15-12-2018 | Bugünkü SONHABER
Yılbaşı için kiralık çam Yılbaşı için kiralık çam
Tezgahlarda hamsi bolluğu Tezgahlarda hamsi bolluğu
Saadet yerli malına dikkat çekti Saadet yerli malına dikkat çekti
TREDAŞ’a teşekkür ziyareti TREDAŞ’a teşekkür ziyareti
07 Mart 2018 Çarşamba, 10:36
Aytın adaylığını açıkladı
Edirne İli Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliği (EDSYB) Başkanı Tuncay Aytın, 9. Olağan Seçimlerinde Sarı liste ile 3’ncü kez göreve talip olduklarını söyledi...

Edirne İli Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliği Başkanı Tuncay Aytın ve ekibi düzenledikleri basın toplantısında Birliğin 18 Mart’ta Ticaret Borsası’nda gerçekleştirilecek olan 9’ncu Olağan Genel Kurulu’nda Sarı liste ile yeniden göreve talip olduklarını açıkladı.

 

EDSYB olarak Edirne’de 1995 yılından itibaren üreticilerin hizmetinde olduklarını belirten Aytın, birliğin kuruluşundan bugüne kadar görev yapan tüm Başkan ve Yöneticilere teşekkür etti.

 

Başkan Aytın Yönetim Kurulu olarak EDSYB’nin yaptığı çalışmalar hakkında bilgi vererek, 2011 yılında Birlik tarafından kurulan “Hayvan Hastanesi”ne değinerek, “Hastanemiz de amacımız hayvan hastalıklarında doğru teşhis koyarak, doğru ilaç kullanımıyla en iyi tedaviyi uygulamak ve birlik üyelerine en kaliteli hizmeti vermektir. İnsan ve hayvan sağlığına zarar verebilecek her türlü hastalıkların incelenebildiği laboratuvarımızda hasta hayvanların teşhisini en iyi şekilde yapıyoruz” dedi.

 

‘’VETERİNERLİK HİZMETLERİMİZ PİYASADA DENGEYİ SAĞLIYOR’’

 

 “Hayvan Hastanesi” aracılığıyla tüm ilçe ve köylerde Veterinerlik hizmetleri sunduklarını belirten Aytın, “Özellikle tohumlama, küpeleme, aşılama, teşhis ve tedavi hizmetlerini veriyoruz. Bizler her zaman üreticilerimizin yanında olmaya çalışıyoruz. İlaçları ve hizmetlerimizi iskontolu yapıyor,bu hizmetleri yaparken minimum düzeyde kar alarak sunuyoruz. Biz şuanda Damızlık Birliği olarak özel veterinerlik hizmeti ücretlerini dengede tutan kurumuz. Veterinerlik hizmetlerimizi ucuza sunarken kesinlikle kaliteden de taviz vermiyoruz” dedi.

 

“1 YILDA YAKLAŞIK 500 BİN LİRA ÜYELERİMİZE İSKONTO YAPTIK”

 

Hayvan Hastanesi’nin açılmasıyla birlikte Veterinerlik hizmetlerinin arttığına dikkat çeken Aytın şöyle devam etti, “ Veterinerlik hizmetleri ve İlaçlar üreticilerimiz için önem arz ediyor. Yeri geldiğinde ciddi rakamlara ulaşan İlaç, Tohumlama vs. hizmetleri için bizler damızlık birliği üyelerimiz için en asgari düzeyde kar koyarak satışını yapıyoruz. Geçen yıl üyelerimize yapmış olduğumuz ortalama %15 civarında iskonto ve bedava suni tohumlama  bedeli sonucu yaklaşık 500.000 (Beş Yüz Altmış bin) lira indirim uyguladık. Üyelerimizin belki de birçoğu farkında değildir ama bizler bu ücreti onların cebinde bırakıyoruz. Bu hizmetlerimizi yaparken 2010 yılından itibaren hiçbir üyemizden tek kuruş ne üye aidatı ne de peşin para talep etmedik. Ancak 2016 yılından itibaren değerli  üyelerimizin Gıda , Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı tarafından yatırılan destekleme bedelleri, birliğimizin üzerinden değil de , direk üyelerimizin kendi hesaplarına yatmasından dolayı tahsilatta sıkıntılar yaşadık. Bu sıkıntıları çözmek için acil önlem paketi hazırladık. Değerli Üyelerimizin tüm borçlarını hiçbir kurumun yapamadığı şekilde 24 ay sıfır faizle , eşit şekilde değil, herkesin kendi imkanları doğrultusunda ödemeyebileceği şekilde ve tarihte senetlendirme yaptık.

 

Türkiye geneli birliklerde yaşanan sıkıntıların, genel anlamda bizim birliğimizde de yaşanmasından dolayı giderlerin kısıtlanmak için önlemler aldık. Birliğimizde vermiş olduğumuz üyelerimize hizmetler nakit olarak değil, üyelerimizden almış olduğumuz senetlerle döndürülmektedir. Birliğimiz bu zorluklara rağmen üyelerimize ciddi hizmetler sunarken, Edirne’mizde bazı birlikler hiçbir hizmet vermeden, kapatılmışken bile zarar ettirilmiştir. Aynı arkadaşlar birliğimiz hakkında asılsız yorumlar yaparak iftiralar atmaktadır. Ne çelişkidir ki , diğer birliği zarar ettiren aynı kişiler Edirne Damızlık Sığır Yetiştiriciler Birliği Yönetimine talip olmuşlardır. Biz bu söylenilen iftiralara rağmen , hizmetlerimize  devam ediyoruz. Hesap vermekten korkmadığımız gibi anlayışımız ‘’ Hesap Soran, Hesap Veren’’ anlayışıdır. Bugün siz basın mensuplarının karşısındayız. İsteğiniz soruyu sorabilir, şahsım ve birliğimiz adına cevaplayabiliriz” dedi. 

 

“ÖNEMLİ OLAN KİMSEYLE AYRIŞMADAN BİRLİK İÇİNDE HİZMET ETMEK”

 

Göreve gelirken hiç kimse ve kurumla zıtlaşmamaya ve bölge üreticisi için çalışmaya geldiklerinin altını çizen Aytın, “Ve en önemlisi Damızlık Birliğimize Siyaset karıştırmadık, siyasi çalışma yapmadık. Her partiden her görüşe sahip yönetici arkadaşlarımız oldu. Bundan sonraki yönetimimizde de var olacak. Edirne bir bütündür. Enez’den Lalapaşa’ya kadar birliğimiz tüm üyelerimize hizmet etmektedir. Üyelerimizin İsteklerini ve sorunlarını bize ulaşmasının kolay olması düşüncesiyle Keşan’dan Süloğlu’ndan, Lalapaşa’dan, Havsa’dan ve Uzunköprü’den yönetici ve delegelerimiz var. Hepsiyle uyum içerisinde eskisinden daha verimli çalışacağız” dedi.

 

‘’ENGELLENMEK İSTENEN PROJELERİMİZ VARDI ONLARI BİR BİR HAYATA GEÇİRECEĞİZ’’

 

Birlik ile ilgili birçok projesinin oluğunu belirten Aytın, “Göreve geldiğimizden itibaren her daim aklımızda olan, üreticilerimize ve birliğimizin döngüsüne büyük katkı sağlayacak, “Et ve Et Ürünleri Satış Reyonunu’’ Edirne Merkez’de faaliyete sokmak istedik. Ancak yönetimdeki bizden ayrılan arkadaşların engellemeye çalışmalarına rağmen satış yerimizi kiraladık. Fikir ayrılığına düştüğümüz ve bizden ayrılan arkadaşlarımızın istemediği kiralamış olduğumuz satış yerinde üyelerimizin beslemiş olduğu danalarını, ineklerini değerinin üzerinde alıp, piyasa değerinin altında satışa sunarak, hem üreticimizin hem de tüketicimizin yanında olacağız. Ayşekadında açacağımız dükkânın aynısını Keşan’da da açmayı planlıyoruz. Bizden ayrılan arkadaşımız, 8 yıldır başkan yardımcım olan şahıs; yönetim kurulu başkan yardımcılığının nasıl seçildiğini bilmiyor ki, bir gazetede yaptığı açıklamada istediklerinin yapılmadığını söylemiş. Ancak yönetim kurulu başkan yardımcılığı 7 yönetim kurulunun çoğunluğu ile belirlenir. Benim yetkili olduğum kadar, başkan yardımcısı olan kişide yetkilidir” dedi.

 

“HAYVANCILIK KARLI OLMADIĞI VE ŞEHRE GÖÇ OLDUĞU İÇİN SAYIMIZ DÜŞTÜ’’

 

Göreve geldikleri günden beri üyelerinin menfaati için çalışmaya devam ettiklerini belirten Aytın, “Özellikle yetiştirmiş oldukları ihtiyaç fazlası düvelerini 2013 yılına kadar Türkiye genelinde birliğimiz aracılığıyla satışını yaptık. Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığımızın Kooperatif Düve İhalelerini kaldırması sonucunda düve satışları sadece kendi üyelerimiz arasında birliğimiz aracılığıyla yapılmaktadır. Ülkemizde hayvancılığın girdilerinin fazla olması ve hayvansal ürünlerin yeteri kadar değeri fiyatında satılamamasından dolayı hayvancılık her yıl azalmaktadır. Üreticinin para kazanamaması ve şehre göçün yoğun bir şekilde olmasından dolayı hayvan sayısı düşmüştür otomatik olarak ana sözleşmemiz gereği 5 anaç hayvanı olmayan birliğimizde üyeliğinden düşmüştür” dedi.

 

“18 YIL ARADAN SONRA ANKARA MERKEZ BİRLİĞİNDE EDİRNE’DEN YÖNETİCİ VAR”

 

EDSYB Başkanı Tuncay Aytın 18 yıl aradan sonra 81 il arasında Edirne’den daha çok delegesi olan il birlikleri olmasına rağmen Türkiye Damızlık Sığır Yetiştiricileri Merkez birliğinde görev aldığını belirterek, “Biz Edirne’mizde nasıl dik durup insanlara karşı dürüst olduysak aynı şekilde Ankara’da da öyle durduk. Bu duruşumuzun karşılığında Türkiye Damızlık Sığır Yetiştiricileri Merkez Birliği Yönetimde Yönetim Kurulu Üyesi Olarak görev aldık. Bize ne faydası var diye soran olursa? Çok faydası var, olmaya da devam edecek. Biz Tarım Bakanlığı bünyesinde projelerimizi takip etmemiz kolaylaşacak. Yine sıkıntılarımızı birebir Bakana veya yardımcılarına iletme imkânımız olacak.  Biz yeni yönetim kurulundaki arkadaşlarımızla bakanlık nezdinde çalışmalar yapmayı planlıyoruz. Artık Edirne’nin de Ankara’da sesi duyulacak” dedi.

 

“SARI ADAY LİSTESİ İLE 3. KEZ GÖREVE TALİBİZ”

 

Edirne İli Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliğinin 9. Olağan Seçimlerinde Sarı liste ile aday olduklarını açıklayan Tuncay Aytın, “Bize verilen görevi 2 dönemdir nasıl hakkıyla yaptıysak şimdi yeni yönetim kurulundaki arkadaşlarımızla da daha fazlasını yapacağız. Yeni aday listemiz de; Metin Yılmaz(Süloğlu), Durgut Tosun (Merkez), İslam Kurt (Keşan), Ahmet Cebe (Havsa), Nebi Kasap (Keşan), Ayhan Kıyıcı (Merkez) ve Denetim Kurulunda; Adem Bayrak (Büyükdöllük), Tayfun Arabacı( Demirhanlı) , Dilaver Kayan (Azatlı) dır” dedi.

 

Erkan Ekşi

07 Mart 2018 Çarşamba, 10:36
   YORUMLAR
   YORUM YAZ
Adınız :
E-mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu
:   DİĞER HABERLER
14.12.2018, 10:53 - İYİ Parti “Edirne’de ittifak yok”
14.12.2018, 10:52 - Uymaz, “Gönül Belediyeciliği getiriyoruz"
14.12.2018, 10:50 - Bütçeye 11 Milyon ek
14.12.2018, 10:49 - Tarihi hamama membran kaplama 
14.12.2018, 10:48 - Çevreci işletmelere yeşil nokta
14.12.2018, 10:45 - Çakırlar, “Vatandaşa masal anlatıyorlar”
14.12.2018, 10:44 - Esnaf yılbaşı süsü istiyor
14.12.2018, 10:42 - Çoğal, “Türkiye iklim hareketinde yer almalı”
14.12.2018, 10:40 - Kalemler yeşerecek
14.12.2018, 10:38 - Gaytancıoğlu, “Büyümedik, çöküyoruz”
14.12.2018, 10:37 - Makine Mühendislerinde değişim
14.12.2018, 10:36 - Sağlık Müdürlüğünden bir proje daha
13.12.2018, 09:59 - FETÖ’nün kripto üyeleri açığa çıkıyor
13.12.2018, 09:57 - Trakya’da düzensiz göçle mücadele
13.12.2018, 09:56 - Projeler yarışıyor
13.12.2018, 09:55 - Avrupa hayalleri garda son buldu
13.12.2018, 09:54 - Promet, “80 bin işçi ne olacak?”
13.12.2018, 09:53 - Sel mağduru besicilere saman yardımı
13.12.2018, 09:50 - Taşkın zararlarına karşı "Erken Uyarı Sistemi"  
13.12.2018, 09:44 - Sağlık Müdürü Engelli Dernekleriyle bir arada
MUTLU ETTİLER
SONHABER 23 yaşında
İyi ki Öğretmenim
Esrarengiz seyahat
Kalp ağrısı
İslamda israf haramdır
OSB’DE ÇEVREYE DUYARLI KELİMESİ NERDE?
Çocuklarda Mahremiyet Eğitimi
    İYİ Parti “Edirne’de ittifak yok”
    Uymaz, “Gönül Belediyeciliği getiri
    Tarihi hamama membran kaplama 
    Bütçeye 11 Milyon ek
    Yılbaşı için kiralık çam
    Çevreci işletmelere yeşil nokta
    Çakırlar, “Vatandaşa masal anlatıyo
    Esnaf yılbaşı süsü istiyor
    Makine Mühendislerinde değişim
    Gaytancıoğlu, “Büyümedik, çöküyoruz
    Çoğal, “Türkiye iklim hareketinde y
    Sağlık Müdürlüğünden bir proje daha
    Kalemler yeşerecek
© 2011
EdirneSonHaber.Net'in hosting hizmeti REFONA tarafından sağlanmaktadır.