22-10-2018 | Bugünkü SONHABER
Muhtarlar Günü kutlandı Muhtarlar Günü kutlandı
Köy Konağı hizmete açıldı Köy Konağı hizmete açıldı
Eğitimde işbirliği protokolü Eğitimde işbirliği protokolü
Üniversite cebe girdi Üniversite cebe girdi
01 Ocak 2018 Pazartesi, 11:30
Önce, suyu 1 TL yap
Başbakan Binali Yıldırım, CHP Lideri Kılıçdaroğlu’na Edirne de mazotu 1 lira yapacağı yönündeki vaadiyle yüklendi...

Başbakan ve AK Parti Genel Başkanvekili Binali Yıldırım, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun Edirne’de mazotu 1 liraya düşüreceği yönündeki vaadini hatırlatarak, “Sen önce mazotu 1 lira yapacağına, şu sahip olduğun belediyelere söyle de suyu 3,5-4 liradan 1 liraya indirsinler. Ondan sonra gel. Allah'ın suyunu 4 liraya sattıracağına, önce onu bir indir de Edirne, Kırklareli, Tekirdağ sana inansın" dedi.

 

Başbakan Binali Yıldırım AK Parti Edirne İl Kongresine katılmak için karayolu ile Çorlu’dan beraberin de, Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Betül Sayan Kaya ile birlikte geldi. Partisinin kongresinin yapılacağı Mimar Sinan Spor Salonuna geçen Başbakan Binali Yıldırım sevgi gösterileriyle karşılandı. Salonu gezerek kongreye katılanlarını selamlayan Başbakan Yıldırım gördüğü yoğun ilgi nedeniyle elini kalbine koyarak teşekkür etti.


Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın partililere yönelik video mesajının da izlendiği kongreye katılanlara seslenen Başbakan Binali Yıldırım, Edirne’yi Türkiye’nin Dünya’ya açılan vitrini olarak nitelendirdi.

 

BIRAK MAZOTU, SU FİYATINI İNDİR

 

AK Parti Genel Başkan Vekili Yıldırım, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun popülizm yaptığını kaydederek, “1 Kasım'dan önce Edirne'de ‘Mazotu 1 lira yapacağım’ dedi. Trakyalıların buna inanmadı. Kılıçdaroğlu'nu iktidar yapmadı. Sen önce mazotu 1 lira yapacağına, şu sahip olduğun belediyelere söyle de suyu 3,5-4 liradan 1 liraya indirsinler. Ondan sonra gel. Allah'ın suyunu 4 liraya sattıracağına, önce onu bir indir de Edirne, Kırklareli, Tekirdağ sana inansın." diye muhalefete yüklendi.

 

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu'nun ‘bol keseden’  attığını anlatan Başbakan Yıldırım, "Aklına geleni söylüyor, nasıl olsa sırtında yumurta küfesi yok. Rahmetli babaannem böyle bol keseden atıp tutanları sessiz sessiz dinler, sonunda 'Üfle üfle evladım, kaval elin, yel Allah'ın.' derdi. Bununki de bu hesap, kaval elin, yel Allah'ın, üfle babam üfle. Haydi Allah selamet versin Sayın Kılıçdaroğlu." dedi.

 

HIZLI TREN İÇİN KAZMA 2018’DE

 

AK Parti iktidarında hükümetin Edirne’ye 6.5 milyar liralık yatırım yaptığını ve bunları tek tek anlatmak istemdiğini ifade eden Başbakan Binali Yıldırım sözlerini şöyle sürdürdü:

“Yatırımlarımız helali hoş olsun. Edirne bunu hak ediyor. Edirne'ye hızlı tren geliyor. 2018'in ilk aylarında kazmayı vuruyoruz, temeli atıyoruz. Böylece Edirne-İstanbul arası 1 saat 15 dakika. Hayırlı uğurlu olsun. Edirne ve Türkiye için yapacak çok işlerimiz var. AK Parti milletin efendisi değil, her zaman hizmetinde olmuştur. Halka hizmeti Hakk'a hizmet olarak gördük ve bugüne kadar hep bu anlayışla çalıştık. AK Parti teşkilatları da bu yaklaşımla 2019'da büyük bir zaferin mimarı olacaktır. Sizlere güveniyoruz gençler, sizlere güveniyoruz hanımefendiler, sizlere güveniyoruz beyefendiler."

Edirne ile Kudüs’ün kardeşi olduğunu söyleyen Yıldırım, Türkiye'nin bölgede istikrar, kardeşlik, barış istediğini vurguladı.

 

EDİRNE BAĞIMSIZLIK YAZDI

 

AK Parti Genel Başkan Vekili Binali Yıldırım, FETÖ'nün 15 Temmuz kanlı darbe girişiminin ardından Türkiye'nin bir yol ayrımına girdiğini belirterek, Edirne'nin kadınıyla, erkeğiyle, genciyle, yaşlısıyla meydanlarda olduğunu, Selimiye'nin minarelerinden yükselen selalarla, ezanlarla Edirne'nin bir kez daha bağımsızlık destanı yazdığını ve darbecilere darbeyi vurduğunu anlattı.

 

İDAM İSTEKLERİ

 

AK Parti Edirne 6. Olağan İl Kongresi'ndeki konuşmasında, salonda bulunan gençlerin darbeciler için idam istediklerine yönelik sloganları üzerine Yıldırım."Gençler, idam bir sefer ölümdür. Bunlar her gün ölüyorlar, her gün diriliyorlar. Onlara ölümden daha büyük ölümler, onların çekeceği o ağırlaştırılmış müebbet hapisler, ömrünü o kodeslerde geçirecekler." dedi.

 

Edirne'nin 16 Nisan'da destan yazdığını belirten Yıldırım, 80 milyonun kazandığı büyük başarıyla Türkiye'de vesayet ve darbe yönetiminin sona erdiğini ifade etti. Hükümetlerin medya plazalarından, devlet içindeki çetelerden, vesayetle yönetilme devrinin de böylece tarihe karıştığını vurgulayan Yıldırım, "2023'e doğru ilerlerken, güçlü ve bağımsız Türkiye'nin kapılarını araladık. Bu sözü siz verdiniz, Edirneli kardeşlerim sizler bu kapıyı araladınız." ifadelerini kullandı.

 

Edirne'de yüzde 9'la başlayan oy oranlarının yüzde 30'lara kadar geldiğini hatırlatan Yıldırım, bir dahaki sefere bu oranı daha da ileri taşıyacaklarını vurguladı. 2019'un Türkiye için bir milat olduğuna işaret eden Yıldırım, 2019'da önce martta belediye seçimleri, 3 Kasım'da da hem cumhurbaşkanı hem milletvekili seçimlerinin aynı gün yapılacağını söyledi.

 

YAŞLA KURU BİR TUTULMAYACAK

 

Başbakan Yıldırım;  Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'nın (FETÖ/PDY) şifreli haberleşme programı "ByLock"a ilişkin son tespitlerin ardından yapılan tahliyelere değindi.

FETÖ soruşturmaları çerçevesinde haksız şekilde mağdur olan insanların mağduriyetlerini giderdiklerini dile getiren Yıldırım, "ByLock nedeniyle memuriyetten çıkarılanlar oldu, haklarında kovuşturma, soruşturma başlatılanlar oldu ama yapılan titiz çalışmalar sonunda, bunların başka bir programa girmelerine rağmen o programdan, bilgileri, haberleri olmadan ByLock'a yönlendirildikleri ortaya çıktı. Bunu biz dikkate aldık, incelettik ve bu şekilde mağdur olanların haklarını iade ettik. Buna bile laf etmeye çalışıyorlar. Biz dedik ki 'Yaşla kuru bir tutulmayacak.' Mağduriyetler varsa bunlar giderilecek. Bu mağduriyetlerin giderilmiş olması bu sözümüzün ne kadar arkasında olduğumuzu da aynı zamanda gösteriyor." diye konuştu.

 

"2019 SEÇİMLERİ İÇİN ŞİMDİDEN PAZARLIKLARA BAŞLADILAR"

 

AK Parti Genel Başkanvekili ve Başbakan Binali Yıldırım, Cumhurbaşkanlığı Sistemine karşı olanların da bugün ittifak arayışı içinde olduğuna dikkati çekerek, "Cumhurbaşkanlığı Sistemine o gün karşı çıkanlar, bakıyoruz kıyıda köşede oturmuşlar, 'Hangi ittifakları yapalım da seçimi kapalım?' Hesap buna döndü. 2019 seçimleri için şimdiden pazarlıklara başladılar. Kimin adına yapıyorlar? Millet adına. Sanki sizin oyunuz, onların cebinde. Oyunuzu pazarlıyorlar, alıyorlar, satıyorlar. Kiminle kim bir araya gelecek, kiminle kim bir araya gelmeyecek, bütün hesapları akılları sıra yapıyorlar. Sizin bir hesabınız varsa bu milletin de bir hesabı var, o hesabı da 2019'da önünüze koyacak, bunu böyle bilin." şeklinde konuştu.

 

AK Parti'nin her seferinde milletle bir ve beraber olarak bütün oyunları bozduğunu, bundan sonra da bozmaya devam edeceğini dile getiren Yıldırım, son 15 yılın gözden geçirilmesini isteyerek, "Cumhurbaşkanımıza siyasi yasak getirdiler, milletvekili seçilmesini engellediler, teslim olmadık. AK Parti'yi, iktidar partisini kapatmak istediler, teslim olmadık. Darbelerle, kalkışmalarla, ekonomik tehditlerle önümüzü tıkamaya çalıştılar, izin vermedik. Nihayet 15 Temmuz katillerine karşı, alçak FETÖ'cülere karşı milletçe 'Dur' dedik. Şimdi hedef 2019." ifadelerini kullandı.

 

"SAZIN AYARI BOZUK, AKORDU YOK"

 

Millet için, milletle beraber yürüdüklerinin altını çizen Yıldırım, şunları kaydetti:"Ana muhalefet partisi başkanı yine biliyorsunuz 'Yürüyeceğim.' diye tutturdu, yollara düştü. Bir baktık ki bir yanında FETÖ'cüler, diğer yanında da FETÖ'cüler koluna girmiş, kol kola yürüyorlar. Buradan CHP'ye gönül veren bütün kardeşlerime sesleniyorum. 16 Nisan'da beraber kazandık, Türkiye kazandı. 2019'da da yine birlikte kazanalım, Türkiye kazansın. Şimdi geçtiğimiz günlerde bir kanun hükmünde kararname çıktı. Ana muhalefet partisi genel başkanı Kılıçdaroğlu sazı aldı eline. Sazın ayarı bozuk, akordu yok. Allah ne verdiyse çalıyor."

 

Darbe girişiminin 15 Temmuz saat 21.30'da başladığını, 16 Temmuz saat 11.00'de bastırıldığını ve gereğinin yapıldığını hatırlatan Yıldırım, "Bu süre içerisinde kimler bu darbeye karşı koydu? Devlette görevliler, polis, vatansever askerler, savcılar, hakimler, velhasıl devlette çalışan, ülkesini, vatanını seven insanlar. Başka kim? Millet, millet... Vatandaş o gece sokağa çıktı, alçaklara haddini bildirdi, darbe yapmaya çalışanlara millet darbe vurdu, darbeyi vurdu." dedi.

 

KİMDEN YANASIN

 

Yıldırım, sözlerini şöyle sürdürdü:"Şimdi o gün vatanseverlik yapan, demokrasiyi koruyan ve milli iradeyi yere düşürmeyen, Cumhurbaşkanını, seçilmiş hükümeti, bu aziz milletin evlatlarını korumayıp da kimi koruyacağız ey Kılıçdaroğlu? Darbecilerden yana mısın milletten yana mısın? Şunu bir bilsin millet. Bu yaptığınız en hafifinden şehitlerimizin kemiklerini sızlatıyor. Şehit yakınlarımızın üzüntüsüne sebep oluyor, gazilerimizi maalesef rencide ediyorsunuz. Onun için bırakın bu vesayetçi anlayışı, milletin yanında olun. Hiç kimse oraya buraya çekmesin. Bu iş darbeye karşı koyan ve darbecilerin karşısına göğsünü siper eden, mermilere, bombalara meydan okuyan vatandaşlarımızın korunması için, hukuki garanti altına alınması için yapılan en güzel düzenlemedir. Bunun böyle bilinmesini istiyorum. Bunun karşısında durmak, darbecilere cesaret vermektir, bunun karşısında durmak darbecilere ümit vermektir. Bunun yanında durmak, bu bayrağı sevmektir, bu milleti sevmektir, demokrasiye, milli iradeye sahip çıkmaktır, olay bu kadar açık ve seçiktir."

 

NEYE KARŞI ÇIKTIKLARINI BİLMİYORLAR

 

Türkiye'nin gündemini uzun süredir meşgul eden konulardan birisinin "taşeron çalışanlar" olduğunu dile getiren Yıldırım, 1 milyona yakın kişinin "Ne olacak bizim durumumuz?" şeklinde merak içinde bulunduğunu, bu konuda karar verdiklerini ve taşeronda çalışanları daimi kadroya aldıklarını söyledi.

Kararın hayırlı olmasını dileyen Yıldırım, "Böylece 1 milyon vatandaşın evinde yeni yıla girerken bayram havası oluştu." ifadesini kullandı.

 

Son çıkarılan kanun hükmünde kararnamede (KHK) Türkiye'nin çeşitli bölgelerinde yüksek deprem riski taşıyan bölgelerin kentsel dönüşümünün de bulunduğunu dile getiren Yıldırım, "Mesela Gemlik, deprem riski en yüksek olan bir yer. Şimdi bu kanunla Gemlik oradan başka bir yere taşınacak. Daha emniyetli bir şekilde yeniden yapılacak. Buna da karşı çıkıyorlar." dedi.

 

 "KILIÇDAROĞLU, HOŞ KONUŞUYOR AMA BOŞ KONUŞUYOR"

 

Yeterince kalkınmasını tamamlamamış, Doğu ve Güneydoğu'daki 23 ile ilave teşvikler getirdiklerini belirten Yıldırım, şunları kaydetti:"Vatandaşa bir değil birden fazla bu KHK'da müjde var. Bütün bunları görmeyip, bir kelimeden, bir cümleden hareketle bu kadar büyük reformu karalamak, gölgelemek vatanseverlik değildir. Peki; bütün bunları yaparken Kılıçdaroğlu ne yapıyor? Cevabı siz verin. Konuşuyor, konuşuyor, hoş konuşuyor ama boş konuşuyor. Ne Kılıçdaroğlu ne de onunla aynı gemide yol alanlara son KHK'dan bir rant çıkmaz, bir ekmek onlara yok. Bu madde az önce dediğim gibi bu darbenin bastırılmasıyla ilgili bir konudur ve mesele bu kadar basittir."

 

"KARALAMA OPERASYONLARI SONUÇ VERMEDİ"

 

İhracatta rekora hazırlanıldığını kaydeden Yıldırım, konuşmasını şöyle sürdürdü: "Kasım ayı ihracatımız yüzde 14,2 arttı. 2017 sonu itibarıyla ihracatımızın 157 milyara çıkması öngörülüyor. Son 15 yılın en yüksek seviyesinden bahsediyoruz. Türkiye'yi karalama operasyonları sonuç vermedi. Hatırlayın Kılıçdaroğlu, bizzat Alman gazetelerine, medyasına ne dedi? 'Türkiye güvenli değil, Türkiye'ye seyahat etmeyin.' Almanlar ne dedi? 'Sen ne dersen de biz Türkiye'ye gideceğiz.' ve Türkiye turizmde 30 milyonu aştı. Kılıçdaroğlu'na inat turizm patladı. Rekordan rekora koştu. Sadece 2017'de 128 milyar kamu yatırımı yaptık. Bunun tam 8 katı da özel sektör yatırım yaptı."

 

ASGARİ ÜCRET

 

Asgari ücretin de dün belirlendiğini hatırlatan Yıldırım, "Ne dedik? 'Asgari ücret asla enflasyonun altında kalmayacak, üzerinde gerçekleşecek.' dedik. Öyle oldu mu? Oldu. Yüzde 14,2 ile bin 603 liraya çıkardık, asgari ücreti. Hayırlı uğurlu olsun. Böylece milyonlarca kardeşimizin alın teri, göz nuru karşılıksız kalmadı." dedi.

 

Edirne İl Kongresi'nin hayırlı olması dileğiyle sözlerini tamamladı. AK Parti İl Başkanlığına yeniden aday olan İlyas Akmeşe Başbakan Yıldırım’a çeşitli hediyeler verdi. Yıldırım daha sonra Kırklareli’ne gitti.

 

AKŞEMEŞE YENİDEN BAŞKAN

 

Başbakan Yıldırım’ın Mimar Sinan Kapalı Spor Salonundan ayrılmasından sonra kongre çalışmalarına devam etti. 600 delegenin oy kullandığı kongrede 467 delegenin oyunu alan tek aday olan İlyas Akmeşe başkanlığındaki liste seçildi.

 

Yönetim Kurulu Üyeliklerine ise; İlyas Akmeşe, Ahmet Girgin, Ali Soydan, Aydoğan Akıncı, Dilek Yalçın, Enver Necip Yıldız, Erdinç Çekiç, Erdoğan Yürük, Fahriye Güncel Hintoğlu, Fatma Çelik, Fazıl Zeki Ağfal, Feridun Acar, Gökçen Çınar Mutafoğlu, Gökhan Balta, Halil Gümüş, Hasan Pehlivancık, Hüseyin Hilmi Zorlutuna, İbrahim Murat Şarbalkanlı, İnsaf Sinem Çetin Ayaydın, İsmet Özçiftçi, Mecit Erol, Mustafa Çınarkök, Mümine Konuk, Nesim İba, Oktay Topalova, Önder Özcan, Pınar Ersaçmış, Rasim Özgün, Sevda Can, Yüksel Zorlu.

 

AK Parti Edirne Demokrasi Hakem Kurulu asil üyeliklerine;

Osman Recai Koçaşlı, Hüseyin Sıragezen, Zeynep Batıgöç

 

AK Parti Edirne İl Disiplin Kurulu asil üyeliklerine;

Müjdat Kahve, Ahmet Hamdi Özger, Hüseyin Tatlıses, Kamil Tunca, Hakan Çalışkan

 

AK Parti Edirne Büyük Kongre Delegesi asil üyeliklerine;

İlyas Akmeşe, Fatma Aksal, Tarık Hatipler, Çağrı Muştu, Hüseyin Boyalık

01 Ocak 2018 Pazartesi, 11:30
   YORUMLAR
   YORUM YAZ
Adınız :
E-mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu
:   DİĞER HABERLER
22.10.2018, 10:49 - Edirne’de konut satışında patlama
22.10.2018, 10:48 - Kılavuz, “FETÖ ile birlikte hareket ediyor”
22.10.2018, 10:47 - “Şehrimizin tarihi dokusu bozulmamalı”
22.10.2018, 10:45 - TGF’ye deklarasyonla uyarı 
22.10.2018, 10:44 - Ordulu Yılmaz’dan iddia
22.10.2018, 10:43 - Polis tek tek aradı
22.10.2018, 10:42 - Öğrenci andının başlamasına destek 
22.10.2018, 10:41 - Eğitim İş, “Öğrenci andı başlamalı”
22.10.2018, 10:40 - Bulut, “Edirne’yi Bulgarlardan Kuşçubaşı Eşref Aldı”
22.10.2018, 10:38 - TIR kuyruğu uzadı
22.10.2018, 10:36 - Asılsız çağrılar ve kazalar masasa yatırıldı
22.10.2018, 10:35 - More Care Projesi için bir araya geldiler
22.10.2018, 10:34 - Tuncaspor iddialı geliyor
22.10.2018, 10:33 - Bölgesel ASKOM toplantısı yapıldı
20.10.2018, 10:58 - “Kötü intibayı ortadan kaldırdık”
20.10.2018, 10:56 - Tarihi eserlere temizlik timi
20.10.2018, 10:55 - Özcan, 4. dönem için aday adaylığını açıkladı 
20.10.2018, 10:54 - Akgün, başvurusunu yaptı
20.10.2018, 10:53 - Zabıta ile seyyar birbirine girdi 
20.10.2018, 10:51 - CHP’de adaylık süresi uzadı
BAL VE PARMAK
SONHABER 23 yaşında
ENEZ’DE FARKLI BİR GÜN
Esrarengiz seyahat
Kalp ağrısı
İslamda israf haramdır
ZOR YILLARDAN GEÇİYORUZ..
Çocuklarda Mahremiyet Eğitimi
    Polis tek tek aradı
    Ordulu Yılmaz’dan iddia
    Kılavuz, “FETÖ ile birlikte hareket
    Edirne’de konut satışında patlama
    Eğitim İş, “Öğrenci andı başlamalı”
    TGF’ye deklarasyonla uyarı 
    “Şehrimizin tarihi dokusu bozulmama
    Öğrenci andının başlamasına destek 
    Bölgesel ASKOM toplantısı yapıldı
    Tuncaspor iddialı geliyor
    Asılsız çağrılar ve kazalar masasa
    More Care Projesi için bir araya ge
    TIR kuyruğu uzadı
    Bulut, “Edirne’yi Bulgarlardan Kuşç
© 2011
EdirneSonHaber.Net'in hosting hizmeti REFONA tarafından sağlanmaktadır.
xx