20-07-2018 | Bugünkü SONHABER
Çiğ süt fiyatı çıkmazı   Çiğ süt fiyatı çıkmazı  
“İşsizlik oranında en düşük ilçe”  “İşsizlik oranında en düşük ilçe” 
Trafik kazası; 3 yaralı Trafik kazası; 3 yaralı
Çimler bakıma alındı Çimler bakıma alındı
05 Aralık 2017 Salı, 10:07
Özkan, “MHP büyüyor”
Milliyetçi Hareket Partisi İl Başkanı Hakan Özkan haftasonu MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin il başkanları ile yaptığı toplantı hakkında basın mensuplarını bilgilendirdi...

Milliyetçi Hareket Partisi İl Başkanı Hakan Özkan haftasonu MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin il başkanları ile yaptığı toplantı hakkında basın mensuplarını bilgilendirdi.

 

MHP Edirne İl Başkanlığı'nda bir basın toplantısı düzenleyen İl Başkanı Hakan Özkan,MHP’nin her geçen gün daha da büyüdüğünü belirtti.

 

Özkan,  “Dün Milliyetçi Hareket Partisi Genel Merkez'inde il başkanları toplantısını gerçekleştirdik. Milliyetçi Hareket Partisi Sayın Dr. Devlet Bahçeli Bey, bütün il başkanları ile özel görüşmeler yaptı.Bizimle de yapmış olduğu özel görüşmede, teşkilat mensubu arkadaşlarımıza ve tüm Edirnelilere sevgi ve saygılarını iletti. Milliyetçi Hareket Partisi Genel Merkezi 2018 tarihinde olağan genel kurulunu yapmak için hazırlıklarını devam ettiriyor. İl kongreleri Milliyetçi Hareket Partisi'nin bitmiş durumda. Genel merkezimizin yapmış olduğu hazırlıkları genel başkanımız anlattı. Önümüzdeki 2018 Mart ayında yapılacak olan Milliyetçi Hareket Partisi Genel Kurulu'na hazırlıklarımızı yapmamız için talimat verdiler.

 

"MHP 48 YILLIK SİYASİ HAYATINDA KİMSENİN ETKİ ALANINA GİRMEMİŞTİR"

 

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Merkezi önümüzdeki dönem siyasette daha belirleyici ve daha aktif bir şekilde bulunacağını orada genel başkanımız açık açık kamuoyuna duyurdular. Genel başkanımız gündemle ilgili detaylı bilgiler aktardı. Uzun süreden beri Milliyetçi Hareket Partisi'nin iktidar partisi ile olan bir destek verme söz konusu. Bu destek kamuoyunda yeteri kadar anlaşılamadı ve maalesef Milliyetçi Hareket Partisi yargılanmak gibi bir durumla karşı karşıya kaldı.

 

 Halbuki işin aslının böyle olmadığını biz zaten söylüyorduk. Ama işin aslının böyle olmadığını genel başkan bize izah etti. Milliyetçi Hareket Partisi 48 yıllık siyasi yaşamında hiç bir partinin yetkisine güdümüne, kuyruğuna ve etki alanına girmiş değildir. Milliyetçi Hareket Partisi dün neredeyse bugün orada durmaktadır. Türkiye'yi 16 yıldır yönetmekte olan siyasi iktidar, açılımla, dış politikada, Suriye politikasında, terörle ilgili yapmış olduğu, FETÖ ile yapmış olduğu yanlış politikalardan dönmüş ve bugün farklı bir siyasi üslupla siyaset yapmaya Türkiye'yi yönetmeye çalışmaktadır. Bu yönetim şekli Milliyetçi Hareket Partisi'nin söylemleri ile örtüşmektedir. Milliyetçi Hareket Partisi'nin söylemleri ile İktidar Partisi'nin söylemlerinin kesiştiği noktada Milliyetçi Hareket Partisi her zaman devletin ve milletin yanında yer almış ve bundan sonra da yer almaya devam edecektir. Varlık sebebimiz olan Türkiye'nin kuruluş felsefesini her daim savunmuş ve savunmaya devam edecek olan Milliyetçi Hareket Partisi bu noktada terörle mücadelede hain FETÖ ile mücadelede dış politikada, güvenlik politikalarında iktidar partisine sonsuz destek veriyor. Çünkü Türkiye Cumhuriyeti'nin varlığı her türlü siyasi mülazanın üstündedir. Türkiye Cumhuriyeti şuanda bir beka sorunu ile karşı karşıyadır. Bu beka sorunu yaşadığımız dönemde particilik yapmamızın fazla anlamı yoktur.

 

"TÜRKİYE'NİN BEKASI HERŞEYİN ÜSTÜNDEDİR"

 

Bugün Milliyetçi Hareket Partisi bu söylediğim hususların dışında bugün mecliste bütçe görüşmeleri yapılıyor. Bir torba yasa geçirilmeye çalışılıyor. Milletvekillerimiz ve Milliyetçi Hareket Partisi grup başkan vekillerinin yapmış olduğu çalışmalara bakarsanız, tarım politikası, sağlık politikası, çevre politikası gibi diğer hususlarda çok ciddi eleştirilerimizi iktidar partisine yöneltmekteyiz. Bunları karıştırmamak lazım. Türkiye'nin bekası herşeyin üstündedir.

 

"BİZİM ÖNÜMÜZDE KİMSE DURAMAZ"

 

Seçim ittifakları ile ilgili genel başkanımızın tespiti oldu.  Şuan ki siyasi partiler seçim kanunu ittifakların yapılmasına müsaade etmiyor. Bunun içinde bazı yasal değişikliklerin yapılması lazım. Barajla ilgili de genel başkanımızın düşürülebilir gibisinden bir açıklaması oldu. Bunlarda yanlış anlaşıldı. Milliyetçi Hareket Partisi ille baraj düşürülsün diye bir iddiası yoktur. Tartışalım doğru olan neyse ortak karar verelim onu yapalım demiştir. Ama Milliyetçi Hareket Partisi haksız ithamlarla karşılaşmış, bunları yapanlarla bunları iade ediyoruz. Milliyetçi Hareket Partisi baraj problemi olmayan siyasi partidir. Bugüne kadar da kurulan barajlar, Milliyetçi Hareket Partisi'ni meclise sokmamak için konulmuş ve Milliyetçi Hareket Partisi'nin önü kesilmeye çalışılmıştır. Bizim önümüzde kimse durmaz. Biz Türk Milleti'nin yiğit temsilcileri olarak Türk Siyaseti'nde dün vardık, bugünde varız, ebediyen de var olmaya devam edeceğiz.

 

"İTTİFAK KURULABİLİR, TOP İKTİDAR PARTİSİNDE"

 

Genel başkanımız bununda tartışılması gerektiğini ifade etti. Çünkü geçmiş dönemlerde yaşanan siyasi mücadelelerde bazı siyasi partilerin referandumda daha çok ortaya çıktığı. Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde bunlar yaşandı. Siyasi partilerin birlikte hareket etmeleri gibi durumlar söz konusu olur. Daha önce ittifaklar olmadı mı oldu. Ama bir siyasi parti kimliği altında seçimlere girildi. 1991 seçimlerinde MHP, Fazilet Partisi ve Islahçı Demokrasi Partisi seçim ittifakı yaparak seçimlere girdi. Bugün böyle usule gerek varmı, bununda yolu açılabilir demiştir. Yapılacak olan ittifak neyse Milliyetçi Hareket Partisi sözünü söylemiş. Bunun muhatabı da iktidar partisidir. İktidar partisi bu konu ile ilgili ne yapacağını karar verip tartışma ortamı oluşacak.

 

"MADENCİLERİN ÇALIŞMA ŞARTLARI İYİLEŞTİRİLMELİ"

 

Bugün dünya madenciler günü bunu da buradan kutluyoruz. Türkiye'de maalesef iş kazaları hat safhada. Türkiye'de günde ortalama 6 kişinin iş kazalarında öldüğünü biliyoruz. İnsanlar savaşlarda bu kayıpları vermiyorlar. Yerin 7 kat altında madenlerde çalışan insanlarımız çok mağdurlar. Çalışma şartlarının iyileştirilmesini ve kanuni düzenlemenin yapılmasını buradan yetkililere sesleniyorum.

 

"HAYALPEREST İYİ PARTİ"

 

Edirne'de anketlerde İyi Parti'nin 2. olduğu açıklamaların cevap veren Özkan " Arkadaşlarımız biraz hayalperest oldukları geçmiş dönemlerde bakidir. Böyle ifadelerle kamuoyunu yanıltmaya çalışıyorlar. Böyle bir ölçek yok zaten. Seçimler yaklaşıyor kimin ne oy alacağını göreceğiz. Arkadaşlar kendi bölgelerinde yapmış oldukları siyasi çalışmaların neticelerine bakarsak o rakamların ne kadar hayal olduğunu göreceğiz.

 

"İL BAŞKANI İLE BELEDİYE BAŞKANININ KENAR KÖŞEDE GÖRÜŞMESİ SORU İŞARETLERİNE SEBEP OLDU"

 

Kamuoyuna yansıdığı kadar hoş bir görüntü olmadı. Bir belediye başkanı il başkanı ile görüşebilir ama öyle bir kenarda köşede görüşmesi, insanların kafasında soru işaretleri oluşmasına sebep oldu. Belediye başkanının kendi partisinden de bir iki arkadaşı yanında olsaydı, ya da daha bilinen bir yerde olsaydı daha şık olurdu. Ama kamuoyunda farklı dedikodular yazılıp çizildi. Bunlar hoş şeyler değil. Bugün şehrin emini diyebildiğimiz şehrin belediye başkanı daha dikkatli olmak zorunda" dedi.

 

Erkan Ekşi

05 Aralık 2017 Salı, 10:07
   YORUMLAR
   YORUM YAZ
Adınız :
E-mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu
:   DİĞER HABERLER
19.07.2018, 09:56 - ‘Sessiz Çığlık’ pedal basıyor 
19.07.2018, 09:56 - Kazazedelere travma tedavisi
19.07.2018, 09:55 - Akgün, “Edirne’de üretileni alın”
19.07.2018, 09:54 - Üniversiteden pehlivanlara destek
19.07.2018, 09:54 - Kent Müzesi taksicilere tanıtıldı
19.07.2018, 09:54 - Uymaz’dan belediye sinyali 
19.07.2018, 09:53 - Edirne mutfağını öğrenmeye çalışıyorlar
19.07.2018, 09:52 - Turisti yıldırım vurdu
19.07.2018, 09:51 - Sağlıkçılara temel eğitim 
19.07.2018, 09:50 - Karacan, “CHP’de koltuk yarışı”
18.07.2018, 10:42 - Sanış, “Gurbetçileri Edirne’ye yönlendirin” 
18.07.2018, 10:42 - Minik aşçılar mutfakta
18.07.2018, 10:41 - Hazırlıksız yakalandılar
18.07.2018, 10:41 - Yunan askerlerine tahliye çıkmadı
18.07.2018, 10:40 - Yabancı öğrencilerin kayıtları tamamlandı
18.07.2018, 10:40 - Trafik ışıkları hala arızalı
18.07.2018, 10:39 - Soydaşlar Edirne’de Kur'an öğrenecek
18.07.2018, 10:39 - Sezonun ilk kerevitleri
18.07.2018, 10:37 - “Geleneksel güreşten uzaklaşılıyor”
18.07.2018, 10:37 - Trakya Üniversitesi’ni gururlandırdılar
SİYASETÇİSİZ KIRKPINAR
SONHABER 23 yaşında
ENEZ’DE FARKLI BİR GÜN
Esrarengiz seyahat
Kalp ağrısı
İslamda israf haramdır
RAMAZAN DAVULCUSU SİYASETÇİLER….
Çocuklarda Mahremiyet Eğitimi
    Uymaz’dan belediye sinyali 
    Akgün, “Edirne’de üretileni alın”
    Turisti yıldırım vurdu
    Kazazedelere travma tedavisi
    Edirne mutfağını öğrenmeye çalışıyo
    Üniversiteden pehlivanlara destek
    ‘Sessiz Çığlık’ pedal basıyor 
    Trafik kazası; 3 yaralı
    Kent Müzesi taksicilere tanıtıldı
    Karacan, “CHP’de koltuk yarışı”
    “İşsizlik oranında en düşük ilçe” 
    Çiğ süt fiyatı çıkmazı  
    Çimler bakıma alındı
    Sağlıkçılara temel eğitim 
© 2011
EdirneSonHaber.Net'in hosting hizmeti REFONA tarafından sağlanmaktadır.
xx