23-10-2018 | Bugünkü SONHABER
Tuğra’da yüzde 10 indirim  Tuğra’da yüzde 10 indirim 
Çocukların dinozor ilgisi Çocukların dinozor ilgisi
Trakya Ragbi 2’de 2 yaptı Trakya Ragbi 2’de 2 yaptı
Muhtarlar Günü kutlandı Muhtarlar Günü kutlandı
12 Ocak 2018 Cuma, 11:53
Sedefçi, “15 Temmuz’da darbeye sevindiler”
Edirne Eski Belediye Başkanı Hamdi Sedefçi, Belediye Başkanı Recep Gürkan’ın 15 Temmuz akşamı bir Türkü Barda darbeyi öven şarkılarla kutlama yaptığını iddia etti...

Edirne Eski Belediye Başkanı Hamdi Sedefçi, Belediye Başkanı Recep Gürkan’ın 15 Temmuz akşamı bir Türkü Barda darbeyi öven şarkılarla kutlama yaptığını iddia etti.

 

Eski Belediye Başkanı Hamdi Sedefçi, dün bir kafede yaptığı basın toplantısında Belediye Başkanı Recep Gürkan’ı adeta topa tuttu.

 

“RECEP'İN DARBE KALKIŞMASI ANINDA TÜRKÜ BARDA, DARBEYİ ÖVEN KUTLAMA YAPTIĞI GÖRÜNTÜLER VAR!”

 

Hamdi Sedefçi, açıklamalarında halen kaçak olan bir butikçinin elinde darbe akşamı çekilmiş video görüntüsü bulunduğunu belirterek, “Darbe akşamı bu adam türkü barda türkü söylüyor. Darbe esnasında bu adam türküler söyleyip, kutlamalar yapıyor. Darbe esnasında bu adam darbeyi öven kutlamalar yapıyor.  Bunların hepsi kasete alınıyor. Bu çok ciddi bir iş. Kasette şuan Şükrü Benli'de. Şükrü Benli kaçak Bulgaristan'da. Kaseti Şükrü açık arttırmaya çıkartmış, kim fazla fiyat verecekse ona verecekmiş. Şükrü Benli bana da geldi söyledi, ‘elimde kaset var satmak istiyorum’ dedi. Tekirdağ'dan bir arkadaş kaseti ben gördüm doğru dedi. Böyle bir şey varsa müfettişler asıl yolsuzluk, Fetöcülük, kasette var. Recep, hile hurda yaparak geldin tepe üstü gideceksin. Allah büyük doğru yıkılmaz, eğri belasını bulur. Yakında Allah cezanı verecek, Allah seni bildiği gibi yapsın, amin” dedi.

 

İHALE PARAN HAZIRMI

 

Hamdi Sedefçi " Gazeteciler gününüz kutlu olsun, başarılı yıllar diliyorum. Ayrıca 2018 senesinin Edirne’mize, ülkemize başarı, mutluluk, sağlık ve güzellikler getirmesini diliyorum. 4 Aralık tarihinde yapılan alt yapı denilen ihale. Değerli arkadaşlar bu ihale bedeli tahmini 350 milyon TL. İhalelerde bir şart vardır. İhalelerde bir şart vardır ihale bedeli ödeneği bir tarafta hazır olması lazım. Alt yapı da iller bankası kanalıyla bizler yapıyorduk. Bizim dönemimizde iller bankasına başvurup, alt yapı projesi yaptırıp, kredi çıkmasını sağlayıp ihale yapılması konusunda bankaya yetki veriyorduk. Recep Başkan denen zat, sanıyorum ki bu 350 milyon Liralık alt yapı ihalesinde böyle bir yöntem uygulamadı. Bankaya başvurup, kredi talebinde bulunup, para çıkartılıp ihale yapılmadığını ben gayet iyi biliyorum. Bu adam resmen şuanda parası olmayan bir ihale yaptı. Yasal suçtur. Parası olmayan bir ihale yapılamaz, yapılması mümkün değildir. Ödeneği vardır. Başvurusu bankaya, banka sana krediyi çıkartır, kredin hazır der. Banka sana ihale yapma yetkisi verir, ihale yaparsın. Banka ihaleyi ben yapacağım der kredi çıkartır, banka ihaleyi yapar, iş daha sonra müteahhide ihale yapılarak yaptırır. Yöntem buyken bu beyefendi ortada fol yok, yumurta yokken civciv çıkartıyor. Resmen olmayan bir yumurtadan civciv çıkartmaya çalışan bir belediye başkanı ile karşı karşıyasınız.

 

"ALT YAPI DEĞİL PARK BAHÇE İHALESİ BU!"

 

Enteresan tarafı da alt yapı işini halktan gizledi, halka bilgi vermedi. Kimsenin bilgisi yok. Kitle örgütleri, ADD, Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği'ne, Kent Konseyi'ne bu konuda hiç bir bilgi vermediler. Edirne'nin en büyük ihalesini yaparken resmen gizlediler. 4 aralıktan bu yana ihaleyi onaylamadılar. Yaptığın işe güveniyorsan onarsın. Ama güvenmiyorsan, onamaktan çekinir onayamazsın. Bu ihalelerde bedel saklanır, en düşük teklif ihaleye verilir. Bu adam en düşük teklif veren adama değil de, puanlamaya göre verecek. Adam canı nasıl isterse puanlama yapacak, işine gelen müteahhit firma varsa ihaleye giren, işi ona vermek istiyorsa puanlamaları yapacak. Kardeşim sen dürüst, namuslu olarak en düşük fiyat verene vermiyorsun da, puanlamaya sokuyorsun? Asfalt işi var bu ihalede, yetki belediyeye bırakılmış. İsterse belediye kazıdan sonraki asfalt işini müteahhide belediye verecek, istemezse vermeyecek.

 

BÖYLE İHALE Mİ OLUR?

 

 Böyle bir ihale olamaz. Daha iğrenç tarafı bu bir tezgah, hile. Bu adamın yaptığı 350 milyonluk ihalenin yarısı park bahçe işi. Bu adam 70 puan olarak hesaplamış, 35 puanı park bahçeler işine vermiş. Bu adam nasıl bir adam? Resmen Edirne'yi kandırmaya çalışıyor. Böyle bir anlayış, böyle bir ahlaksızlık yok. Bu ihale altyapı mı, park bahçe ihalesi mi? Bu vatandaş başkanlığa geldiğinde hile yaparak, bana kazık atıp namusumsun şerefimsin diyerek, yalan söyleyerek, yüzde 36 buçuk oyla gelerek halka söz verdi. Alt tapıya gireceğiz dedi. Recep 4 sene geçti aradan, 2 sene önce şeytanlık yaptın, anket yapıp, halka sordun, binlerce kişiyi sandığa götürdün. Kendi belediye personeline düzmece oy kullandırdın, taşıma oylar attırdın sandığa. İyi de 2 sene neyi yaptın.

 

ABBAS YOLCU

 

Gider ayak Abbas yolcu. Sırf Edirne alt yapı ihalesi yaptım, engellediler demek için yada başka hesapları hayata geçirmek için, adı alt yapı olan ama asıl park bahçe ihalesini yapıyorsun. Recep kaçamazsın yakalandın, kokular geliyor. Kokular Edirne'ye zarar verecek. Allah aşkına 1 yıl zamanın kaldı al maaşını bak keyfine. Git türkü barda şarkılarını söyle, Edirne'ye zarar verme. İnsanlar sana sırf CHP'li diye oy verdi. Ey CHP'liler mutlu musunuz şimdi? Bu adama üniversite de neler yaptığını bile bile, üniversite de neler yaptığını bile bile oy verdiniz. Şuan CHP'mi yönetiyor belediyeyi, hayır. Yöneten Recep. Sizden rica ediyorum seçimlerde partilere değil, partilere saygım sonsuz. Ama ben belediye başkanlığı zamanında herkes eşit davrandım. Ama Edirne hala bunu ayırt edemiyor. Eğer Ak Parti, İYİ Parti, CHP, MHP hangisinin adayı iyi ise ona oy veriniz. Şuan belediye batmış vaziyette. Şuan belediyede bin 25 tane belediye işçisi var. Bende 700 vardı, adam 300 tane işçi aldı. Şuan devletten gelen para maaş ödemeye yeter, yetmez bile. Kaynak yaratamıyorsun, para bulamıyorsun, hayatın yalan dolan. Abbas yakında gidiyorsun, yolun açık olsun.

 

"TÜRKİYE'NİN EN KÖTÜ ÇÖPLÜĞÜNÜ RECEP YAPTI"

 

Çöplük yaptı beyefendi Edirne'ye Türkiye'nin ibretlik çöplüğünü yaptı. Ve en son Çorum'la, Manisa'ya laf etti. Sanki kendi bir halt etmiş gibi kendisini bir yerlere koymaya çalıştı ve tokadı yedi. Manisa cevap verdi, Çorum cevap verdi ve Recep'in ne yapmaya çalıştığı ortaya çıktı. Recep şuanda Edirne'ye Türkiye'nin en kötü çöplüğünü yaptı. Balık koktu. Arıtma tesisi yaptım diye insanları kandırıyor. Arıtma tesisi 3 aparatla yapılmaz. Şuan çöp suyunu bu adam resmen doğaya veriyor, tesis yaptım diye insanları kandırıyor. Arıtma tesisinden çıkan su doğaya zarar veriyor. Bu utanç veren bir olaydır.

 

"RECEP KIYIK'TA İMARI DURDU, 20 MİLYON TL UÇTU, HERKES MAĞDUR"

 

En büyük olay imardır. Bu adam bizim Kıyık'ın sağına soluna yaptığımız imar olaylarına el attı. İmarlar belediye başkanı yada yönetimin isteği ile plancıya ihale yapılır. Plancıya düşünceler aktarılır ve bu planlar, plancı tarafından çizilerek belediye meclisine sunulur. Belediye meclisi ile görüşülür, itirazlar askıya çıkarılır, itirazlar görüşülür  ve plana alınır. Biz bunu Kıyık'a yaptık. Bu adam Kıyık'ın sağ taraf planlarını duyurdu. Ya Recep şikayetler geldi. Müteahhitler insanlarla kat karşılığında anlaşma yapmış. Vatandaş inşaat yapmak için kol sıvamış ve sen inşaatları durduruyorsun, bu benim işime gelmiyor bu rada rant yok diyorsun. İnşaat yapmak isteyen vatandaşlar senin keyfini bekliyor, 3 yılda inşaat maliyetleri artıyor. Müteahhit firması batmak durumuna geliyor. En azından senin sayende işsiz kalıyor. Müteahhit deyip geçme, çalıştırdığı elemanlar var, onların gittiği berber, bakkal var. En azından 20 milyon lira o bölgede dönecek, piyasaya, esnafa yansıyacaktı. Bunu da engelledin Recep. Şuanda belediyede inceleme yapan müfettişlere şunu söylüyorum; sevgili müfettişler benim planlarımla Recep'in planlarını yan yana koyun, kimin rant yarattığını görün”dedi.

 

Erkan Ekşi

12 Ocak 2018 Cuma, 11:53
   YORUMLAR
   YORUM YAZ
Adınız :
E-mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu
:   DİĞER HABERLER
23.10.2018, 10:58 - Sedefçi iddialı
23.10.2018, 10:57 - 2 bin 500 araç denetlendi
23.10.2018, 10:56 - Kuyumculara yaramadı 
23.10.2018, 10:55 - Enez-Keşan yolu ne zaman ‘yol’ olacak?
23.10.2018, 10:54 - Tıp Fakültesi’ne personel alınacak
23.10.2018, 10:53 - ‘Paris Anlaşması onaylansın’
23.10.2018, 10:52 - Engellilerin hayatını kolaylaştıracak proje
23.10.2018, 10:50 - Trakya Projelerine büyük ilgi
23.10.2018, 10:49 - Prof. Dr. Sarıdoğan emekliliğe uğurlandı
23.10.2018, 10:49 - AK Parti’den Gazeteciler Bayramı ziyareti
23.10.2018, 10:48 - Anket bugün başlıyor
23.10.2018, 10:47 - Bulgar sosyal çalışmacılar Edirne'de
23.10.2018, 10:47 - Geri dönüşüm hareketi başladı
22.10.2018, 10:49 - Edirne’de konut satışında patlama
22.10.2018, 10:48 - Kılavuz, “FETÖ ile birlikte hareket ediyor”
22.10.2018, 10:47 - “Şehrimizin tarihi dokusu bozulmamalı”
22.10.2018, 10:45 - TGF’ye deklarasyonla uyarı 
22.10.2018, 10:44 - Ordulu Yılmaz’dan iddia
22.10.2018, 10:43 - Polis tek tek aradı
22.10.2018, 10:42 - Öğrenci andının başlamasına destek 
BAL VE PARMAK
SONHABER 23 yaşında
ENEZ’DE FARKLI BİR GÜN
Esrarengiz seyahat
Kalp ağrısı
İslamda israf haramdır
ZOR YILLARDAN GEÇİYORUZ..
Çocuklarda Mahremiyet Eğitimi
    Sedefçi iddialı
    Tıp Fakültesi’ne personel alınacak
    Kuyumculara yaramadı 
    2 bin 500 araç denetlendi
    Trakya Ragbi 2’de 2 yaptı
    AK Parti’den Gazeteciler Bayramı zi
    ‘Paris Anlaşması onaylansın’
    Engellilerin hayatını kolaylaştırac
    Enez-Keşan yolu ne zaman ‘yol’ olac
    Tuğra’da yüzde 10 indirim 
    Çocukların dinozor ilgisi
    Anket bugün başlıyor
    Prof. Dr. Sarıdoğan emekliliğe uğur
    Trakya Projelerine büyük ilgi
    Bulgar sosyal çalışmacılar Edirne'd
© 2011
EdirneSonHaber.Net'in hosting hizmeti REFONA tarafından sağlanmaktadır.
xx