23-03-2019 | Bugünkü SONHABER
Ağaç kardeşleri yetişiyor Ağaç kardeşleri yetişiyor
Sınırda kuş uçurtmuyor Sınırda kuş uçurtmuyor
Kargaya işkence tepki çekti Kargaya işkence tepki çekti
Tabelalar ile anlattı Tabelalar ile anlattı
12 Mayıs 2018 Cumartesi, 11:19
CHP’den miting değerlendirmesi
CHP İl Başkanı Fevzi Pekcanlı ile Belediye Başkanı Recep Gürkan,Cumhurbaşkanı Adayı Muharrem İnce’nin Edirne’de düzenlediği mitingi değerlendiler...

CHP İl Başkanı Fevzi Pekcanlı ile Belediye Başkanı Recep Gürkan, Cumhurbaşkanı Adayı Muharrem İnce’nin Edirne’de düzenlediği mitingi değerlendiler.

 

CHP İl Başkanı Fevzi Pekcanlı konuşmasında, Cumhurbaşkanı adayları Muharrem İnce’nin Edirne Mitingine katılımın çok iyi olduğunu söyledi.

 

ÖNÜMÜZDEKİ HAFTA ADAYLARIMIZ BELLİ OLACAK”

 

Pekcanlı,  “Biz 3 günde hazırlanan bu mitinge olan yoğun ilgiden dolayı herkese teşekkür ederim. 4 Mayıs’ta alınan kararla partimizden Muharrem İnce’nin Cumhurbaşkanı Adayı olması büyük bir sevinç yarattı. O gün Muharrem İnce’nin Cumhurbaşkanı Adayı olarak gösterildiği gün ben de oradaydım. Rozetini çıkardığı esnada o salonda ağlamayan insan yoktu diyebilirim. Duygusal anlar yaşandı. Tarihe tanıklık ettik. İnce’nin dünkü Hakkâri Mitingini de izledim Edirne’deki coşku orada da vardı. Demek ki Genel Başkanımız da örgütümüz de doğru bir tercih yapmış. Muharrem Bey’in adaylığıyla örgütte de bütünlük sağlanıyor bu da bizim çok hoşumuza gidiyor. Önümüzdeki hafta adaylarımız belli olacak. şu dün partimize dönen Okan Gaytancıoğlu ile birlikte 17 adayımız var. 1-2 kişiyi tanımıyorum ismen Ankara’dan müracaatlarını gerçekleştirmişler. Genel Merkezimiz değerlendirmelerini yapıp önümüzdeki hafta da seçim propagandalarımıza başlayacağız” dedi.

 

"TURİZM SEKTÖRÜNDE REKORLAR KIRIYORUZ"

 

Belediye Başkanı Recep Gürkan’da “Yine bir festivalimiz var. Bahar ayları geldiğinde özellikle Edirne’de bir yoğunluk var. Turizm sektöründe istenilen rakamların üzerinde rekorlar kırıyoruz. Hizmet anlamında istenileni karşılayabiliyorlar bazen de çevre illere kadar Edirne’deki bu hareketlilikten ekmeğini alan oluyor. Bizi de bu konular mutlu ediyor. Yine yoğun geçecek bir hafta sonu yaşayacağız.

 

İNCE'NİN MİTİNGİNDE 30 BİN KİŞİ VARDI"

 

Edirne’de hep bir efsane vardır. 1977’de rahmetli Ecevit, Selimiye Camii meydanında gerçekleştirilen mitingdi. Bu miting de o gün düzenlenen miting ile eş değer oldu. Mitingin yeri itibariyle sıkıntılar vardı. Ulaşım açısından, çarşıya uzaklık bakımından. Yaklaşık 100-110 bin kişilik bir alan orası. O alanı tamamen doldurabilmeniz için 100-110 bin civarında insana ihtiyacınız var. biz orada güvenlik gerekçesiyle, yol ile alan arasındaki tel çitleri kaldırdık. Sıkışıklık olur, her hangi heyecan veya hezeyan olur, insanlar zarar görmesin diye kaldırdık. Kaldırınca kalabalık geriye doğru değil, yana doğru yayıldı. Sıcağında etkisiyle insanlar gölgeye doğru kaçmayı tercih etti. Sadece Sivrikaya restorantın bahçesinde 750 kişi saymışlar. 25 ile 30 bin arasında katılımcı vardı. Bazı farklı kaynaklarda ve yetkili kaynaklardan da bu rakamı teyit ettik. Gidip gelenleri de sayarsanız 30 bine yakın insan vardı alanda. Edirnelilere çok teşekkür ediyoruz. Tekirdağ’dan, Kırklareli’den, Çanakkale’den,   İstanbul’dan da gelenler oldu. Diğer illerden gelenleri sayarsanız yüzde 10’dur. Bu yüzden ana kitle Edirneliler oldu. Enez’den 12 minibüs geldi. O da başka araç olmadığı için 12 araçla gelebildiler.

 

2.TURDA CHP İPİ GÖĞÜSLER

 

CHP kendi adına halk açısından baktığınızda en doğru adayı gösterdi. Çok isimler söylendi, konuşuldu. İnce’yi aday göstererek Genel Başkanımız ‘kendimden önce ülkemi düşünürüm’ felsefesinin sözünün sadece lafta kalmadığını ve yaşama da geçirildiğinin en büyük kanıtı oldu.

 

 Gerçekten bir demokrasi ve demokrat örneği oldu. Kendisine 2 kez rakip olan ve adaylığını zorlayan siyasi rakibini Türkiye Cumhuriyetin en yüksek makamına hiç tereddüt etmeden aday gösterdi.

İnce’nin adaylığı açıklandığı günden bugüne belki de CHP tarihi boyunca hiç olmadığı kadar bir arada. Bir tek olumsuz eleştiri yok. Bir itiraz yok. Bir tek üzülen yok. Bir tek çalışmayan yok. Edirne’den Ardahan’a, Hatay’dan Sinop’a bütün üyeleri ve bütün bileşenleri çok büyük bir sevinç ile çok büyük bir istek ile bu işe girdiler. İnanılmaz bir enerji ve sinerji var. CHP olarak uzun yıllar boyunca mücadelesini yaptığımız iktidara 24 Haziran seçimlerinde Muharrem İnce ile ulaşacağız.

 

Bizim bu işi daha iyi yapacağımıza daha iyi uzlaştıracağımıza, barıştıracağımıza ve halkın refah ve mutluluğunu daha çok yükselteceğimize önümüzdeki günlerde Cumhurbaşkanı adayımızın açıklayacağı projelerle ekonomiden eğitime, turizmden sanayiye, istihdamdan, yurtdışı ilişkilerine, gençlerin sadece diploma sahibi işsizler olmasından da diplomalı çalışan olması noktasına kadar birçok proje açıklanacak.

 

16 Nisan referandumunda ‘Hayır Bileşenleri’ olarak isimlendirdiğimiz Millet İttifak adıyla CHP, İYİ, Saadet Partisi ve Demokrat parti olarak milletvekili seçimlerine birlikte giriyoruz. Cumhurbaşkanı adayı herkesin kendi adayı var. 24 Haziran’da 1. turu geçtikten sonra 8 Temmuz’da 2. turda CHP adayının ipi göğüsleyeceğine yürekten inanıyoruz. Bütün göstergeler bu müjdeyi gösteriyor. Öncelikle ülkemiz ve milletimiz için hayırlı uğurlu olur. Çünkü önemli olan Türkiye Cumhuriyetinin ve Türk Milletinin kazanmasıdır. Siyasetin amacı da halka hizmettir. Buradan çok başarılı bir sonuçla CHP çıkacak ve tekrar Türkiye Cumhuriyetini güçlü, zengin ve itibarlı bir ülke haline getirecektir”dedi.

 

"AĞANIN KATILIP KATILMAMASI KENDİSİNE KALMIŞ"

 

 Bir gazetecinin Kırkpınar Ağası Ahmet Çetin'in Kırkpınar Eylül'e ertelenmezse katılmayacağını söylemesi üzerine Belediye Başkanı Recep Gürkan “Sevgili ağamız görüşünü belirtmiştir. Katılıp katılmamak da onun tercihidir. Katılmazsa da Kırkpınar ağasız kalmaz. Ama Kırkpınar her yıl olduğu gibi bu yıl da yine Temmuz ayında yapılacaktır.

 

40 YILDIR HAZİRAN SONU TEMMUZ BAŞI YAPILIYOR

 

Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekilliği seçimleri ikinci turu 8 Temmuz'a denk gelmesi nedeniyle 9-15 Temmuz tarihlerine denk gelen 657'nci Kırkpınar Yağlı Güreşleri'nin aynı tarihte yapılacak. Biliyorsunuz 15 Temmuz Demokrasi Şehitleri Anma Günü'ne denk gelmemesi için bu yıl 2-8 Temmuz tarihlerine ilan etmiştik Kırkpınar'ı ama bu sefer de erken seçim konuldu. Erken seçim olunca, Cumhurbaşkanlığı 2'nci tur seçimleri 8 Temmuz'a denk geliyor, aynı gün olmaz. O nedenle ilgililerle de görüşerek 1 hafta sonraya attık Kırkpınar etkinliklerini 9-15 Temmuz tarihleri arasına attık. İlk başladığında Hıdrellez ile beraber aslında başlıyor. Ama benim bildiğim son 40 yıldır Haziran sonu Temmuz başında yapılıyor.

 

KIRKPINAR AĞASIZ KALMAZ

 

Dolayısıyla insanlar görüşlerini ve önerilerini belirtebilir, bunlara saygı duyarız ama Kırkpınar'ın gelenekselliğini zedeleyecek hiçbir şeye de izin vermeyiz. Herkes görüşünü belirtebilir, bu bir fikirdir. Voltaire'in dediği gibi; 'düşüncelerinize saygı duyuyorum, onları söyleme hakkınızı sonuna kadar savunurum ama katılmıyorum'. Biz de o şekilde. Sevgili ağamız da görüşünü belirtmiştir. Katılıp katılmamak da onun tercihidir. İnsanların tercih yapma hakkı vardır. Ama Kırkpınar her yıl olduğu gibi bu yıl da yine Temmuz ayında yapılacaktır. En ideal tarihi de Haziran sonu Temmuz başıdır. Katılmazsa da Kırkpınar hiç ağasız kalmamıştır” diye konuştu.

 

"YENİ AĞA ARARIZ"

 

Ağalık bedelinin ödenme durumunu değerlendiren Gürkan "Biz resmi kurum olduğumuz için sadece şartnamemize ve sözleşmemize bakıyoruz. Tabiiki bir tarihi var. Önümüzdeki hafta zannediyorum süre doluyor. Eğer tamamı ödenmezse biz tabiki yeni bir ağa arayışı için yeni bir ihaleye çıkacağız” şeklinde belirtti.

 

Erkan Ekşi

12 Mayıs 2018 Cumartesi, 11:19
   YORUMLAR
   YORUM YAZ
Adınız :
E-mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu
:   DİĞER HABERLER
23.03.2019, 11:43 - Vali Canalp'ten örnek davranış
23.03.2019, 11:43 - Saros’u bitirmeye yönelik
23.03.2019, 11:44 - Traklar’a ait kaya anıtları bulundu
23.03.2019, 11:45 - Şehitler için mevlit okutuldu
23.03.2019, 11:47 - Muhsin Yazıcıoğlu anıldı
23.03.2019, 11:49 - Sertifikalar Vali Canalp’ten
23.03.2019, 11:50 - AK Partili gençler şehitleri andı
23.03.2019, 11:49 - Göçmenleri taşıyan minibüs devrildi
22.03.2019, 10:29 - Sanayi sitesinde vali sevinci
22.03.2019, 10:36 - Nevruz ateşi yandı
22.03.2019, 10:38 - Adalet Ormanı'na ilk fidanlar
22.03.2019, 10:33 - Hacıoğlu, turizmi anlattı
22.03.2019, 10:31 - Uskumru bolluğu fiyatlara yansıdı
21.03.2019, 10:16 - “İŞKUR kampüste”
21.03.2019, 10:18 - Şehit isimlerinin verildiği parklar açıldı
21.03.2019, 10:17 - “Şerbet-i Fünun” projesinin açılışı yapıldı
21.03.2019, 10:19 - “Milletimiz hainlere imkan vermedi”
21.03.2019, 10:17 - “Tek çatı altına girelim”
21.03.2019, 10:21 - EFOD’a ikinci altın madalya
21.03.2019, 10:18 - Broşür ve bez torba dağıttılar
SEÇİM ŞARKILARI
SONHABER 23 yaşında
ÖĞRETMENLER TATİLDE
Esrarengiz seyahat
Kalp ağrısı
İslamda israf haramdır
OSB’DE ÇEVREYE DUYARLI KELİMESİ NERDE?
Çocuklarda Mahremiyet Eğitimi
    Vali Canalp'ten örnek davranış
    Saros’u bitirmeye yönelik
    Traklar’a ait kaya anıtları bulundu
    Şehitler için mevlit okutuldu
    Muhsin Yazıcıoğlu anıldı
    Sertifikalar Vali Canalp’ten
    Göçmenleri taşıyan minibüs devrildi
    AK Partili gençler şehitleri andı
© 2011
EdirneSonHaber.Net'in hosting hizmeti REFONA tarafından sağlanmaktadır.