19-07-2018 | Bugünkü SONHABER
Çiğ süt fiyatı çıkmazı   Çiğ süt fiyatı çıkmazı  
“İşsizlik oranında en düşük ilçe”  “İşsizlik oranında en düşük ilçe” 
Trafik kazası; 3 yaralı Trafik kazası; 3 yaralı
Çimler bakıma alındı Çimler bakıma alındı
04 Temmuz 2018 Çarşamba, 10:37
Meclis’te yumruklar konuşacaktı  
İl Genel Meclisinin dünkü toplantısında çok hararetli ve hatta araya girilmeseydi belki de yumrukların konuşacağı bir tartışma yaşandı...

İl Genel Meclisinin Temmuz ayı ikinci oturumunda söz hakkı isteyen Ak Partili Meclis Üyesi Nedret Akbulut, kendisine iki gündür söz verilmediği gerekçesi ile tepki gösterdi. Hatta bu tepke öyle ileri gitti ki araya girenler olmasaydı belki de yumruklar konuşacaktı.

 

Meclis üyesi Akbulut, konuşmalarından korktuklarını söylediği Meclis Başkanı Mehmet Geçmiş’e sert tepki gösterirken CHP’li Meclis Üyesi Erdal Akgün’le de tartıştı. Akbulut, CHP’yi terörün yanında olmakla suçladı.

 

SÖZ HAKKIMIZ GASP EDİYORLAR

 

Akbulut bu gelişmeler üzerine yaptığı açıklamada,  “Temmuz ayının meclis toplantıları başladı. Ben toplantı bitiminde Sayın Meclis Başkanı’ndan gündem dışı söz hakkı istedim. Kendileri bunu kabul etmediler. Uygun bulmadılar. Bugün itibariyle tekrar parmak kaldırarak söz hakkı istedim, gündem dışı konuşmak için. Ama yine oturumu kapatıp, çekip gittiler. Böyle olunca da kendilerine bunun saygısızlık olduğunu söyledim. Biz burada İl Genel Meclis Üyesiyiz, seçilmiş insanlarız. Buranın bir yönetimi var. Meclis Başkanı var, katip üyeleri var, grup başkanvekilleri var, meclis üyeleri var. Bunlar düşüncelerini zaman zaman milletin kürsüsüne çıkmak suretiyle dile getirmeliler. Öteden beri, yapılagelen bir şey. Ama her ne olduysa bu ay ki toplantılar da söz hakkı vermeme gibi bir moda girdi Sayın Meclis Başkanı, saygısızlık gösterdi. 

 

CHP’LİLER DEMİRTAŞ’I ZİYARET ETTİ

 

Ülkemiz, Cumhuriyet tarihinde ilk defa bir sistem değişikliğine geçti, 24 Haziran itibariyle. Bir seçim oldu ülkemiz de, gayet güzel de geçti. Yüksek oranda katılım gösterildi. Demokratik manada insanlarımız haklarını kullanarak tercihlerini yaptılar. Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan, Devlet Başkanı olarak ilan edildi ülke de. 24 Haziran seçimleri sürecinde bizim de tasvip etmediğimiz bir takım seçim çalışmaları sürecinde olanlar yaşandı. CHP adayı Muharrem İnce, burada HDP Başkanı Selahattin Demirtaş’ı ziyaret ettiler. Beş tane birbirine benzemez parti başkanları birleştiler ve Millet İttifakı adı altında bu seçimi yaşadılar ve kaybettiler. Öteden beri zaten kaybetmeye alışık halde bu arkadaşlarımız. Bir sürü seçime girdiler, hepsini de kaybettiler. Ama seçim sonrasında da kalkıp duvara tosladılar. Duvarı yıkacağız filan diyorlar bu Yerel Yönetim Seçimleri’nde. Artık duvarı kim yıkar, duvarın altında kim kalır, onu yakın bir zamanda göreceğiz”dedi

 

AKGÜN’E YÜKLENDİ

 

Bu açıklamanın  ardından CHP’li Meclis Üyesi Erdal Akgün’le de tartışan AKP Meclis Üyesi Nedret Akbulut,Akgün’e yönelik , “Biz burada icraat için varız. Biz burada hizmet için varız. Bu kürsü de bu konuları dile getirmek en tabii hepimizin hakkıdır. Ben de dahil, siz de dahil. Burada bir kişinin iki ağzına kalamayız. Diktatörlükse, bu diktatörlük işte. Kimse ipotek koyamaz, meclis başkanı dahil. Öyle yağma yok. Bu süreç değil, bu ortaklık. Onlarla ortaklık yaptınız, aynı tasa girdiniz. Sizin Cumhurbaşkanınız Ahmet Necdet Sezer ülkeyi nasıl bir hale soktu, biliyorsun dimi. Aldı, Rahmetli Ecevit’in önüne attı kitabı. Yüzde 200’lere, yüzde bin’lere fırladı, ülkenin anasını belledi”şeklinde konuştu. 

 

SENİN LİDERİN PKK’NIN BAŞI İLE ELENSE İÇİNDEYDİ

 

Bu konuşma üzerine CHP Meclis Üyesi Erdal Akgün’de, “Selahattin Demirtaş’ı ziyaretle ilgili sana şunu söylemek istiyorum. Senin liderin gidecek PKK’nın başı, PKK’nın her türlü destekçisi Selahattin Baydemir’e el ense çekecek. O süreçse, bu da bir süreç. Teröristi Cumhurbaşkanı adayı yapan senin liderin. Bugün Cumhurbaşkanı’na hakaret edenler milletvekili adayı olamıyorsa, eğer siz teröristi Cumhurbaşkanı adayı yapıyorsanız yazıklar olsun size bee.  

 

MEGRİ MEĞRİ YAPTINIZ

 

Teröristlerle ortaklık yapan, namussuzdur, şerefsizdir. Megri, megri yapanları ne yapacağız. Bizim Cumhurbaşkanımız Ahmet Necdet Sezer, ‘terör örgütüdür FETÖ’ diyor. İmzalar var burada. 

Dağdan teröristleri indirdiniz. ‘Türkiye Cumhuriyeti Devleti Terörist bir Devlettir’ diyen şerefsizlerle megri megri yaptınız. Utanın utanın. Gün gelecek devran dönecek. Görüşeceğiz o zaman. Allah inşallah sana da ömür verir, bize de ömür verir”şeklinde konuştu.

 

TOPLANTI DEVAM ETTİ

 

Bu tartışmaların sonrasında devam eden Meclis Toplantısında Vali Günay Özdemir tarafından gönderilen talep dilekçesi görüşüldü. Talep dilekçesinde, “İlgi dilekçeye istinaden ilimiz Keşan İlçesi Mecidiyeköy Uzunkum Sahili Mesire Yeri’nin, İçkili Yer Bölgesi teklifi, Keşan İlçe Jandarma Komutanlığı’nın asayiş görüşme tutanağı yazımız ekinde sunulmuştur.İşyeri Açma ve Çalışma Ruhsatlarına İlişkin Yönetmeliğin 31. Maddesinde tespit edilen İçkili Yer Bölgesi Belediye Sınırları ve Mücavir Alanlar içinde Belediye Meclisi, bu sınırlar dışında İl Genel Meclisi tarafından karar şeklinde tutanağa geçirilir ve kararı adres bilgilerinin bulunduğu tasdiklenmiş kroki eklenir denmektedir. 

 

Yönetmeliğin 30. ve 31. Maddeleri doğrultusunda Mecidiyeköy Uzunkum Sahili Mesire Yeri’nin, İçkili Yer Bölgesi Kapsamı’na alınmaması hususunda karar alınmak üzere konunun İl Genel Meclisinde görüşülmesi” konusu oy birliği ile Araştırma ve inceleme komisyonuna sevk edildi.

 

Harun Aker

04 Temmuz 2018 Çarşamba, 10:37
   YORUMLAR
   YORUM YAZ
Adınız :
E-mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu
:   DİĞER HABERLER
19.07.2018, 09:56 - ‘Sessiz Çığlık’ pedal basıyor 
19.07.2018, 09:56 - Kazazedelere travma tedavisi
19.07.2018, 09:55 - Akgün, “Edirne’de üretileni alın”
19.07.2018, 09:54 - Üniversiteden pehlivanlara destek
19.07.2018, 09:54 - Kent Müzesi taksicilere tanıtıldı
19.07.2018, 09:54 - Uymaz’dan belediye sinyali 
19.07.2018, 09:53 - Edirne mutfağını öğrenmeye çalışıyorlar
19.07.2018, 09:52 - Turisti yıldırım vurdu
19.07.2018, 09:51 - Sağlıkçılara temel eğitim 
19.07.2018, 09:50 - Karacan, “CHP’de koltuk yarışı”
18.07.2018, 10:42 - Sanış, “Gurbetçileri Edirne’ye yönlendirin” 
18.07.2018, 10:42 - Minik aşçılar mutfakta
18.07.2018, 10:41 - Hazırlıksız yakalandılar
18.07.2018, 10:41 - Yunan askerlerine tahliye çıkmadı
18.07.2018, 10:40 - Yabancı öğrencilerin kayıtları tamamlandı
18.07.2018, 10:40 - Trafik ışıkları hala arızalı
18.07.2018, 10:39 - Soydaşlar Edirne’de Kur'an öğrenecek
18.07.2018, 10:39 - Sezonun ilk kerevitleri
18.07.2018, 10:37 - “Geleneksel güreşten uzaklaşılıyor”
18.07.2018, 10:37 - Trakya Üniversitesi’ni gururlandırdılar
SİYASETÇİSİZ KIRKPINAR
SONHABER 23 yaşında
ENEZ’DE FARKLI BİR GÜN
Esrarengiz seyahat
Kalp ağrısı
İslamda israf haramdır
RAMAZAN DAVULCUSU SİYASETÇİLER….
Çocuklarda Mahremiyet Eğitimi
    Uymaz’dan belediye sinyali 
    Akgün, “Edirne’de üretileni alın”
    Turisti yıldırım vurdu
    Kazazedelere travma tedavisi
    Üniversiteden pehlivanlara destek
    Edirne mutfağını öğrenmeye çalışıyo
    ‘Sessiz Çığlık’ pedal basıyor 
    Trafik kazası; 3 yaralı
    Kent Müzesi taksicilere tanıtıldı
    Karacan, “CHP’de koltuk yarışı”
    Çiğ süt fiyatı çıkmazı  
    “İşsizlik oranında en düşük ilçe” 
    Çimler bakıma alındı
    Sağlıkçılara temel eğitim 
© 2011
EdirneSonHaber.Net'in hosting hizmeti REFONA tarafından sağlanmaktadır.
xx