22-10-2018 | Bugünkü SONHABER
Muhtarlar Günü kutlandı Muhtarlar Günü kutlandı
Köy Konağı hizmete açıldı Köy Konağı hizmete açıldı
Eğitimde işbirliği protokolü Eğitimde işbirliği protokolü
Üniversite cebe girdi Üniversite cebe girdi
11 Ocak 2018 Perşembe, 10:40
Gazeteciler Gününde söz hakları olmadı
10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü nedeniyle Edirne Valiliği ve Edirne Belediyesinin ortak girişimi ile Edirne’deki gazetecilere kahvaltı verildi...

10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü nedeniyle Edirne Valiliği ve Edirne Belediyesinin ortak girişimi ile Edirne’deki gazetecilere kahvaltı verildi. Edirne Valisi ve Belediye Başkanının konuştuğu kahvaltıda Gazeteciler Günü olmasına rağmen gazetecilere söz hakkı verilmemesi dikkat çekti.

 

Dün sabah saat 09.30’de Lalezar Restorantta gazetecilerle bir araya gelen Edirne Valisi Günay Özdemir ile Belediye Başkanı Recep Gürkan, gazetecilerin günlerini kutladılar.

 

Kahvaltıda birer açıklama yapan Vali Özdemir ve Belediye Başkanı Gürkan, gazeteciliğin zor bir meslek olduğunu  söylediler.

 

BİRBİRİMİZE OLAN SELAMI KESMEYELİM

 

10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü nedeniyle ilk konuşmayı Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan yaptı.Başkan Gürkan, “Bugüne kadar basınımıza göstermiş olduğunuz emekler, mesailer, halkın doğru haber alma hakkını teslim eden yaklaşımlarınız için teşekkür ediyorum. Edirne yerel gazeteleriyle, yerel basınıyla, basın emekçileri ile bazen günün zaman dilimi ile mesai saatleri içerisinde karşılaştığımız, bazen birbirimizi görmediğimizde özlediğimiz bir kent. Tabi Edirne'nin gerçekten o medeni tavrı, medeniyetler birleşkesi kent olma özelliği, insanların birbirine gösterdiği o samimi yaklaşımlar ve en güzel taraflarından biri de kızsakta, sinirlensekte, öfkelensekte, sevinsekte, birbirimizle olan selamı kesmemek. O iletişim ağını hiç bir zaman koparmamak ve sürdürmek çok önemli.

 

SİYAHI TANIMLAMAK İÇİN BEYAZA İHTİYACIMIZ VAR

 

Elbette siyasetçiliği, yöneticiliği bir tarafa bırakıp, bir insan olarak dahi, insanlar hep hoşlandığı, desteklendiği, övündüğü şeyler istiyor. Böyle bir dünyada yok. Elbette istiyoruz ki hepimiz yaptığımız işlerle, yaşam tarzımızla, övünelim, takdir edilelim. Ama tüm dünyada egemen olan bir kural var, karşıtlık ilkesi. İyi tanımlamak için kötüye ihtiyacımız var, siyahı tanımlamak için beyaza ihtiyacımız var. Kısayı tanımlamak için uzuna ihtiyacımız var. Bu insan olarak değil haber olarak ta böyle. Olumlunun ortaya çıkması için olumsuza da ihtiyacı var. Ben tüm basın emekçilerine, çalışanlarımıza ve bu 10 Ocak'ta özellikle sahada çalışan kardeşlerimize bir kez daha kutluyorum. Çok sağ olun, yazdığınız, yazmadığınız, yazamadığınız her şey için var olun, gününüz kutlu olsun" dedi.

 

AYNI GÜNDE İDARECİLER GÜNÜNÜ KUTLUYORUZ

 

Başkan Gürkan’ın ardından Konuşan  Edirne Valisi Günay Özdemir’de konuşmasında Balkanlarda bulunan gazetecileri de bir araya getirmek gerektiğini belirterek,10 Ocak tarihinin aynı zamanda İdareciler Günü de olduğunu söyledi.

 

Vali Özdemir,  “Bugün 10 Ocak idareciler günü aynı zamanda çalışan gazeteciler günü. İdareciler ve gazetecilerin aynı günü kutlamaları bizim için çok anlamlı. Son günlerde çalışan gazeteciler günü toplumsal anlamda bir gün haline geldi. İdareciler günü biraz daha belki geri planda kaldı. Onun için biz sabah kahvaltısında sizlerle buluştuk. Akşamda idareciler olarak, ilimizdeki idarecilerle küçük çapta olsa idareciler günümüzü kutlayacağız. Onun için akşam niye beraber olmadık diye kafanızda soru işareti varsa özellikle belirtmek istedim. İnşallah ilerideki günlerce Gazeteciler günü ile idareciler gününü beraber akşam kutlama imkanımız olur diye düşünüyorum.

 

BALKANLARLA BİRARAYA GELMELİYİZ

 

Aslında Edirne gazetecileri hem ulusal anlamda hem uluslararası anlamda önemli görev yapan gazetecilerimiz bu anlamda bütün arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum. Çünkü Edirne bir Serhat Şehri ve Balkanlarla ilgili önemli faaliyetler yürüten ve uluslararası anlamda da ülkeler arası diyaloğun gelişmesinde, iletişimin gelişmesinde çok önemli katkılar sunan bir konumda. Özellikle bu sene başlattık, inşallah devam edeceğiz. Komşu ülkelerimizle, Balkanlar'daki gazetecilerimizle Edirne'deki gazetecileri bir araya getirip hem Edirne'de hem balkanlardaki bu şekildeki çalışmayı yürütmemiz gerekiyor. 

 

Çünkü 600 yıl boyunca, hatta tarih boyunca Balkanlar'da farklı inanç ve düşüncedeki insanlar birlikte yaşama ve çoğulcu bir şekilde beraber yaşamayı sürdürmüşler. Bundan sonra beraber yaşamanın en güzel örneklerini verebilecek olan bir konumda yaşıyoruz. Eğer biz bugün bölgemizde birlikte yaşama anlayışını hem bölgemize hem dünyaya tanıtabilirsek, ben inanıyorum ki dünya barışına da insanlık barışına da çok önemli katkılar sağlayacağız.

 

GAYRETLERİNİZ İÇİN SAĞOLUN

 

Edirne'deki gazetecilerimize, gazetelerde çalışan arkadaşlarımıza, ve Edirne'deki yönetici bizlere çok önemli görevler düşüyor. Bu konuda da biz elimizden gelen gayreti, desteği bundan sonra da göstermeye devam edeceğiz. Bundan sonraki çalışmalarınızda da, şuana kadar göstermiş olduğunuz ilkeli, Edirne'yi seven, bölgeyi seven ve bölgeye hizmet eden bölgenin tanıtımını yapmaya çalışan gayretlerinize teşekkür ediyorum. Bundan sonra da bu gayretlerinizi devam edeceğine inanıyor tekrar 10 Ocak hem gazeteciler günü hem idareciler günümüz kutlu olsun diyorum" dedi.

 

Konuşmaların ardından Lalezar Restaurant önünde toplu hatıra fotoğrafı çektirildikten sonra, Protokol Evi'nde Vali Günay Özdemir, Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan ve Edirne'de görev yapan gazetecilerle beraber kahve ve çay içti.

 

Erkan Ekşi

11 Ocak 2018 Perşembe, 10:40
   YORUMLAR
   YORUM YAZ
Adınız :
E-mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu
:   DİĞER HABERLER
22.10.2018, 10:49 - Edirne’de konut satışında patlama
22.10.2018, 10:48 - Kılavuz, “FETÖ ile birlikte hareket ediyor”
22.10.2018, 10:47 - “Şehrimizin tarihi dokusu bozulmamalı”
22.10.2018, 10:45 - TGF’ye deklarasyonla uyarı 
22.10.2018, 10:44 - Ordulu Yılmaz’dan iddia
22.10.2018, 10:43 - Polis tek tek aradı
22.10.2018, 10:42 - Öğrenci andının başlamasına destek 
22.10.2018, 10:41 - Eğitim İş, “Öğrenci andı başlamalı”
22.10.2018, 10:40 - Bulut, “Edirne’yi Bulgarlardan Kuşçubaşı Eşref Aldı”
22.10.2018, 10:38 - TIR kuyruğu uzadı
22.10.2018, 10:36 - Asılsız çağrılar ve kazalar masasa yatırıldı
22.10.2018, 10:35 - More Care Projesi için bir araya geldiler
22.10.2018, 10:34 - Tuncaspor iddialı geliyor
22.10.2018, 10:33 - Bölgesel ASKOM toplantısı yapıldı
20.10.2018, 10:58 - “Kötü intibayı ortadan kaldırdık”
20.10.2018, 10:56 - Tarihi eserlere temizlik timi
20.10.2018, 10:55 - Özcan, 4. dönem için aday adaylığını açıkladı 
20.10.2018, 10:54 - Akgün, başvurusunu yaptı
20.10.2018, 10:53 - Zabıta ile seyyar birbirine girdi 
20.10.2018, 10:51 - CHP’de adaylık süresi uzadı
BAL VE PARMAK
SONHABER 23 yaşında
ENEZ’DE FARKLI BİR GÜN
Esrarengiz seyahat
Kalp ağrısı
İslamda israf haramdır
ZOR YILLARDAN GEÇİYORUZ..
Çocuklarda Mahremiyet Eğitimi
    Ordulu Yılmaz’dan iddia
    Polis tek tek aradı
    Edirne’de konut satışında patlama
    Kılavuz, “FETÖ ile birlikte hareket
    Eğitim İş, “Öğrenci andı başlamalı”
    TGF’ye deklarasyonla uyarı 
    “Şehrimizin tarihi dokusu bozulmama
    Öğrenci andının başlamasına destek 
    Bölgesel ASKOM toplantısı yapıldı
    Tuncaspor iddialı geliyor
    Asılsız çağrılar ve kazalar masasa
    More Care Projesi için bir araya ge
    Bulut, “Edirne’yi Bulgarlardan Kuşç
    TIR kuyruğu uzadı
© 2011
EdirneSonHaber.Net'in hosting hizmeti REFONA tarafından sağlanmaktadır.
xx