesleniyorum.

 

"HAYALPEREST İYİ PARTİ"

 

Edirne'de anketlerde İyi Parti'nin 2. olduğu açıklamaların cevap veren Özkan " Arkadaşlarımız biraz hayalperest oldukları geçmiş dönemlerde bakidir. Böyle ifadelerle kamuoyunu yanıltmaya çalışıyorlar. Böyle bir ölçek yok zaten. Seçimler yaklaşıyor kimin ne oy alacağını göreceğiz. Arkadaşlar kendi bölgelerinde yapmış oldukları siyasi çalışmaların neticelerine bakarsak o rakamların ne kadar hayal olduğunu göreceğiz.

 

"İL BAŞKANI İLE BELEDİYE BAŞKANININ KENAR KÖŞEDE GÖRÜŞMESİ SORU İŞARETLERİNE SEBEP OLDU"

 

Kamuoyuna yansıdığı kadar hoş bir görüntü olmadı. Bir belediye başkanı il başkanı ile görüşebilir ama öyle bir kenarda köşede görüşmesi, insanların kafasında soru işaretleri oluşmasına sebep oldu. Belediye başkanının kendi partisinden de bir iki arkadaşı yanında olsaydı, ya da daha bilinen bir yerde olsaydı daha şık olurdu. Ama kamuoyunda farklı dedikodular yazılıp çizildi. Bunlar hoş şeyler değil. Bugün şehrin emini diyebildiğimiz şehrin belediye başkanı daha dikkatli olmak zorunda" dedi.

 

Erkan Ekşi

05 Aralık 2017 Salı, 10:07
   YORUMLAR
   YORUM YAZ
Adınız :
E-mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu
:   DİĞER HABERLER
23.10.2018, 10:58 - Sedefçi iddialı
23.10.2018, 10:57 - 2 bin 500 araç denetlendi
23.10.2018, 10:56 - Kuyumculara yaramadı 
23.10.2018, 10:55 - Enez-Keşan yolu ne zaman ‘yol’ olacak?
23.10.2018, 10:54 - Tıp Fakültesi’ne personel alınacak
23.10.2018, 10:53 - ‘Paris Anlaşması onaylansın’
23.10.2018, 10:52 - Engellilerin hayatını kolaylaştıracak proje
23.10.2018, 10:50 - Trakya Projelerine büyük ilgi
23.10.2018, 10:49 - Prof. Dr. Sarıdoğan emekliliğe uğurlandı
23.10.2018, 10:49 - AK Parti’den Gazeteciler Bayramı ziyareti
23.10.2018, 10:48 - Anket bugün başlıyor
23.10.2018, 10:47 - Bulgar sosyal çalışmacılar Edirne'de
23.10.2018, 10:47 - Geri dönüşüm hareketi başladı
22.10.2018, 10:49 - Edirne’de konut satışında patlama
22.10.2018, 10:48 - Kılavuz, “FETÖ ile birlikte hareket ediyor”
22.10.2018, 10:47 - “Şehrimizin tarihi dokusu bozulmamalı”
22.10.2018, 10:45 - TGF’ye deklarasyonla uyarı 
22.10.2018, 10:44 - Ordulu Yılmaz’dan iddia
22.10.2018, 10:43 - Polis tek tek aradı
22.10.2018, 10:42 - Öğrenci andının başlamasına destek 
BAL VE PARMAK
SONHABER 23 yaşında
ENEZ’DE FARKLI BİR GÜN
Esrarengiz seyahat
Kalp ağrısı
İslamda israf haramdır
ZOR YILLARDAN GEÇİYORUZ..
Çocuklarda Mahremiyet Eğitimi
    Sedefçi iddialı
    Tıp Fakültesi’ne personel alınacak
    Kuyumculara yaramadı 
    2 bin 500 araç denetlendi
    Trakya Ragbi 2’de 2 yaptı
    AK Parti’den Gazeteciler Bayramı zi
    ‘Paris Anlaşması onaylansın’
    Engellilerin hayatını kolaylaştırac
    Enez-Keşan yolu ne zaman ‘yol’ olac
    Tuğra’da yüzde 10 indirim 
    Çocukların dinozor ilgisi
    Anket bugün başlıyor
    Prof. Dr. Sarıdoğan emekliliğe uğur
    Trakya Projelerine büyük ilgi
    Bulgar sosyal çalışmacılar Edirne'd
© 2011
EdirneSonHaber.Net'in hosting hizmeti REFONA tarafından sağlanmaktadır.
xx