22-10-2018 | Bugünkü SONHABER
Muhtarlar Günü kutlandı Muhtarlar Günü kutlandı
Köy Konağı hizmete açıldı Köy Konağı hizmete açıldı
Eğitimde işbirliği protokolü Eğitimde işbirliği protokolü
Üniversite cebe girdi Üniversite cebe girdi
09 Ocak 2018 Salı, 10:45
Özkan, “Genel Başkanımızın yanındayız”
Milliyetçi Hareket Partisi Edirne İl Başkanı Hakan Özkan, Cumhurbaşkanlığı seçiminde Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin aday olmayacağı Recep Tayyip Erdoğan'ın adaylığını destekleyeceği konusunda açıklamasının Edirne olarak yanında olduklarını söyledi...

Milliyetçi Hareket Partisi Edirne İl Başkanı Hakan Özkan, Cumhurbaşkanlığı seçiminde Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin aday olmayacağı Recep Tayyip Erdoğan'ın adaylığını destekleyeceği konusunda açıklamasının Edirne olarak yanında olduklarını söyledi.

 

Ak Parti ile seçimlerde ittifak oluşturabileceklerini, Genel Başkanın açıklamasını yineleyerek MHP'nin Cumhurbaşkanı adayı çıkarmayacağını belirten Milliyetçi Hareket Partisi Edirne İl Başkanı Hakan Özkan " Dış güçlerin saldırılan karşı Yeni Kapı ruhuna ihtiyaç vardı. Milliyetçi Hareket Partisi aday çıkarmayacaktır, ülkenin birlik beraberliği için Milliyetçi Hareket Partisi her zaman hazırdır" şeklinde belirtti.

 

"MHP'NİN CUMHURBAŞKANI ADAYI OLMAYACAK, AK PARTİ İLE BİR İTTİFAK SÖZ KONUSU OLUR"

 

Milliyetçi Hareket Partisi Edirne İl Başkanı Hakan Özkan " Bugün Sayın Genel Başkanımız kahvaltılı basın toplantısında gazetecilerle buluştu. En önemli hususta Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Sayın Devlet Bahçeli Bey'in Cumhurbaşkanlığı seçimleri ile ilgili çıkışı oldu. Siyasi partilerin politikalarına genel başkanlar ve genel merkezler belirler. Milliyetçi Hareket Partisi almış olduğu genel başkanın almış olduğu karar neticesinde, eğer şartlar oluşur, bir ittifak söz konusu olur ise burada Milliyetçi Hareket Partisi AKP ile işbirliği yapabileceğini, bu noktada da Türkiye'deki siyasi gelişmeler, gidişat, Türkiye'nin iç ve dış emperyalist güçler tarafından sıkıştırılması neticesinde, Türkiye bir yol ayrımına geldi. Genel başkanımızın aldığı şuanki karar da Milliyetçi Hareket Partisi Cumhurbaşkanı adayı çıkarmayacaktır, Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Cumhurbaşkanı adayı değildir. Saflar keskinleşti, bloklar keskinleştiği bir durum ortaya çıktı. Bu noktada da siyaset kurumu bir çıkış üretmek zorunda. Bizim karşımızda referandumda oluşan  Cumhurbaşkanlığı'na muhalefet eden bir yapı oluştu. Bu yapı yüzde 49'la nitelendirip bu mücadeleyi yapacaklarını söyledi. Kılıçdaroğlu'da aday olmayacağını belirterek konuşmalar yapıyor. Ortak bir ittifakla aday çıkarmaları söz konusu. Bu noktada da Milliyetçi Hareket Partisi referandumda yer aldığı noktada, Yeni Kapı ruhuna zarar vermeden o ruhu devam ettirerek çizgisinde, siyasetinde devam etmek istiyor. Bu noktada saflar ayrıştı. Milliyetçi Hareket Partisi'nin referandumda zaten safı belliydi. Şuan ülkeyi yöneten Adalet ve Kalkınma Partisi ile beraber hareket edilebileceğini söyledi. Önümüzdeki dönem bunun nasıl gelişeceğini hepberaber göreceğiz.

 

"DIŞ SALDIRILARI BERTARAF İÇİN YENİ KAPI RUHUNA İHTİYAÇ VARDI"

 

Milliyetçi Hareket Partisi önce ülkem ve milletim sonra partim ve ben düsturuyla siyaset yapmıştır. Bugün bu noktadadır. Ülkenin şuanda bulunduğu süreç, Ortadoğu’da yaşanan gelişmeler, Feto'yla yapılan mücadelenin tam sağlıklı yürütülememesi, hala daha Türkiye'nin bir tehdit altında olması neticesinde güçlü devlet milli iktidar sloganı doğrultusunda Milliyetçi Hareket Partisi böyle bir bloklaşma neticesinde şuan Türkiye Cumhuriyeti'nin varlığına birliğine destek vermek için böyle bir karar aldı. Milliyetçi Hareket Partisi ülkenin geleceği için ne gerekiyorsa o noktada siyaset bugüne kadar yapmıştır. Bundan sonra da yapmaya devam edecektir. Milliyetçi Hareket Partisi'nin hiç bir zaman oy kaygısı, mevki makam kaygısı olmamıştır. Bundan sonra da olmayacaktır. Biz oyumuzun oranı ne olursa olsun, biz Türk Milleti'nin çıkarları doğrultusunda siyaset yapmaya devam edeceğiz. Doğruları söylemeye devam edeceğiz. Bugün Türkiye yönetenler siyasi iktidar,  Milliyetçi Hareket Partisi'nin söylemleri doğrultusunda bazı politika değişiklikleri yapmıştır. Milliyetçi Hareket Partisi'de bunları desteklemektedir. Bunlar nelerdir, terörle mücadele, Fetö ile mücadele, dış politika ve Ortadoğu politikasında iktidara sonsuz destek veriyoruz. Bunlar olmazsa olmazımız. Türkiye Cumhuriyeti'nin kuruluş felsefesi ile doğru orantılıdır bu destek. Türkiye Cumhuriyeti hem ekonomik hem siyasal saldırı altındadır. Bunu bertaraf etmek için güç birliğine, Yeni kapı ruhuna ihtiyaç vardı. Milliyetçi Hareket Partisi'de bu çizgide devam etmektedir.

 

"ERKEN SEÇİM BAZILARININ ALGI OPERASYONU, ÖYLE BİR DURUM YOK"

 

Erken seçim gözükmüyor. Doğruda bulmuyoruz. Türkiye şuanda cenderedeyken, böyle bir ateş çemberindeyken erken seçimi doğru bulmuyoruz, ihtimalde vermiyoruz. Birileri erken seçim yapılsın diye algı operasyonu oluşturup, kendi tabanlarını canlı tutmak ve bunun neticesinde de bununla bir siyasi rant elde etmek peşinde gözüküyor. Ama Türkiye'nin gündeminde bir erken seçim yok ve biz görmüyoruz, doğruda bulmuyoruz. Ortadoğu'da yaşanan hadiseler hepimizin malumu. Türkiye'de yapılan her erken seçim Türkiye'ye maliyetleri çok fazla olmuştur. Şu konjektürde de biz seçimi doğru bulmuyoruz" dedi.

 

Erkan Ekşi

09 Ocak 2018 Salı, 10:45
   YORUMLAR
   YORUM YAZ
Adınız :
E-mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu
:   DİĞER HABERLER
22.10.2018, 10:49 - Edirne’de konut satışında patlama
22.10.2018, 10:48 - Kılavuz, “FETÖ ile birlikte hareket ediyor”
22.10.2018, 10:47 - “Şehrimizin tarihi dokusu bozulmamalı”
22.10.2018, 10:45 - TGF’ye deklarasyonla uyarı 
22.10.2018, 10:44 - Ordulu Yılmaz’dan iddia
22.10.2018, 10:43 - Polis tek tek aradı
22.10.2018, 10:42 - Öğrenci andının başlamasına destek 
22.10.2018, 10:41 - Eğitim İş, “Öğrenci andı başlamalı”
22.10.2018, 10:40 - Bulut, “Edirne’yi Bulgarlardan Kuşçubaşı Eşref Aldı”
22.10.2018, 10:38 - TIR kuyruğu uzadı
22.10.2018, 10:36 - Asılsız çağrılar ve kazalar masasa yatırıldı
22.10.2018, 10:35 - More Care Projesi için bir araya geldiler
22.10.2018, 10:34 - Tuncaspor iddialı geliyor
22.10.2018, 10:33 - Bölgesel ASKOM toplantısı yapıldı
20.10.2018, 10:58 - “Kötü intibayı ortadan kaldırdık”
20.10.2018, 10:56 - Tarihi eserlere temizlik timi
20.10.2018, 10:55 - Özcan, 4. dönem için aday adaylığını açıkladı 
20.10.2018, 10:54 - Akgün, başvurusunu yaptı
20.10.2018, 10:53 - Zabıta ile seyyar birbirine girdi 
20.10.2018, 10:51 - CHP’de adaylık süresi uzadı
BAL VE PARMAK
SONHABER 23 yaşında
ENEZ’DE FARKLI BİR GÜN
Esrarengiz seyahat
Kalp ağrısı
İslamda israf haramdır
ZOR YILLARDAN GEÇİYORUZ..
Çocuklarda Mahremiyet Eğitimi
    Polis tek tek aradı
    Ordulu Yılmaz’dan iddia
    Kılavuz, “FETÖ ile birlikte hareket
    Edirne’de konut satışında patlama
    Eğitim İş, “Öğrenci andı başlamalı”
    TGF’ye deklarasyonla uyarı 
    “Şehrimizin tarihi dokusu bozulmama
    Öğrenci andının başlamasına destek 
    Bölgesel ASKOM toplantısı yapıldı
    Tuncaspor iddialı geliyor
    Asılsız çağrılar ve kazalar masasa
    More Care Projesi için bir araya ge
    Bulut, “Edirne’yi Bulgarlardan Kuşç
    TIR kuyruğu uzadı
© 2011
EdirneSonHaber.Net'in hosting hizmeti REFONA tarafından sağlanmaktadır.
xx