13-12-2018 | Bugünkü SONHABER
Kırçuval hayranlarıyla buluştu Kırçuval hayranlarıyla buluştu
Barbun bolluğu fiyatlara yansıdı Barbun bolluğu fiyatlara yansıdı
Saray lezzetleri menülerde Saray lezzetleri menülerde
Zobar, “Açlık sınırı 2 bin 320 TL” Zobar, “Açlık sınırı 2 bin 320 TL”
28 Mayıs 2018 Pazartesi, 10:40
Güyümgüler’den büyük çıkış
AK Parti Edirne Milletvekili adayı Erdem Güyümgüler,Edirne için büyük  istihdam fikirleri olduğunu ve bunu milletvekili olduğunda mutlaka uygulatacağını belirterek, Roman yerleşim yerlerinin ise bundan böyle eğitim yuvası olacağını söyledi...

AK Parti Edirne Milletvekili adayı Erdem Güyümgüler,Edirne için büyük  istihdam fikirleri olduğunu ve bunu milletvekili olduğunda mutlaka uygulatacağını belirterek, Roman yerleşim yerlerinin ise bundan böyle eğitim yuvası olacağını söyledi.

 

AK Parti Edirne 3. Sıra Milletvekili Adayı olan Erdem Güyümgüler, Edirne için büyük fikirleri olduğunu ve bu Fikirleri Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a bile bahsettiğini ve onunda kendisine  “Hadi Erdem iyi çalış seni burada görmek istiyorum” dediğini söyledi.

 

Güyümgüler kendisinin tuttuğunu koparan birisi olduğunu belirterek, “İnanıyorum ki ben kazanacağım.Edirne için kazanacağım. Öyle Ankara’ya gidip seçim bölgesini unutacak birilerinden de değilim.Ben her ay bir mahalle bir köy ziyareti yapacağım orada vatandaşlarla muhtarlarla bir araya geleceğim.Herkes bana rahatlıkla ulaşacak. Roman semtlerimizde eğitim yuvaları açacağız.Artık sen ne iş yaparsın dendiğinde her işi yaparım olmayacak.Roman gençlerimize mesleki kursları açılacak” dedi.

 

AK Parti Edirne Milletvekili adayı Erdem Güyümgüler, aday adaylığı ve adaylık sürecini değerlendirirken, her şeyin kendiliğinden geliştiğini söyledi.

 

“CUMHURBAŞKANIMIZA SUNUM YAPTIK”

 

Güyümgüler, “Öncelikle geldiğimiz bu süreç benim planlayarak, hazırlayarak düşündüğüm bir şekilde olmadı. Biliyorsunuz Türkiye’de Roman Strateji Eylem Planı, Aile Sosyal Politikalar Bakanlığı tarafından izleme kurumu var 2016-2021. Bu izleme kurumunda görev yapmaktayım roman toplumu adına. Son zamanda da Külliye Programımız da Sayın Cumhurbaşkanımızın romanlarla ilgili Külliye Programında da Romanlar Buluşuyor Programında da AK Parti Sosyal İşler Başkanı Öznur Çalık hanımefendinin ekibinde çalıştığım için burada güzel bir sunum yaptık, güzel bir çalışma oldu.

 

Daha sonra erken seçim gündeme gelince özellikle de Edirne’de altı kişiden bir kişinin roman olduğu ve bu nüfusun içerisinde de tahminen 40 bin-50 bin romanın oy kullanacağının düşünüldüğü için öncelikle bizim roman STK’larımız, temsilcilerimiz kendi aralarında ‘Erdem zamanlama ve bütün konjonktür senin üzerindedir. Biz senin milletvekili aday adayı olmanı istiyoruz’ dediler. Sonra biz büyük istişareler yaptık. İlçeler de bulunan roman dernek başkanlarınla, Edirne’de bulunan dernek başkanlarınla istişareler yaptık. Onların verdiği bir karar neticesinde ben aday oldum.

 

ÖNCELİĞİMİZ EDİRNE GELECEĞİMİZ TÜRKİYE

 

Daha sonra sıralamaya geldik. Sıralamayı aldıktan sonra mutlu olduk ama Edirne için, biliyorsunuz, ‘Önceliğimiz Edirne Geleceğimiz Türkiye’ sloganlı bir basın açıklaması yaptık. Edirne’de biz geçmişte, ‘damdan düşenin halinden damdan düşenler anlar’ anlayışıyla Ankara’ya gittiğimiz de milletvekillerimize ulaşılmadığını, milletvekillerimizle istişareler sonucunda geri dönüşümlerin olmadığını görmek, duymak, eşimizden, dostumuzdan bizde şu fikirleri gündeme getirdi.

 

BİRLİKTE ORTAK AKIL

 

Öncelikle vatandaşların birinci derecedeki sorununu mahallemizdeki en iyi kim bilir, muhtar bilir. Biz muhtarlarımızla ayda bir buluşmak, şehrimizin biliyorsunuz değişimi ve dönüşümü içerisinde STK’larımızın büyük bir önemi var. STK’larımızla da birlikte, daha sonra iş dünyamız ve esnaflarımızla birlikte ve üniversitemizle birlikte bir ekip kurmak yani bunlarla ayda bir görüştükten sonra birlikte ortak akıl oluşturabiliriz, bu bir platform da olabilir ama seçildikten sonra.

 

SEÇİLECEĞİME İNANIYORUM

 

Ben seçileceğime zaten çok inanıyorum. Niye inanıyorum?. Ben hayatımda hiç bir zaman umutsuz olmadım. Çünkü hep zoru başardım. Edirne Çingene Kültür Araştırma Geliştirme Derneği’ni kurduğumuz zaman, ‘Yavv bu çingeneler ülkeyi bölecek’ dediler. Aslında biz de dedik ki, ‘Çingeneler bölmek için değil, ayrıştırmak için değil, birleştirmek için biz bu dernekleri kurduk’ dedik. Çünkü biliyorsunuz 2006 yılında da 1934 Mesken İskan Kanunu 4. Maddesi, ‘Anarşistler, casuslar, göçebe çingeneler ülkeye alınmaz’ ibaresi de Cumhuriyet Halk Partisi Hükümeti döneminde hayata geçti.  Biz de 2006 yılında Recep Tayyip Erdoğan’ın Başbakanlığı döneminde ve hükümetlerinde de bunun değiştirildiğini ve gerçektende bu ülke de romanların yaşadığı mahallelerin Polis Vazife ve Salahiyet Kanunu çerçevesinde potansiyel suçlu görünmesine sebep veriyordu. Bunlarda değiştirildi. Yani romanlar üzerinde olan kötü görünen, ne kadar kötü algılanmasına sebebiyet veren bütün yasaların düzenlenmesi romanları ayrıştıran değil, birleştiren oldu.

 

KAKAVA ŞENLİKLERİ PARA BIRAKAN ORGANİZASYON OLDU

 

STK’ların bunda rolü çok büyük oldu. Geldiğimiz nokta da Edirne’miz de bizim sportif ve kültürel faaliyetler çok önemli. Biliyorsunuz Edirne de yine bizim kurduğumuz, Kakava Şenlikleri Derneğimiz, Gogo Mezarlığı’ndan alınıp Sarayiçi’ne gelen Kakava Şenlikleri ve daha sonra da UNESCO’ya aday olan ve bugünlerde de 60 bin insanın Edirne’ye ve Edirne esnafımıza istihdam yaratarak ve biliyorsunuz. Kırkpınar’dan daha çok para harcayarak Edirne esnafımıza para bırakan bir organizasyon haline geldi. Bu da yetmiyor. Bizim Edirne’deki baktığımızda sportif faaliyetler de Edirnespor kapanmakta olan bir spor kulübüydü. Herkes kapansın dedi. Daha sonra BAL Ligi’ne çıkma noktasındayken de başkanlığı bıraktık.

 

İSTİHDAM FİKİRLERİM VAR

 

Edirne’mizin ekonomi sorunlarını, işsizlik konusunu şöyle çözmeyi düşünüyorum. Biliyorsunuz Edirne’mizde yaşayan tüm vatandaşlarımız fabrikalar da birinci sınıf kaliteli çalışan insanlar. Bu çalışan hanımefendilerimizin, kız kardeşlerimizin, ablalarımızın, kardeşlerimizin, gençlerimizin, büyüklerimizin hepsinin istihdam edilebilecek bir projeyi açıklayacağım. Fason Atölyeler kurulacak. Yani büyük mağazaların Yıldırım bölgesine, Kıyık bölgesine ve tahminen en az 400-500 kişiye ilk etapta, tabi kapasite çünkü İstanbul-Edirne arası 2,5 saat. Siz Anadolu Yakası’ndan Trakya tarafına geçtiğiniz de Avrupa tarafına iki saatte zor geçiyorsunuz yoğun trafikten. Ama İstanbul’dan Edirne’ye geldiğiniz de Fason Atölyeleri arttırdığınız da bir bir ufakta olsa nefes aldıracak. Turizm kentiyiz, turizm şehriyiz. Tarımsal arazilere de zarar vermemek adına böyle bir çalışma.

 

EDİRNE İÇİN SERBEST BÖLGE SINIR TİCARETİ

 

 Bir de benim en büyük hayalim Serbest Bölge Sınır Ticareti nasıl olabilir. Bir de biliyorsunuz bu gümrükte, Kapıkule’de yatırılan paralar da Edirne’mize girdi gibi görünerek Edirne’mizin yükselmesi gereken iller arasına girmesi için onun direk Ankara’ya yazılmasını ama buradan da çıkartılıp öncelikli iller arasına girmesi için mücadele vereceğim. Bir de bizim Roman vatandaşlarımızın en büyük özellikleri, ‘ne iş yaparsın’, ‘her işi yaparız’. Öncelikle her işi yapamadığımızı meslek kurslarını arttırarak ve istihdama dönük kültürel işleri yaparak onları meslek sahibi edindirmeyi amaçlıyorum. Milletvekili olduğumuzda AR-GE’yi kurduğumuz da bürokrasiyle vatandaşın arasında arabulucu olacağım. Vatandaşımız gidiyor bürokrasi de istediği sonucu alamıyor devlet dairelerinde. Sıkışıyorlar. Siyasete geldiğinde ilgisiz kalmayacağım, duyarsız kalmayacağım.

 

MİLLETVEKİLLİĞİ BENİ DEĞİŞTİRECEKSE NASİP OLMASIN

 

Milletvekilliği beni değiştirecekse, Allah bana nasip etmesin. Milletvekili olursam inanıyorum ki, Edirne’de çok şeyin degişeceğini düşünüyorum. En azından şöyle. Halkın kafasında korumaları yanında gezen gerektiğinde ulaşılmayan değil, her zaman ulaşılabilen, erişilebilen Edirneli hemşeriniz olacağım. Küçükpazarlıyım. Küçükpazarlı Erdem olarak değişmeyeceğim”dedi.

 

Harun Aker

28 Mayıs 2018 Pazartesi, 10:40
   YORUMLAR
   YORUM YAZ
Adınız :
E-mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu
:   DİĞER HABERLER
12.12.2018, 10:50 - Akgün, “İki üç esnaf yüzünden “
12.12.2018, 10:50 - "Stratonikeia/ Ölümsüz Kentin Hikayesi"
12.12.2018, 10:48 - Bu merkez tuttu
12.12.2018, 11:00 - Pekcanlı’dan MHP’ye tepki 
12.12.2018, 10:49 - Sağlık çalışanına hakarete gözaltı
12.12.2018, 10:46 - Kozan, “Edirne’nin sorunlarını çözeceğiz”
12.12.2018, 10:44 - Şimşek, “Ranta hizmetten uzak durun” 
12.12.2018, 10:43 - Fiyat ve gramaj denetimi
12.12.2018, 10:42 - Ford Otosan, öğrencilere araç hibe etti
12.12.2018, 10:42 - Alternatif Güçbirliği bildirisini yayınladı 
11.12.2018, 10:37 - Uymaz, “Derin projelerle geliyoruz”
11.12.2018, 10:36 - Cezadan kaçamadı
11.12.2018, 10:33 - Turistlerin alışveriş yaptığı dükkanlar denetlendi
11.12.2018, 10:26 - Esnaftan turizm önlemi
10.12.2018, 10:40 - Kışlıkları bile Edirne'den 
10.12.2018, 10:39 - Vali Canalp Enez’i ziyaret etti
10.12.2018, 10:38 - Olimpik Havuz yeniden açıldı
10.12.2018, 10:37 - Gürkan, “Altyapıya başlayacağız”
10.12.2018, 10:36 - Taksiciler sosyal medyayı salladı
10.12.2018, 10:35 - Saka avcısına 2 bin TL ceza
SON DÜZLÜK
SONHABER 23 yaşında
İyi ki Öğretmenim
Esrarengiz seyahat
Kalp ağrısı
İslamda israf haramdır
OSB’DE ÇEVREYE DUYARLI KELİMESİ NERDE?
Çocuklarda Mahremiyet Eğitimi
    Akgün, “İki üç esnaf yüzünden “
    Şimşek, “Ranta hizmetten uzak durun
    "Stratonikeia/ Ölümsüz Kentin
    Pekcanlı’dan MHP’ye tepki 
    Bu merkez tuttu
    Sağlık çalışanına hakarete gözaltı
    Kozan, “Edirne’nin sorunlarını çöze
    Ford Otosan, öğrencilere araç hibe
    Fiyat ve gramaj denetimi
    Alternatif Güçbirliği bildirisini y
© 2011
EdirneSonHaber.Net'in hosting hizmeti REFONA tarafından sağlanmaktadır.