17-02-2019 | Bugünkü SONHABER
Sardalya bolluğu tezgahları şenlendirdi Sardalya bolluğu tezgahları şenlendirdi
MHP’den AK Parti’ye ziyaret MHP’den AK Parti’ye ziyaret
Şoförlere trafik adabı eğitimi  Şoförlere trafik adabı eğitimi 
Kış depresyonuna dikkat! Kış depresyonuna dikkat!
25 Haziran 2018 Pazartesi, 10:45
Türkiye devam, Edirne tamam
Erken seçimlerde Türkiye’deki oyların yüzde 52.69’unu alan Recep Tayyip Erdoğan ülkemizin ilk turda 13. Cumhurbaşkanı oldu...

Erken seçimlerde Türkiye’deki oyların yüzde 52.69’unu alan Recep Tayyip Erdoğan ülkemizin ilk turda 13. Cumhurbaşkanı oldu. Erdoğan Edirneli seçmenden yüzde 31,43 oy alırken, rakibi Muharrem İnce ise yüzde 55.63 oy aldı. Meral Akşener yüzde 10.37, Selahattin Demirtaş  yüzde 1,67, Temel Karamollaoğlu yüzde 0,64  Doğu Perincek 0,26 oy aldı.

 

Edirneli seçmen milletvekilliği seçimlerinde ise CHP’ye yüzde 46.08, AK Parti’ye yüzde 28.07, İYİ Parti’ye yüzde 15.88, MHP’ye yüzde 4.94, HDP yüzde 3.26 oy aldı. Seçim sonuçlarına göre, CHP’den Okan Gaytancıoğlu, Erdin Bircan, AK Parti’den Fatma Aksal, İYİ Parti’den Orhan Çakırlar yeni milletvekillerimiz oldu.

 

Edirneli 310 bin 614   seçmen 1003 Sandıkta Cumhurbaşkanı ve 4 milletvekili seçmek için dün sandık başına gitti. Edirne’de kayıtlı seçmenin yüzde 88.21 sandık başına giderek oyunu kullandı.Türkiye’de seçmen ‘devam’ derken Edirneli seçmen ‘tamam’ dedi. 

 

Türkiye’de olduğu gibi Edirneli seçmende sabah saat 08.00’den itisaren sandık başına giderek oylarını kullanmaya başladı. Edirneli seçmenlerin ağırlıklı olarak sabah erken saatleride sandık başına gittiği gözlendi. Yoğun katılımın olduğu Edirne’de katılım oranı yüzde 88’i aştı.

 

VALİ ÖZDEMİR, “HERŞEY GÜVENLİ”

 

Kırkpınar Ağası Alper Yazoğlu Orta Okulu'ndaki 1085 nolu sandıkta oyunu kullanmak üzere gelen Edirne Valisi Günay Özdemir, 310 bin seçmenin, bin sandıkla oylarını kullandığı ve seçim güvenliği açısından hiç bir problem yaşanmadığını açıkladı.            

 

Vali Günay Özdemir "Seçimlerin ülkemize ve bütün milletimize hayırlı olmasını diliyorum. Gerçekten bütün millet olarak biz demokrasiye ve bu tür seçimlerle yöneticilerimize ve siyasilerimize çok güzel verasetli bir şekilde Türk Halkı karar veriyor. İnşallah bu da aynı şekilde demokrasimiz için, milletimizin için ve bütün insanlık için hayırlı olmasını diliyorum. İl genelinde sabah 8 itibari ile herhangi bir problem olmadan seçim başladı. Seçim güvenliği anlamında da herhangi bir sıkıntımız yok. 310 bin seçmenimiz şuanda bin sandığımız var. Bin 500'e yakında güvenlik görevlisi ile biz ilimizde her türlü tedbiri aldık. Bugün itibari ile bu tedbirler devam ediyor. herhangi bir sıkıntı ile de karşılaşmayacağız. Çünkü Edirne halkımız bu konuda çok duyarlı ve hassas. Sabah itibari ile de bütün halkımız sandık başlarına yoğun bir şekilde gelmeye başladılar" dedi.

 

 

BAŞKAN GÜRKAN OYUNU İLHAMİ ERTEM LİSESİNDE KULLANDI

 

Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan’da oyunu İlhami Ertem Lisesinde kullandı. Oy kullanacağı okulda gazetecilere açıklama yapan Başkan Gürkan, ‘Hayırlı olsun’ temennisinde bulundu.

 

Şehrimiz Belediye Başkanı Recep Gürkan, yağmur nedeniyle okulun kapalı bölümünde gazetecilerin sorularını yanıtlarken, “Çok uzun sürmeyen bir seçim kampanyasında bütün adaylar, projelerini, yapacaklarını, düşüncelerini, fikirlerini vatandaşlarımıza, seçmenlerimize, milletimize anlattılar. Bugün artık oy kullanma günü. Türkiye’de herkesin 56 milyon seçmenin bugün özgürce oy kullandığı bir seçim olmasını diliyoruz.  Herkesin özgür iradesinin doğrudan sandığa yansıdığı bir seçim olmasını diliyoruz. Edirne’mizde 304 bin seçmenimiz var. Tahmin ediyoruz ki  yüzdre 90 oranında bu seçimde bir katılım olacaktır. Bugün saat: 17.00 itibarıyla sandıklar kapanacak ve sayımlar başlayacak. Milletin iradesi üzerinde hiçbir irade yoktur ve olmazda. Mustafa Kemal Atatürk’ün dediği gibi “Milletin egemenliği aslolandır”. Dolayısıyla millette, vatandaşlarımızda, yurttaşlarımız da, iradelerini sandıkta oylarını kullanarak yansıtıyorlar. Ben millet iradesinin tecelli ettiği bu seçimlerin bütün ülkemize, insanlarımıza ve bütün milletimize öncelikle hayırlı uğurlu olmasını diliyorum. Milletimiz için, ülkemiz ve vatanımız için hayırlısı neyse o sonucun sadıktan çıkmasını temenni ediyoruz. İnanıyoruz ki milletimiz her zaman olduğu gibi en doğru tercihi yapacaktır ve bizlerde siyasetçiler olarak milletin sandığa yansıyan iradesini sandıktan çıktıktan sonra başımızın üzerine koyup o iradeye yaşama geçmesi için, tecelli etmesi için mücadelemizi sürdüreceğiz. Hepimize hayırlı uğurlu olsun. Bu büyük Millete, Türkiye Cumhuriyeti’ne hangi unvanla, hangi sıfatla olursa olsun hizmet etmek, görev yapmak onurların en büyüğüdür, şereflerin en büyüğüdür. Edirne’mize ve ülkemize hayırlı olsun” dedi.

 

ADAYLAR OYLARINI KULLANDI

 

CHP Milletvekili adayı Okan Gaytancıoğlu  Havsa Halk Eğitim Merkezinde oyunu kullandı Havsa Halk Eğitim Merkezi 1012 No'lu sandıkta Annesi ve eşi ile oyunu kullanan Gaytancıoğlu, “En büyük güvencemiz halkımızın sağduyusudur. Türkiye'nin artık kaybedecek vakti yoktur. Vatandaşımız artık rahat, mutlu, barış ve refah içersinde yaşamak istiyor. 24 Haziran seçimlerinin ülkemize barış ve huzur getirmesi diliyorum. Ülkemize hayırlı olsun” dedi.

 

AK Parti Edirne milletvekili adayı Fatma Aksal Keşan'da, İlyas Akmeşe Mehmet Ruşen Erkut Ortaokulu'nda, Erdem Güyümgüler Şehit Asım İlkokulu'nda, Burak Cambaz Uzunköprü'de, AK Parti İl Başkanı Nesim İba Yüksel Yeşil İlkokulu'nda oylarını verdi.

 

CHP Edirne Milletvekili adayı Erdin Bircan ise Mehmet Ruşen Erkut Ortaokulu'nda, Yakup Atalay Uzunköprü'de, Erdoğan Gümülcineli Keşan'da CHP İl Başkanı Fevzi Pekşanlı İlhami Ertem Anadolu Lisesi'nde oyunu kullandı.

 

İYİ Parti Edirne milletvekili adayı Orhan Çakırlar Trakya Birlik İlkokulu'nda, MHP'nin milletvekili adayı Hakan Özkan Yüksel Yeil İlkokulu'nda oylarını verdi.

ÖZCAN, OYUNU 1134 NO’LU SANDIKTA KULLANDI

 

Keşan Belediye Başkanı Opr. Dr. Mehmet Özcan, Cumhurbaşkanını ve 27. Dönem Parlamentosu’ndaki milletvekillerini belirlemek üzere gerçekleştirilen genel seçim nedeniyle oyunu kullandı. Opr. Dr. Mehmet Özcan, Eşi Şengül Özcan ile birlikte oyunu saat 10.30 sıralarında geldiği Keşan Safiye Erol Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde 1134 No’lu sandıkta kullandı. Mehmet Özcan, kullandığı oyun ardından görevlilere kolaylıklar diledi ve oy vermeye gelen vatandaşlarla sohbet etti.

 

HASTA VE ENGELLİLER

 

Seçimde oy atmak isteyen ancak engelli ve hasta oldukları için yapılan çalışmada da hasta ve engelliler ambulanslarla oy atacakları yerlere taşındı. Ayrıca evinden çıkamayan engelli ve hastalar içende seyyar sandık devreye girdi.

 

AKSAL, “TARİHİ BİR SEÇİM GEÇİRDİK”

 

AK Parti Edirne Milletvekili adayı Fatma Aksal, yaptığı açıklamada, “Edirne’de de daha iyi sonuçlar almak isterdi, ama çok tarihi bir seçim geçirdik. İlk defa Millet kendi Başkanı’nı kendisi seçti. Bundan böyle Koalisyonlar Dönemi’ne son veriyoruz. Ne dedik?, istikrar dedik. Türkiye’nin istikbali dedik. Milletimizin teveccühü ile Allah’a çok şükür Cumhurbaşkanımızı, sayın Recep Tayyip Erdoğan’ı, Cumhurbaşkanı olarak seçtik. İnşallah çok güzel işler yapacağız. Tarihi bir Meclis olacak. Türkiye’yi 2023 yılına taşıyacak bir Meclis’in bir üyesi Allah nasip kısmet ederse olmaktan büyük gurur duyacağım. Edirne’de yapacak çok işimiz var. Çok yoğun bir seçim dönemi geçirdik.

 

Çok kısa bir süreydi. Ben, İl Başkanım başta olmak üzere tüm il teşkilatımıza, mahalle başkanlarımızdan sandık görevlilerimize, ilçe başkanlarımıza, kadın kollarımıza, gençlik kollarımıza, Belediye Başkanlarımız, belediye meclis üyelerimiz ve il genel meclis üyelerimizle, kurucu başkanımız Recai başkandan başlamak üzere teşkilatımız da, partimiz de görev almış tüm arkadaşlarımıza, üyelerimizle birlikte bu süreçte el ele vererek çok ciddi bir çalışma gerçekleştirdik. Gönlümüz daha iyi sonuçlar isterdi. Ama sonuçta Milletin takdiri. Demokrasi diyoruz, sandık diyoruz. 

 

Nasıl Türkiye’de Cumhurbaşkanımızın ilk turda geçmesine saygı duyuyorsak, Edirne’deki sonuçlara da saygı duyacağız. Sanıyorum oylarımızı biraz arttırdık. Bu da tabi partimize olan teveccühü arttırıyor. Edirne’nin dört bir köşesinde çalıştık. Çalışmaya da devam edeceğiz. Durmak yok, yola devam” dedi.

 

Harun Aker / Ekrkan Ekşi / AA

25 Haziran 2018 Pazartesi, 10:45
   YORUMLAR
   YORUM YAZ
Adınız :
E-mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu
:   DİĞER HABERLER
16.02.2019, 11:12 - Cumhurbaşkanı Erdoğan bugün Edirne’de
16.02.2019, 11:11 - Canalp, “Hedef TIR kuyruklarını bitirmek”
16.02.2019, 11:10 - Sağlıkta şiddete son!
16.02.2019, 11:10 - Sağlıkçılardan kan bağışı
16.02.2019, 11:10 - Uyuşturucu şebekesine darbe
16.02.2019, 11:09 - Çölyak hastalarına "Trakya Yöresel Pizzası"
16.02.2019, 11:08 - Hasta yakınları sertifikalarını aldı
16.02.2019, 11:08 - Şarkıları sevgililer için...
16.02.2019, 11:07 - Adliyede Eski-Yeni Edirne fotoğraf sergisi
16.02.2019, 11:06 - Dalgıç, “Bu açıklama bir provokasyondur”
16.02.2019, 11:05 - Elektrik kesintisine dikkat!
15.02.2019, 11:05 - Uymaz, “Eleştiri değil hizmet” 
15.02.2019, 11:04 - CHP’de adaylar tanıtıldı
15.02.2019, 11:04 - TBMM’de kasketli tepki
15.02.2019, 11:01 - Lise öğrencilerinin kadrajından
15.02.2019, 10:59 - Sevgililer Saraçlar'da buluştu
15.02.2019, 10:56 - ÇED İtirazları için bugün son gün
15.02.2019, 10:56 - Kapıkule’de asit anhidrit ele geçirildi
15.02.2019, 10:55 - Kilometrelerce sürükledi…
15.02.2019, 10:53 - Kadınlar bu çalıştayda buluşacak
ENEZ YANGINI
SONHABER 23 yaşında
ÖĞRETMENLER TATİLDE
Esrarengiz seyahat
Kalp ağrısı
İslamda israf haramdır
OSB’DE ÇEVREYE DUYARLI KELİMESİ NERDE?
Çocuklarda Mahremiyet Eğitimi
    Çölyak hastalarına "Trakya Yör
    Cumhurbaşkanı Erdoğan bugün Edirne’
    Canalp, “Hedef TIR kuyruklarını bit
    Sağlıkta şiddete son!
    MHP’den AK Parti’ye ziyaret
    Sağlıkçılardan kan bağışı
    Sardalya bolluğu tezgahları şenlend
    Dalgıç, “Bu açıklama bir provokasyo
    Uyuşturucu şebekesine darbe
    Elektrik kesintisine dikkat!
    Hasta yakınları sertifikalarını ald
    Adliyede Eski-Yeni Edirne fotoğraf
    Şarkıları sevgililer için...
© 2011
EdirneSonHaber.Net'in hosting hizmeti REFONA tarafından sağlanmaktadır.