14-12-2017 | Bugünkü SONHABER
Beşir Derneği’nden ziyaret Beşir Derneği’nden ziyaret
Komşu bunu hep yapıyor Komşu bunu hep yapıyor
Böyle kaçmaya çalıştılar Böyle kaçmaya çalıştılar
Çocuklarla kutlandı Çocuklarla kutlandı
05 Aralık 2017 Salı, 10:10
Başbakan Edirne’ye geliyor
AK Parti Edirne İl Başkanı İlyas Akmeşe, partisinin 6. Olağan İl Kongresini Başbakan Binali Yıldırım'ın katılımıyla gerçekleştireceklerini belirtti...

AK Parti Edirne İl Başkanı İlyas Akmeşe, partisinin 6. Olağan İl Kongresini Başbakan Binali Yıldırım'ın katılımıyla gerçekleştireceklerini belirtti.

 

AK Parti Edirne İl Başkanı İlyas Akmeşe, partisinin il başkanlığında düzenlediği basın toplantısında, 30 Aralık Cumartesi günü saat 13:00'te Başbakan'ın katılımıyla Edirne'de 6. Olağan İl Kongresinin yapacaklarını söyledi. 

 

Ak Parti İl Başkanı İlyas Akmeşe parti il başkanlığında yaptığı basın toplantısında Vakıf Kiracıları başta olmak üzere çeşitli konularda basın mensuplarına  açıklamada bulundu.

 

KONGRELER BİTTİ

 

Konuşmasın da Edirne İl Başkanlığı seçimi için tek liste halinde, tek aday olarak seçime gireceğini belirten Akmeşe şunları söyledi;“Kongrelerimizi bitirdik bütün ilçelerimiz de. Şuanda Kadın Kollarımız ve Gençlik Kollarımız kongrelerini tamamlamak üzere çalışmalarını yapıyorlar. Hayırlısıyla 30 Aralık Cumartesi günü saat: 13:00’te Sayın Başbakanımızın katılımıyla Edirne’de 6. Olağan İl Kongremizi yapacağız. Edirne’mize hayırlı olsun diyoruz. Bu süreç ile ilgili de Ankara’daydık. Genel Başkan Yardımcımız Mustafa Ataş Bey’le de görüştük. Tabi kongre sürecine giderken Genel Merkezin bize katkıları var. Bizim paylaşmamız gereken bazı hususlar var. Onları görüştük. İnşallah 30 Aralık Cumartesi günü saat:13:00’de Mimar Sinan Kapalı Salon’da kongremizi gerçekleştiriyoruz. Çok coşkulu kongre olacak, bundan hiç şüpheniz olmasın. Önümüz de bir ay kadar bir süre var ve çalışmalarımız da devam ediyor. Genel Merkezimiz ve teşkilat başkanlığı olarak koordineli bir şekilde bu çalışmaları yapıyoruz. Edirneli vatandaşlarımızı da kongremize davet ediyoruz” dedi.

 

TANKERLE SU TAŞINIYOR

 

Daha sonra konuşmasına Edirne’nin altyapısıyla ilgili devam eden Akmeşe şunları söyledi;“Edirne’nin altyapı sorunu malum. Üzülerek söylüyorum ki şuanda Edirne’de bazı mahalleler de, bazı apartmanlara tankerlerle su taşındığını biliyoruz. Bunlar Edirne’ye yakışan görüntüler değil, hoş bir şey de değil. Biz biran önce Edirne Belediyesi’nin de altyapı çalışmalarına başlayıp bilhassa özellikle Yeni Yerleşim alanındaki su çıkmayan apartmanlara ki, çünkü biliyorsunuz eski borular var. Tahmin ediyorum fazla basınçta uygulayamıyorlar. Uyguladıkları zaman da patlıyor ve bir çok patlak var Edirne’de. Zaten yüzde 60’ları bulanda bir kaçak var. Edirne nitelik olarak güzel bir suya kavuştu. Hem de en son teknolojiyle arıtılan bir suya kavuştu. Biran öncede bu suyun vatandaşlarımıza aktarılması lazım. Belediyemizden rica ediyoruz. Biran önce bu ihaleyi yapsınlar.

 

RECEP BEY SÖZ VERMİŞTİ

 

Biliyorsunuz Recep bey daha göreve geldiğinden beri bunun sözünü vermişti, anketini de yapmıştı. Maalesef tekrarlamaktan biz yorulduk artık. Bir karış dahi altyapı çalışması daha yapmadı. İnşallah biran önce bu çalışmaya başlarlar. Edirne’ye, hükümetimizin sağladığı bu suyu, inşallah Edirneli vatandaşlarımıza da, Belediye vasıtasıyla evlerine ulaşmış olur. Bu sıkıntılardan da Edirne kurtulmuş olur” dedi.

 

VAKIF KİRACILARININ SORUNLARI VAR

 

Vakıf kiracılarıyla ilgili konuşan Akmeşe; “Biliyorsunuz her sene vakıf kiracıları ile ilgili kira artışı ile ilgili gündem vardı. Hatta geçen yıl biz Edirne’de, Bursa’da ve İstanbul’da tarihi eser çarşılarında vakıf kiracılarına yüzde 30 gibi bir indirim yapmıştık. Esnafımızın durumunu biliyoruz. Bunu da göz önüne alarak bu sene hükümetimiz, Bakanlar Kurulu kararı ile vakıf kiracılarına zam yapmama kararı aldı. Eski kiralarından ödemeye devam edecekler. Bu karar sadece Edirne ile ilgili değil, bütün Türkiye’yi kapsayan bir karar. Vakıf kiracılarına hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

 

Konuşmasına geçtiğimiz hafta açılışı gerçekleştirilen Edirne İçme Suyu Arıtma Tesisi ve İsale Hattı ile ilgili devam eden Akmeşe; “Geçtiğimiz hafta içinde de  Edirne İçme Suyu Arıtma Tesisi’nin ve İsale Hattı’nın açılış programı vardı. Sayın Cumhurbaşkanımız ve Genel Başkanımız da toplu açılış programı yapmıştı. Biz de bu programa Edirne’den sayın Valimiz, sayın DSİ Bölge Müdürümüz, Genel Müdürümüz ile katıldık. Edirne’nin 2050 yılına kadar olan su sorunu çözülmüş oldu. Teknoloji olarak da çok yüksek seviye de arıtma tesisini kazanmış oldu DSİ sayesinde Edirne. Burada önemli olan bu suyun milletimize, vatandaşımıza aktarılmasını sağlamak” dedi.

 

YOL ÇALIŞMALARI DEVAM EDİYOR

 

Son olarak yollarla ilgili konuşan Akmeşe sözlerini şu şekilde sonlandırdı;

 

 

“Geçen hafta Ankara ziyaretimiz vardı. Gerek teşkilatta, gerekse mecliste ve Bakanlıklar da bir kaç görüşme yaptık. Bunlardan en önemlisi de Ulaştırma Bakanımız Ahmet Arslan Beyle olan görüşmemizdi. Uzun süreden beri gelen Edirne-Keşan yolumuz vardı bizim. İnşallah yaptığımız görüşmelerden sonra orada bir yenilenme olacak Bakan beyinde söylediği gibi. Biran önce başlıyoruz yolun yapımına.  İkincisi ise Edirne-Kırklareli duble yolu vardı. Onun da ihalesi bitti. Müteahhit ile olan bazı sıkıntılar vardı. Oda geçtiğimiz hafta itibariyle o sorunda aşıldı. Edirne-Kırklareli duble yolunun çalışmaları da başlıyor. Üçüncü olarak da Hamzabeyli Sınır Kapısı’na olan bizim çift yönlü yolumuzu onu duble yola çevirmekti. Onun da ihalesi bitmiş. Önümüzdeki yıl da büyük ihtimalle onun da ihalesi yapılıp çalışmalara başlayacak. Edirne için önemli kazançlardır bunlar. Bu arada Süloğlumuz yol konusunda diğer ilçelere göre ulaşım da biraz sıkıntılar yaşıyordu.  Bu konuyu da gündeme getirdik biz sayın Bakanla yaptığımız görüşme de. İnşallah Süloğlu yolunda da önümüzdeki süreçte bir iyileştirme olacak. Ben bunu bütün Edirnelilere müjde olarak vermek istiyorum. Hayırlısı olsun” dedi.

 

Harun Aker

05 Aralık 2017 Salı, 10:10
   YORUMLAR
   YORUM YAZ
Adınız :
E-mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu
:   DİĞER HABERLER
14.12.2017, 10:34 - ‘Kapı’da milyonluk operasyon
14.12.2017, 10:32 - Suçlamaları reddettiler
14.12.2017, 10:31 - Sanış, “Kriz içerisindeyiz”
14.12.2017, 10:30 - Trafik kazası; 3 yaralı
14.12.2017, 10:29 - Gübreye barkotlu sıkı takip
14.12.2017, 10:28 - Göz gözü görmedi
14.12.2017, 10:26 - ‘Sözsüz iletişim ve beden dili’
14.12.2017, 10:25 - Gürkan, AA’nın “Yılın Fotoğrafı”nı oyladı
14.12.2017, 10:24 - Şehit Aileleri Derneği’ni ziyaret ettiler
14.12.2017, 10:23 - Toz maskesi ve eldiven verildi
14.12.2017, 10:22 - Eğitim-Bir-Sen okul idarecileriyle buluştu
13.12.2017, 10:40 - Kumpas
13.12.2017, 10:30 - İnci, “Çıkmaz bir tünele girdik”
13.12.2017, 10:29 - Balkan Savaşı’nın etkileri anlatıldı
13.12.2017, 10:28 - Sağlık Müdürlüğü’nde Kalkan, dönemi
13.12.2017, 10:27 - Kudüs fotoğraf sergisi açıldı
13.12.2017, 10:26 - Atamaları Bakan Yılmaz’a sordu
13.12.2017, 10:25 - Edirne tatları İzmir’i coşturdu
13.12.2017, 10:24 - Vali Özdemir, AA ‘Yılın Fotoğrafı’nı oyladı
13.12.2017, 10:24 - Türkiye'de nükleer santral kurma çalışmaları
HAYAT BENDEN DAHA YARATICI
SONHABER 23 yaşında
DÜNYA EVİNE GİREN ONURUMA
Esrarengiz seyahat
Kalp ağrısı
İslamda israf haramdır
Kazanıyoruz mu yoksa kaybediyor muyuz?
BÖYLE DOST OLMAZ OLSUN
    Suçlamaları reddettiler
    Trafik kazası; 3 yaralı
    Sanış, “Kriz içerisindeyiz”
    ‘Kapı’da milyonluk operasyon
    Gübreye barkotlu sıkı takip
    Göz gözü görmedi
    Şehit Aileleri Derneği’ni ziyaret e
    ‘Sözsüz iletişim ve beden dili’
    EDİRNE 2. (SULH HUKUK MAH.) SATIŞ M
    Gürkan, AA’nın “Yılın Fotoğrafı”nı
    Toz maskesi ve eldiven verildi
    Eğitim-Bir-Sen okul idarecileriyle
© 2011
EdirneSonHaber.Net'in hosting hizmeti REFONA tarafından sağlanmaktadır.