17-02-2019 | Bugünkü SONHABER
Sardalya bolluğu tezgahları şenlendirdi Sardalya bolluğu tezgahları şenlendirdi
MHP’den AK Parti’ye ziyaret MHP’den AK Parti’ye ziyaret
Şoförlere trafik adabı eğitimi  Şoförlere trafik adabı eğitimi 
Kış depresyonuna dikkat! Kış depresyonuna dikkat!
04 Temmuz 2018 Çarşamba, 10:37
Meclis’te yumruklar konuşacaktı  
İl Genel Meclisinin dünkü toplantısında çok hararetli ve hatta araya girilmeseydi belki de yumrukların konuşacağı bir tartışma yaşandı...

İl Genel Meclisinin Temmuz ayı ikinci oturumunda söz hakkı isteyen Ak Partili Meclis Üyesi Nedret Akbulut, kendisine iki gündür söz verilmediği gerekçesi ile tepki gösterdi. Hatta bu tepke öyle ileri gitti ki araya girenler olmasaydı belki de yumruklar konuşacaktı.

 

Meclis üyesi Akbulut, konuşmalarından korktuklarını söylediği Meclis Başkanı Mehmet Geçmiş’e sert tepki gösterirken CHP’li Meclis Üyesi Erdal Akgün’le de tartıştı. Akbulut, CHP’yi terörün yanında olmakla suçladı.

 

SÖZ HAKKIMIZ GASP EDİYORLAR

 

Akbulut bu gelişmeler üzerine yaptığı açıklamada,  “Temmuz ayının meclis toplantıları başladı. Ben toplantı bitiminde Sayın Meclis Başkanı’ndan gündem dışı söz hakkı istedim. Kendileri bunu kabul etmediler. Uygun bulmadılar. Bugün itibariyle tekrar parmak kaldırarak söz hakkı istedim, gündem dışı konuşmak için. Ama yine oturumu kapatıp, çekip gittiler. Böyle olunca da kendilerine bunun saygısızlık olduğunu söyledim. Biz burada İl Genel Meclis Üyesiyiz, seçilmiş insanlarız. Buranın bir yönetimi var. Meclis Başkanı var, katip üyeleri var, grup başkanvekilleri var, meclis üyeleri var. Bunlar düşüncelerini zaman zaman milletin kürsüsüne çıkmak suretiyle dile getirmeliler. Öteden beri, yapılagelen bir şey. Ama her ne olduysa bu ay ki toplantılar da söz hakkı vermeme gibi bir moda girdi Sayın Meclis Başkanı, saygısızlık gösterdi. 

 

CHP’LİLER DEMİRTAŞ’I ZİYARET ETTİ

 

Ülkemiz, Cumhuriyet tarihinde ilk defa bir sistem değişikliğine geçti, 24 Haziran itibariyle. Bir seçim oldu ülkemiz de, gayet güzel de geçti. Yüksek oranda katılım gösterildi. Demokratik manada insanlarımız haklarını kullanarak tercihlerini yaptılar. Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan, Devlet Başkanı olarak ilan edildi ülke de. 24 Haziran seçimleri sürecinde bizim de tasvip etmediğimiz bir takım seçim çalışmaları sürecinde olanlar yaşandı. CHP adayı Muharrem İnce, burada HDP Başkanı Selahattin Demirtaş’ı ziyaret ettiler. Beş tane birbirine benzemez parti başkanları birleştiler ve Millet İttifakı adı altında bu seçimi yaşadılar ve kaybettiler. Öteden beri zaten kaybetmeye alışık halde bu arkadaşlarımız. Bir sürü seçime girdiler, hepsini de kaybettiler. Ama seçim sonrasında da kalkıp duvara tosladılar. Duvarı yıkacağız filan diyorlar bu Yerel Yönetim Seçimleri’nde. Artık duvarı kim yıkar, duvarın altında kim kalır, onu yakın bir zamanda göreceğiz”dedi

 

AKGÜN’E YÜKLENDİ

 

Bu açıklamanın  ardından CHP’li Meclis Üyesi Erdal Akgün’le de tartışan AKP Meclis Üyesi Nedret Akbulut,Akgün’e yönelik , “Biz burada icraat için varız. Biz burada hizmet için varız. Bu kürsü de bu konuları dile getirmek en tabii hepimizin hakkıdır. Ben de dahil, siz de dahil. Burada bir kişinin iki ağzına kalamayız. Diktatörlükse, bu diktatörlük işte. Kimse ipotek koyamaz, meclis başkanı dahil. Öyle yağma yok. Bu süreç değil, bu ortaklık. Onlarla ortaklık yaptınız, aynı tasa girdiniz. Sizin Cumhurbaşkanınız Ahmet Necdet Sezer ülkeyi nasıl bir hale soktu, biliyorsun dimi. Aldı, Rahmetli Ecevit’in önüne attı kitabı. Yüzde 200’lere, yüzde bin’lere fırladı, ülkenin anasını belledi”şeklinde konuştu. 

 

SENİN LİDERİN PKK’NIN BAŞI İLE ELENSE İÇİNDEYDİ

 

Bu konuşma üzerine CHP Meclis Üyesi Erdal Akgün’de, “Selahattin Demirtaş’ı ziyaretle ilgili sana şunu söylemek istiyorum. Senin liderin gidecek PKK’nın başı, PKK’nın her türlü destekçisi Selahattin Baydemir’e el ense çekecek. O süreçse, bu da bir süreç. Teröristi Cumhurbaşkanı adayı yapan senin liderin. Bugün Cumhurbaşkanı’na hakaret edenler milletvekili adayı olamıyorsa, eğer siz teröristi Cumhurbaşkanı adayı yapıyorsanız yazıklar olsun size bee.  

 

MEGRİ MEĞRİ YAPTINIZ

 

Teröristlerle ortaklık yapan, namussuzdur, şerefsizdir. Megri, megri yapanları ne yapacağız. Bizim Cumhurbaşkanımız Ahmet Necdet Sezer, ‘terör örgütüdür FETÖ’ diyor. İmzalar var burada. 

Dağdan teröristleri indirdiniz. ‘Türkiye Cumhuriyeti Devleti Terörist bir Devlettir’ diyen şerefsizlerle megri megri yaptınız. Utanın utanın. Gün gelecek devran dönecek. Görüşeceğiz o zaman. Allah inşallah sana da ömür verir, bize de ömür verir”şeklinde konuştu.

 

TOPLANTI DEVAM ETTİ

 

Bu tartışmaların sonrasında devam eden Meclis Toplantısında Vali Günay Özdemir tarafından gönderilen talep dilekçesi görüşüldü. Talep dilekçesinde, “İlgi dilekçeye istinaden ilimiz Keşan İlçesi Mecidiyeköy Uzunkum Sahili Mesire Yeri’nin, İçkili Yer Bölgesi teklifi, Keşan İlçe Jandarma Komutanlığı’nın asayiş görüşme tutanağı yazımız ekinde sunulmuştur.İşyeri Açma ve Çalışma Ruhsatlarına İlişkin Yönetmeliğin 31. Maddesinde tespit edilen İçkili Yer Bölgesi Belediye Sınırları ve Mücavir Alanlar içinde Belediye Meclisi, bu sınırlar dışında İl Genel Meclisi tarafından karar şeklinde tutanağa geçirilir ve kararı adres bilgilerinin bulunduğu tasdiklenmiş kroki eklenir denmektedir. 

 

Yönetmeliğin 30. ve 31. Maddeleri doğrultusunda Mecidiyeköy Uzunkum Sahili Mesire Yeri’nin, İçkili Yer Bölgesi Kapsamı’na alınmaması hususunda karar alınmak üzere konunun İl Genel Meclisinde görüşülmesi” konusu oy birliği ile Araştırma ve inceleme komisyonuna sevk edildi.

 

Harun Aker

04 Temmuz 2018 Çarşamba, 10:37
   YORUMLAR
   YORUM YAZ
Adınız :
E-mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu
:   DİĞER HABERLER
16.02.2019, 11:12 - Cumhurbaşkanı Erdoğan bugün Edirne’de
16.02.2019, 11:11 - Canalp, “Hedef TIR kuyruklarını bitirmek”
16.02.2019, 11:10 - Sağlıkta şiddete son!
16.02.2019, 11:10 - Sağlıkçılardan kan bağışı
16.02.2019, 11:10 - Uyuşturucu şebekesine darbe
16.02.2019, 11:09 - Çölyak hastalarına "Trakya Yöresel Pizzası"
16.02.2019, 11:08 - Hasta yakınları sertifikalarını aldı
16.02.2019, 11:08 - Şarkıları sevgililer için...
16.02.2019, 11:07 - Adliyede Eski-Yeni Edirne fotoğraf sergisi
16.02.2019, 11:06 - Dalgıç, “Bu açıklama bir provokasyondur”
16.02.2019, 11:05 - Elektrik kesintisine dikkat!
15.02.2019, 11:05 - Uymaz, “Eleştiri değil hizmet” 
15.02.2019, 11:04 - CHP’de adaylar tanıtıldı
15.02.2019, 11:04 - TBMM’de kasketli tepki
15.02.2019, 11:01 - Lise öğrencilerinin kadrajından
15.02.2019, 10:59 - Sevgililer Saraçlar'da buluştu
15.02.2019, 10:56 - ÇED İtirazları için bugün son gün
15.02.2019, 10:56 - Kapıkule’de asit anhidrit ele geçirildi
15.02.2019, 10:55 - Kilometrelerce sürükledi…
15.02.2019, 10:53 - Kadınlar bu çalıştayda buluşacak
ENEZ YANGINI
SONHABER 23 yaşında
ÖĞRETMENLER TATİLDE
Esrarengiz seyahat
Kalp ağrısı
İslamda israf haramdır
OSB’DE ÇEVREYE DUYARLI KELİMESİ NERDE?
Çocuklarda Mahremiyet Eğitimi
    Çölyak hastalarına "Trakya Yör
    Cumhurbaşkanı Erdoğan bugün Edirne’
    Canalp, “Hedef TIR kuyruklarını bit
    Sağlıkta şiddete son!
    MHP’den AK Parti’ye ziyaret
    Sağlıkçılardan kan bağışı
    Sardalya bolluğu tezgahları şenlend
    Dalgıç, “Bu açıklama bir provokasyo
    Uyuşturucu şebekesine darbe
    Elektrik kesintisine dikkat!
    Hasta yakınları sertifikalarını ald
    Adliyede Eski-Yeni Edirne fotoğraf
    Şarkıları sevgililer için...
© 2011
EdirneSonHaber.Net'in hosting hizmeti REFONA tarafından sağlanmaktadır.