19-02-2019 | Bugünkü SONHABER
TKKB Çorlu’da toplandı TKKB Çorlu’da toplandı
“Uzaktan Eğitim Sistemi” tanıtldı “Uzaktan Eğitim Sistemi” tanıtldı
Sardalya bolluğu tezgahları şenlendirdi Sardalya bolluğu tezgahları şenlendirdi
MHP’den AK Parti’ye ziyaret MHP’den AK Parti’ye ziyaret
01 Şubat 2018 Perşembe, 11:25
Geri dönecekler…
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Harun Karacan, “Zeytin Dalı Harekatı Türkiye'deki 3 milyon Suriyelinin kendi topraklarına dönmesini sağlayacak”dedi...

STK Temsilcileri ile görüşmek için Edirne’ye gelen AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Harun Karacan İl Teşkilatı birasında basın toplantısı yapıp partililerle bir araya geldi.

 

AK Parti Edirne İl Başkanlığı'nda düzenlenen toplantıya il ve  ilçe teşkilat yöneticileri ve üyeleri iştirak etti. AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Karacan,buradaki açıklamalarından  Zeytin Dalı Harekatı'na değindi.

 

Türkiye'nin hiç kimsenin toprağında gözünün olmadığının altını çizen Karacan, "Ama bizim topraklarımızda gözü olanın, Allah'a çok şükür gözünü oymaya gücümüz de kudretimiz de liderimiz de var. Bizim amacımız ülkemizin sınırlarını korumak. Ülkemiz sınırları içerisinde olan vatandaşlarımızın hakkını, can ve mal güvenliğini korumak. Liderimizin de amacı ve gayesi bu. Zeytin Dalı Harekatı'ndan da inşallah başarıyla çıkacağımıza yürekten inanıyoruz." diye konuştu.

 

3 MİLYON SURİYELİYİ TÜRKİYE BAĞRINA BASTI

 

Suriyeli vatandaşlara Türk milletinin gönlünü açtığını ifade eden Karacan, "Zeytin Dalı Harekatı Türkiye'deki 3 milyon Suriyelinin kendi topraklarına dönmesini sağlayacak. Bizim en önemli görevlerimizden biri de o oldu. Kimsenin bağrına basmadığı, kabul etmediği dönemde 3 milyon Suriyeliyi bu kadirşinas Türk halkı bağrına bastı” dedi.

 

Afrin'de görev yapan Mehmetçiğe de Edirne'den selam göndermek istediğini dile getiren Karacan, "Allah onların güçlerini aziz eylesin. Allah onların güçlerine güç katsın. Allah onların emeklerini zayi etmesin. Bu ülke için bu bayrak için bu vatan için bu memleket için bir saniyesini dahi ayıran, bu memleketin varlığı ve bütünlüğü için bir dakikasını dahi o görevde geçiren tüm kardeşlerimize minnettarız." ifadelerini kullandı.

 

"TÜRKİYE ESKİ TÜRKİYE DEĞİL"

 

Türkiye'nin eski Türkiye olmadığını dile getiren Karacan, "Türkiye kendi helikopterini, deniz altını, gemisini üreten, uçağın motorlarını yapan ve yakında da kendi otomobilini yapan ülke haline geliyor." diye konuştu.

 

Türkiye'nin birçok şekilde önünün kesilmeye çalıştığını belirten Karacan, şöyle devam etti:"AK Parti iktidarının bu 16 yıllık serüveninde Türkiye'ye ve davasına hizmet etme uğurunda yol alırken bunu çok iyi biliyorsunuz önünü kesme gayretleri oldu. Çeşitli davalar açtılar, hepiniz bunları yaşadınız.

Parti kapatmasından tutun da 17-25'i yaşadık, MİT tırlarını yaşadık, Gezi eylemlerini yaşadık. En önemlilerinden biri de 15 Temmuz'da hain bir terör örgütünün kalkışmasını yaşadık. Ne yaptılar? 'Biz bunlarla Türkiye'yi AK Parti iktidarını durduramadık, sayın Recep Tayyip  Erdoğan'ı durduramadık, bunu bir şekilde durdurmamız lazım' dediler. Allah'a çok şükür. Şehitlerimiz oldu, gazilerimiz oldu ama yine durduramadılar. Ekonomi üzerinden Türkiye'yi alt edebilir miyiz düşüncesine girdiler. Peki ne oldu? Ekonomi ile oynamaya kalktıklarında Türkiye 2017'nin 3. çeyreğinde yüzde 11,1 büyüdü."

Konuşmasının ardından AK Parti Edirne İl Başkanı İlyas Akmeşe, Karacan'a tablo hediye etti.

 

STK TEMSİLCİLERİNİ DİNLEDİ

 

Esnafı da ziyaret eden Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı Harun Karacan Edirne'deki Sivil Toplum Kuruluşları ile ETSO Konferans Salonu'nda bir araya geldi.

 

STK'lardan sorumlu olan Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı Karacan, toplantı sonrası dile getirilen sorunları Genel Başkana ileterek Edirne için en iyi çözümleri sağlayacaklarını da ifade etti.

 

Ak Parti Edirne İl Başkanı İlyas Akmeşe " Burada her söylenilen çok önemli, burada her söylenilen birebir Cumhurbaşkanımıza iletilecek konular. Benim sizde ricam hakikaten Edirne'de önceliğimiz ne ise, ne yapmamız gerekiyorsa dillendirelim, ondan sonra bunun çözümlerini hükümetimiz olarak, genel başkanımızın başkanlığında inşallah bizde yardımcı olacağız" dedi.

 

ETSO Konferans salonundaki toplantıda tüm sivil toplum örgütlerinin başkanları ve yöneticileri ile tek tek tokalaştıktan sonra Edirne için toplandıklarını belirten Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı Harun Karacan " Edirne’mize hizmet eden, Edirne’miz için mücadele eden sivil toplum kuruluşlarımızın çok değerli başkan ve yöneticileri hepinizi selamlıyorum. Edirne’mizdeyiz, Edirne’mizde hasbihal etmeye geldik, sizi dinlemeye geldik. Sivil toplum kuruluşlarından sorumlu Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı olarak sizinle hasbihal edip, sizin dilek ve temennilerinizi başkanımıza arz etmek isterim. İnşallah Edirne'ye hizmete vesile oluruz. İnşallah Edirne'ye hizmet için yapabileceğimiz konularda da destek olmaya devam edeceğiz. Bundan evvel İlyas Başkanın kongresinde Başbakanla birlikte gelmiştim, orada da Edirne ile ilgili Başbakanımızın söylemlerini duydunuz. Bu sivil toplum kuruluşları ile teşkilatımızın yanyana gelmesi ile ilgili farklı bir konsept. O yüzden bugün inşallah Edirne için hayırlı hizmetlere vesile oluruz" dedi.

 

Konuşmaların ardından sivil toplum örgütleri ile beraber Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı Harun Karacan ve Ak Parti Edirne İl Başkanı İlyas Akmeşe basına kapalı olan toplantıda sivil toplum örgütü liderlerini dinledi.

 

AA / Harun Aker / Erkan Ekşi

01 Şubat 2018 Perşembe, 11:25
   YORUMLAR
   YORUM YAZ
Adınız :
E-mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu
:   DİĞER HABERLER
19.02.2019, 11:15 - Bakan Pekdemirli, “Koray Uymaz pırıl pırıl birisi”
19.02.2019, 11:14 - Pazar tezgahlarında büyüdü 
19.02.2019, 11:15 - Uymaz, “Projelerimiz çözüm olacak”
19.02.2019, 11:15 - Tarihi konaklar ayağa kaldırıldı
19.02.2019, 11:14 - Kanal Edirne bu yıl hizmete alınacak
19.02.2019, 11:13 - Gaytancıoğlu, “Şimdi de patates"
19.02.2019, 11:13 - Akmeşe’den Edirnelilere teşekkür
19.02.2019, 11:11 - Tutuklandılar
19.02.2019, 11:11 - Modern binası ile örnek oluyor
19.02.2019, 11:10 - Varna ve Kavala açılıyor
19.02.2019, 11:12 - Beşir’in insani yardım TIR’ı yola çıktı
19.02.2019, 11:09 - Hayvan sevgisini anlattılar
19.02.2019, 11:07 - Maratona rekor katılım bekleniyor
19.02.2019, 11:05 - "Eski-Yeni Edirne"sergisine yoğun ilgi
18.02.2019, 10:08 - CHP zihniyetine teslim etmeyin
18.02.2019, 10:14 - Bakan Pakdemirli Edirne’de
18.02.2019, 10:15 - ÇED Raporuna itiraz
18.02.2019, 10:16 - “1. Balkan-Türk Kadın Çalıştayı”
18.02.2019, 10:21 - “Medeni Kanun, kadınların güvencesi”
18.02.2019, 10:23 - Listelerde yarın son gün 
LAİKLİK İSTİSMARI
SONHABER 23 yaşında
ÖĞRETMENLER TATİLDE
Esrarengiz seyahat
Kalp ağrısı
İslamda israf haramdır
OSB’DE ÇEVREYE DUYARLI KELİMESİ NERDE?
Çocuklarda Mahremiyet Eğitimi
    Bakan Pekdemirli, “Koray Uymaz pırı
    Pazar tezgahlarında büyüdü 
    Kanal Edirne bu yıl hizmete alınaca
    Uymaz, “Projelerimiz çözüm olacak”
    Akmeşe’den Edirnelilere teşekkür
    Tarihi konaklar ayağa kaldırıldı
    “Uzaktan Eğitim Sistemi” tanıtldı
    Beşir’in insani yardım TIR’ı yola ç
    Gaytancıoğlu, “Şimdi de patates&quo
    TKKB Çorlu’da toplandı
    Varna ve Kavala açılıyor
    Tutuklandılar
    Maratona rekor katılım bekleniyor
    Modern binası ile örnek oluyor
    Hayvan sevgisini anlattılar
© 2011
EdirneSonHaber.Net'in hosting hizmeti REFONA tarafından sağlanmaktadır.