21-01-2019 | Bugünkü SONHABER
İYİ Parti ve CHP bir arada İYİ Parti ve CHP bir arada
AK Gençlik Kına’ya emanet AK Gençlik Kına’ya emanet
Destekler hesaplara yatacak Destekler hesaplara yatacak
Bir ayda 542 konut satıldı Bir ayda 542 konut satıldı
30 Mayıs 2018 Çarşamba, 10:23
Akmeşe sevgisi
AK Parti Milletvekili adayı kapı kapı dolaşıp seçmenlerin desteğini istiyor...

Adalet ve Kalkınma Partisi Edirne Milletvekili adayı İlyas Akmeşe, 24 Haziran günü yapılacak milletvekili erken genel seçimleri öncesi partinin adayları ile kapı kapı dolaşarak seçmenlerin desteğini istiyor. AK Parti Milletvekili adayı İlyas Akmeşe’de dün gün boyu esnaf ziyareti yaparak, seçmenlerden oy istedi. 

 

AK Parti Edirne Millekvekili adayı İlyas Akmeşe, listelerin belli olmasından sonra ekibi ile birlikte yoğun bir çamlışma başlattı. Her seçmene ulaşmak için gündüz şehir merkezinde esnaf ziyareti, akşamları ile köylerdeki seçmenlere yönelik çalışmalarını sürdüren Akmeşe gördüğü ilgi nedeniyle, “Halkımız aldığı hizmetlerin karşılığını sandıkta verecek” değerlendirmesi yaptı. 
 

AK Parti Edirne İl Başkanlığı görevini iki dönem sürdüren ve Genel Merkezin talimatı ile istifa ederek aday olan İlyas Akmeşe, seçim kampanyası kapsamında dün Alipaşa Çarşısı esnafı ile Osmaniye, Orhaniye Caddelerindeki esnaf ile kucakmlaştı. AK Parti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın il başkanları toplantısında ‘uygun görmesi’ üzerine görevinden istifa ederek aday olduğunu anlatan Akmeşe, “Biz de bu süreçte 24 Haziran’ın önemini biliyoruz. Biliyorsunuz yeni bir Anayasa değişikliği oldu. Daha doğrusu sistem değişikliği oldu. Hem Cumhurbaşkanı Hükümet Sistemi hem de Meclis. İki seçim birarada olacak. “dedi.

 

BÖLGESEL DAĞILIMLI LİSTE

 

Seçime katılacak siyasi partiler için bölgesel dağılımın en adaletli olan listesinin AK Parti’de olduğuna dikkat çeken İlyas Akmeşe, “Listesizde 2 Roman arkadaşımız var. Tabi bu süreçte biz ilk önce teşkilatlarımızla tanışma toplantıları yaptık. Adaylarla beraber, teşkilatlarla beraber bir birlik ve beraberlik oldu. Bu süreçte de Ramazan ayı başladı. Biz ilçelerimizin şuan yarısında hem iftar programları hem de ziyaretlerimizi gerçekleştiriyoruz ve bundan sonra da devam edecek. Bugün Keşan’a gideceğiz. Ertesi gün Uzunköprü’deyiz. Daha sonra İpsala’dayız. Edirne Merkez de ziyaretlerimiz sürüyor.”dedi. 


SAHAYA İNDİ

 

AK Parti Milletvekili adayı İlyas Akmeşe, adayların belirlenmesi ve tanıtım toplantılarından sonra sahaya indiklerini ve halktan gördükleri yakın ve sıcak ilginin sandığa da yansıyacağından kuşkusu olmadığını kaydederek, “Çalışmalarımızı var gücümüzle Edirne’de de başarılı olmak için çalışıyoruz. Bir ekip ruhunla çalışıyoruz. Bütün teşkilatlarımızla  beraber. Saraçlar Caddesi’ni gezdik. İnsanların elimizi sıkmasından partimize ve bize karşı teveccühünü anlıyorum. Saraçlar Caddesi etkinliğimizi siyasi rakiplerimizi panikletti. Kalabalık olmasının hem faydası hem de dezavantajı var. Bu sefer kalabalık olduğumuz zaman da vatandaşlarımızla birebir görüşmeler de sıkıntı yaşıyoruz. Ama olsun. Bu bizim birlik, beraberlik göstermemiz açısından önemliydi. Alipaşa Çarşısı ve Polis Parkı civarını, Balıkpazarı’nı dolaştık.” diye konuştu.


SICAK KARŞILAMA

 

Özellikle Edirne merkezdeki esnafın ve seçmeninin kendisine karşı gösterdiği samimi ve sıcak ilginin AK Parti iktidarının yıllardır şehrimize yaptığı hizmetlerin yansıması olduğunun altını çizen İlyas Akmeşe, “Vatandaşlarımızın tepkisi çok olumlu bize. Özellikle de şunu söylüyorlar. Diğer siyasi partilerden Edirne Merkez’den hiç bir milletvekili adayı yok. Bunu da herkes biliyor ki, biz Edirne’de Merkez de Musabeyli Köyü doğumluyum ben. Burada büyüdük. İnşallah Allah kısmet ederse burada vefat edeceğiz, burada gömecekler. Biz Edirne için elimizden geleni bundan sonraki süreçte, il başkanlığı sürecindede ben bütün vatandaşlarımızla sıkı temaslar içinde oldum. Onların dertlerine çare aramaya gayret ettim. Telefonum 24 saat açıktı, her zaman bana ulaşabildiler. Bundan sonraki süreçte de inşallah Allah bana kısmet ederse milletvekilliği tabi bundada iddialıyız. Biz iki milletvekili çıkarmak için uğraşıyoruz. Erdem kardeşimiz de, hiç merak etme başkan hem sen, arkadan da bende geleceğim, ben de çok umutluyum diyor. Oda çok gayretli bir kardeşimiz. 24 Haziran’a az bir süre kaldı, çalışmalarımıza hız verdik. Bundan sonra daha yüksek bir tempoyla çalışacağız. Seçim büroları tutuyoruz. Mahalleler de seçim bürolarımız olacak. Orada vatandaşlarımızla buluşacağız. Hem Merkez de hem de bütün ilçeler de bilhassa ben teşkilatlarla beraber çalışmalara devam edeceğiz. Edirne’de yapacak çok işimiz var.” dedi. 


YEREL YÖNETİMLERDE DE AK PARTİ FARKI GÖRÜLECEK

Türkiye’nin AK Parti iktidarında bir çok ilinin hizmetlerini gördüğünü, özellikle partinin yerel yönetimlerde iktidar olduğu şehirlerin çehresinin değiştiğini, Edirne’nin bu güne kadar bu şansı yakalayamadığın ancak ilk seçimde bu fırsatı tepmeyeceğini ifade eden Akmeşe, “Bunu her zaman söylüyorum ben. Bir kere Edirne’de yerel yönetimlerden başlamak üzere Edirne Belediyesi’ni AK Parti’ye, iktidara kazandırmamız lazım. İkincisi iktidar olarak da yaptıklarımız çok. Bir sürü hastaneler yaptık. İftihar ediyoruz. En ufak ilçemize kadar modern hastaneler yaptık. Kanal Edirne Projesi inşallah 2019’da bitecek. Büyük bir kısmı bitti. Duble yollarımız var, Karaağaç köprümüz var, köylerimiz de yapılan hizmetler var. Ben çok iyi biliyorum. Rahmetli Kemal abinin b