20-09-2018 | Bugünkü SONHABER
TIR şarampole devrildi TIR şarampole devrildi
Enez’de İlköğretim Haftası kutlandı Enez’de İlköğretim Haftası kutlandı
Meriç'te bağ bozumu Meriç'te bağ bozumu
Kentin son saracına ‘ahi’ payesi Kentin son saracına ‘ahi’ payesi
02 Mart 2018 Cuma, 10:10
Sedefçi, “Edirne’yi mafyaya teslim edecekti”
Edirne eski Belediye Başkanı Hamdi Sedefçi, Belediye Başkanı Recep Gürkan'ın işçilerine 4 aydır maaş vermemesi ve belediyenin kira yerlerini mafyalara teslim etmek istemesi iddiasında bulunarak bir Kafe'de düzenlediği basın toplantısında Başkan Gürkan’a adeta ateş püskürdü...

Edirne eski Belediye Başkanı Hamdi Sedefçi, Belediye Başkanı Recep Gürkan'ın işçilerine 4 aydır maaş vermemesi ve belediyenin kira yerlerini mafyalara teslim etmek istemesi iddiasında bulunarak bir Kafe'de düzenlediği basın toplantısında Başkan Gürkan’a adeta ateş püskürdü.

 

Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan'ın aldığı ödülleri para karşılığı aldığını belirten ve belediye işçilerinin 4 aydır evine ekmek götüremediğini belirten Eski Başkan Sedefçi, Kentteki belediyeye ait park ve bahçeleri Başkan Gürkan'ın az daha mafyaya teslim edeceğini de iddia etti.

 

Edirne'deki sıfırdan tırnakları ile kurdukları yerlerini ihaleye çıkartarak esnafa kan kusturduğunu belirten Edirne Eski Belediye Başkanı Hamdi Sedefçi "Edirne'yi Allah korudu. Recep Edirne'yi mafyaya teslim edecekti, korktu ihaleden vazgeçti" şeklinde ifade etti.

 

"YALANCILIKTAN ÖDÜL ALMA !"

 

Edirne Eski Belediye Başkanı Hamdi Sedefçi " Recep Başkan'a geçen toplantıda söylediğim bir söz var. 4 yıldır makam aracına ayda kaç para veriyorsun, ayda 25 bin lira mı veriyorsun diye sormuştum.  Başkan 4 yıl kulağının üstüne yattı buna cevap veremedi. Şimdi kalkmış bir toplantıda laf arasında, "makam aracına şoför haricinde para vermiyorum" diye bilgi vermiş sizlere resmen yalan söylemiş. Be adam, biraz dürüst ve namuslu ol. Sende namus kavramı yok. Bildiğimi sende gayet iyi biliyorsun. Bana yıllarca namusumsun diye söz verip beni sattın. Namusu olmadığının somut ifadesidir. Basın toplantılarında namus sözleri verdiğinin de kayıtları var. Şuan da resmen yalan söylüyorsun. Recep biraz adam ol, dürüst ol, sanmıyorum olacağını ama çık makam aracına şu kadar verdim de, yüreğin yetiyorsa. Sende yürek yok, laf cambazlığı var. Şeytana cambaza bak lafları var, insan kullanma sanatı var sende. Edirne'ye yalan söyleme sanatı, yalancıktan ödül alma olayı var sende.

 

"30 ÖDÜL ALDIN, KAÇ PARA VERDİN ÖDÜLLERE?

 

Kaç tane ödül aldın Recep, 25-30 tane mi? Recep komik olma. Şu 4 yıldan bu yana Edirne'ye çivi çaktın mı? Ödülleri sana niye verdiler? Ödüllere kaç para verdin de ödülleri aldın? Müstesna bir belediye başkanıymışsın, hakikaten müstesna bir belediye başkanısın. Senden kötüsü Edirne'ye gelme bir tek sen varsın, o yüzden müstesnasın. Hürriyet muhabirleri seni övüp müstesna belediye başkanı diyorlar. Edirne'ye sen 3 milyon turist getirmişsin. UNESCO'ya Selimiye'yi sen sokmuşsun. Kırkpınar'ı UNESCO'ya sen sokmuşsun gibi seni övmüşler. Tabi parayı verirsen överler Recep. Selimiye'yi Unesco'ya sokan benim, Kırkpınar benim dönemimde UNESCO'ya girdi. Edirne'ye 3 milyon turist benim dönemimde oldu. Hala şuan Edirne'ye turist gelmiyor, üstüne daha da azaldı. Recep'in sayesinde. Recep showman, iyi yalan söylüyor, insanları iyi kullanıyor. Ama icraata geldiğinde Recep sıfır.

 

4 AYDIR MAAŞINI VERMİYORSUN, HAKLARINI GASP EDİYORSUN"

 

Belediye Başkanı beyindir, yön verendir, planlayandır, kaynak yaratandır. O kenti yöneten insandır. Belediye başkanı bunları yaparkende emek harcamaz. Koşturur, beynini kullanır, eline kazma küreği almaz, asfalt dökmez, çiçek ekmez, kanalizasyon temizlemez.  Bunların hepsine yön veren insandır. Recep, sen hiç vicdan yok mu, günah değil mi? Aralık, Ocak, Şubat, Mart'a girdik tam 4 aydır işçilere maaş vermiyorsun. Günah kardeşim bu insanlara. Bunlar emekçi insanlar, garip insanlar. Alın teri ile para kazanan insanların sen 4 aydır haklarını gasp ediyorsun, paralarını vermiyorsun. Borcu harcı var evine ekmek, yiyecek götürür mü demiyorsun. Ama Recep Edirne bütün şehir olacak sevdasıyla, Süleoğlu'nda Uzunköprü'de, Lalapaşa'da, Havsa'da konser yapıyorsun. Konserlere tam 1 milyon 200 bin lira para veriyorsun.

 

"SEN MAAŞINI HER AY ALIYORSUN!"

 

Senin kendi sevdanı hayalini hayata geçirmek için, ama Recep emekçi kardeşime gelince naş naş diyorsun. Günah ya, vicdansız olduğunu biliyorum ama bu insanların ekmekleri ile oynama. 4 aydır bir fakir fukaranın alacağı maaş 2 bin liradır en fazla. Bu kış kıyamette onları mahvetme Recep. Dürüst namuslu olduğunu söylemiştin. İşçime maaş veremezsem, maaş almayacağım demiştin. Recep maaşını alıp her ay cebine koyuyorsun ama işçine gelince onların hakkını yiyorsun. Recep bunlar senden çıkar. Edirne halkı bunları görüyor Recep. Edirne Halkı'da Allah'ta affetmez seni. Az kaldı Recep, 1 sene ömrün kaldı. Allah'a dua ediyorum, başına kaza maza gelmesin. Sağlıklı ol, 1 sene sonra seçimde CHP adayı olarak karşıma çık benim, seni ezeyim Recep onu istiyorum. Allah'a dua ediyorum, seçim mağlubiyetinin acısını senden çıkarmak istiyorum. Allah'tan tek dileğim aday olmandır karşımda ve seni ufacık bırakmak istiyorum.

 

"KİRACILARLA ANLAŞMAK YERİNE, BELEDİYE YERLERİNİ MAFYALARA KİRA VERMEYE KALKTIN"

 

Edirne son 1 buçuk aydır perişan vaziyette. Belediyemizin kiracıları esnaflar, 15-20 senesinde bu işe girmişler, oradaki tesisleri sıfırdan bu hale getirmişler. Sonuçta ekmek yemeye çalışıyorlar. 2014'te benim dönemimde müfettiş gelmişti. Tüm belediyenin mülklerinin ihale yapılması konusunda bir rapor hazırlanmıştı. Benim bu rapora rağmen seçimlere 1 ay kala topladım bütün belediye kiracılarını. Dedim ki; taşın altına elimi koyuyorum, riske giriyorum sizin kira sürelerinizi uzatıyorum ve ihale yapmıyorum demiştim. Bütün Edirne'ye iş yerlerini teslim etmiş ve onların çalışmalarına izin vermiştim. Arkadaşlar 80-90-100 kiracı demeyin. Çalışanın ahçısı, garsonu, alışveriş yaptığı insanlar var. 5 bin kişiyi ilgilendiren bir konu bu. 5000 kişiye Recep tam 1 ay işkence yaptı.

 

2014'te benden sonra bu adam geldi topladı kiracıları dedi ki; bu kira az, zam yapacağım sizlere dedi ve zam yaptı. Kanun gereği, vakıflar belediye özel idare gibi kuruluşlar kiracıları her sene tüfe artı tüfe %2 oranında zam koyarlar.  Oda yüzde 10 civarına denk gelir. Müfettişler ne kadar ihale yapacaksın dese de kiracıya kira gönderilir anlaşma yapılır, seneye çıkartacağım anlayışı yoktur. Recep ne yaptı? Kiracılara yüzde 2 bin'e kadar zam yaptı. Adamın kirası 100 lirayken 5 bin olmuş. Kiracı kardeşlerimin de yürekleri Recep'e karşı durmaya yetmedi. İdare Mahkemesi'ne gitseler, alınan kararı mahkeme bozardı. Kanun açık, hiç birisi bunu yapmadı Recep'ten korktular. Recep hepsini dize aldı seçime 1 sene kala ihale yapıyorum dedi. Yılbaşından önce bunlara ihtarname gönderdi.

 

"RECEP EDİRNE'Yİ MAFYAYA TESLİM EDECEKTİ!"

 

Bu hafta başında ihale yapacaktı, korktu. Edirne'yi Allah korudu. Mafya Edirne'ye geldi resmen. Bunları yazını söyleyin, insanları uyarın. Bu adam resmen Edirne'ye mafyayı teslim edecekti. Bu adamlar yıllarca emek vermiş oratya tırnakları ile kazımışlar. Sen bunu elinden alacaksın, adamı öldürürsün. İşine geldiğine mukavele yapıyorsun, işine gelmeyeni temizlemeye çalışıyorsun. Allah korusun bu ihale olsa, bu yerleri adamların elinden alsaydın, Edirne'ye mafya gelseydi, oradaki esnaflarımız, garson kardeşlerimiz, patron kardeşlerimiz perişan olsaydı, sevinecekmiydin Recep? Belediye başkanlığı yürek işidir. Ben nasıl girmişsem riske, sende bunu yapacaksın. O insanın hakkını yiyemezsin. Günahtır. Esnaf kardeşlerimizi öldürme, Edirne ekonomisi iyi değil, bide bunları yaparak Edirne'yi kötü duruma sokma. Edirne inşallah güzel günlere ulaşan bir şehir haline gelir"dedi.

 

Erkan Ekşi

 

 

 

 

02 Mart 2018 Cuma, 10:10
   YORUMLAR
   YORUM YAZ
Adınız :
E-mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu
:   DİĞER HABERLER
19.09.2018, 10:44 - O tuvalet kaldırıldı
19.09.2018, 10:43 - Şimşek disiplin kuruluna verildi
19.09.2018, 10:42 - Pekcanlı  “ETUS zammı mecburen alındı”
19.09.2018, 10:41 -  ‘Aracını bırak, yürü’
19.09.2018, 10:40 - Ahi Haftası ziyaretleri 
19.09.2018, 10:39 - Selimiye’nin restorasyonunu anlattı
19.09.2018, 10:38 - Minibüsün çarptığı kadın yaralandı
19.09.2018, 10:36 - Tren garında 57 göçmen yakalandı
19.09.2018, 10:35 - Sevgi Evleri Sitesinde müzik şöleni
19.09.2018, 10:33 - Eren, “Sahte proje müellifliği var”
19.09.2018, 10:33 - Gürkan, Gaziler Günü’nü kutladı
19.09.2018, 10:31 - Demirkıran, “Şehit ve Gazilerimizle ne kadar övünsek azdır”
18.09.2018, 10:02 - Ders zili çaldı
18.09.2018, 10:01 - Yorulmaz’dan tepki 
18.09.2018, 10:00 - Harç yatırma kuyruğu 
18.09.2018, 09:59 - AK Parti Menderes’i andı
18.09.2018, 09:58 - Altun, “Ahi ahlakı ile ticaret yapın”
18.09.2018, 09:57 - "Evrensel Çocuk Müzesi ve Eğitim Kampüsü"  
18.09.2018, 09:55 - “Osmanlı'yı en iyi anlatan şehir Edirne'dir”
18.09.2018, 09:53 - Bekle, “Avrupa’ya model olmak istiyoruz”
O ADIMI KİM ATACAK
SONHABER 23 yaşında
ENEZ’DE FARKLI BİR GÜN
Esrarengiz seyahat
Kalp ağrısı
İslamda israf haramdır
ZOR YILLARDAN GEÇİYORUZ..
Çocuklarda Mahremiyet Eğitimi
    Şimşek disiplin kuruluna verildi
    Pekcanlı  “ETUS zammı mecburen alın
    O tuvalet kaldırıldı
    Minibüsün çarptığı kadın yaralandı
    Tren garında 57 göçmen yakalandı
    Selimiye’nin restorasyonunu anlattı
     ‘Aracını bırak, yürü’
    Eren, “Sahte proje müellifliği var”
    TIR şarampole devrildi
    Demirkıran, “Şehit ve Gazilerimizle
    Meriç'te bağ bozumu
    Enez’de İlköğretim Haftası kutlandı
    Sevgi Evleri Sitesinde müzik şöleni
    Gürkan, Gaziler Günü’nü kutladı
    Ahi Haftası ziyaretleri 
© 2011
EdirneSonHaber.Net'in hosting hizmeti REFONA tarafından sağlanmaktadır.
xx