20-10-2018 | Bugünkü SONHABER
Çeltik yollarda kurutuluyor Çeltik yollarda kurutuluyor
Özcan, “Nutuk, Türkiye tarihidir!” Özcan, “Nutuk, Türkiye tarihidir!”
Paralar kasalarla taşındı Paralar kasalarla taşındı
TRAKYAKA Edirne’de toplandı TRAKYAKA Edirne’de toplandı
12 Temmuz 2018 Perşembe, 09:49
İYİ Parti’de istifa gerginliği devam ediyor            
İYİ Parti İl Başkan Vekili Ekrem Demir, Dr.Gürsel Şimşek’in kendilerini hedef almasına bir anlam veremediklerini belirterek, Şimşek’in sıralamaya giremediği için çamur atmaya çalıştığını söyledi...

İYİ Parti İl Başkan Vekili Ekrem Demir, Dr.Gürsel Şimşek’in kendilerini hedef almasına bir anlam veremediklerini belirterek, Şimşek’in sıralamaya giremediği için çamur atmaya çalıştığını söyledi.

 

İYİ Parti Edine İl Başkan Vekili Ekrem Demir,yaptığı açıklamada, Gürsel Şimşek’in İYİ Parti’den istifasına ilişkin basın açıklamasında Partiye, Genel idare Kurulu Üyesi Av Mehmet Tolga Akalın'a, İl başkanı Av. Mete Türkay'a ve şahsına ağır suçlamalarda bulunduğunu belirtti.

 

Demir açıklamasında, “Edirne'de İYİ Parti’nin başarısız olduğunu söyleyen şahsa derim ki; Edirne, en çok oy alan iller arasındadır. 81 ilde ilk10 ilin arasına girmiş ve şehrimize düşen dört milletvekilinden bir tanesini çıkarmıştır. Bu vesile ile Edirneli hemşehrilerimize çok teşekkür ederiz. Diğer taraftan, Edirneli hemşerilerimiz bu kadar ambargoya ve olumsuzluklara karşı başarılısınız diyor, biz ise bu başarıyı kabul etmiyoruz. Çünkü bizim hedefimiz Sn. Genel Başkanımız Meral Akşener'i Cumhurbaşkanı yapmaktı.Seçilen milletvekilimiz Sn Orhan Çakırlar beyle genel başkanımızı Ankara da ziyaret ettik. Çok önemli ve özel bilgilerini bizimle paylaştı.  Yani seçim sonuçlarının sebepleri bizce bellidir. Parti yetkili organları tarafından gerekli tedbir ve önlemler alınacaktır”dedi. 

 

Demir, İl Başkanı Mete Türkay ile ilgili kullandığı "Kukla başkan" İfadesini  çok ahlaksız ve seviyesiz bir benzetme olarak gördüğünü belirterek, “Benim il başkanım çok temiz dürüst iyi eğitim almış bir aile reisidir. Yeni kurulan bir partiyi farklı siyasi partilere hizmet etmiş ama ortak paydası vatan olan insanlarla kurmuş çok kısa sürede il ilçe kongrelerini yapmış partiyi büyük kongreye hazırlamıştır.  Bir partinin dört senede yaşayacaklarını biz 4-5 ayda yaşadık ve üstümüze düşeni yaptık.  

 

Şahısımla ilgili ise : Geleneği bozmadınız her başarısızlığınızda suçu bizlere attığınız gibi bu dönemde ise sıralamaya giremediğiniz için çamur atmaya devam  ettiniz.  Geçmiş irdelendiğinde Edirne halkı bunu görecektir. Geçmiş dönem de bizler için sarf ettiğiniz "Meriç nehrinde bir kum tanesi bile değiller" sözü sizin nasıl bir kişilik sahibi bir insan olduğunuzu göstermeye yeter. İnsanları bu denli hakir görmen bir hastalıktır. 

 

Siyasete Ülkü ocaklarında başlayıp gençliğimin bir bölümünü İstanbul’da geçirirken Cennet mekan şehitlerimiz; Recep Haşatlı, Ümraniye de beş ülkücü işçi, Halil Hilmi Sakarya ve nicelerinin naşına omuz verirken sen neredeydin ? Yollarımız neden hiç kesişmedi?  Biz ülke meseleleri ile ilgilenirken sen kendi istikbalinin peşinde koşmakla meşguldün. 

 

Ateşten gömlek giyerek bu dönemi yaşayanlar süreci 12 Eylülle taçlandırdı. Daha sonra yurt dışına gitmek mecburiyetine kaldığım için orada da Avrupa Ülkücü Türk Dernekleri Federasyonu ile devam eden hizmetlerimi sen hayal bile edemezsin. Ülkeme döndüğümde Başbuğumun emri ile 1989 yılında Edirne MÇP İl teşkilatının kurulmasına ve çeşitli görevlerde bulundum. Siyasi yasakların kalkması ile MHP İl Teşkilatını kuranlardan biri yine ben olduğumu bilir misin ? Bilemezsin çünkü yoksun!  Yerel seçimlerde Orhan Çakırlar Belediye Başkanlığın da aldığı yüksek oylar seni rahatsız etmeye başladı ve o seçimde Cumhuriyet döneminde olmayan başarıyı sağladık.

 

   Seçimi 4 Belediye Meclis üyeliği kazanarak taçlandırdık. Alınan bu oylara iştahlanarak milletvekili adayı oldun, alınan oyların yarısını bile alamadın. Aslında yolu bulup gezen biri olarak bu işlerde Ekrem Demir farkını anlaman lazımdı. Ama senin hırsın aklının önüne geçiyor ve hep kaybediyorsun.    

Sende çok iyi biliyorsun ki partinin süreç gereği üç günde üyeliklerinin tamamlanması ve YSK'ya bildirilmesi gerekiyordu. Üyeliğinizi de biz yaptık. Merkez ilçe kongresinde de sana konuşma hakkını yine ben verdim. Yaşanan hızlı süreçte Eşiniz hak etmediği halde GİK üyemiz Tolga Akalın’ın ricası ile eşini İYİ Partililer tarafından üst kurul delegesi olarak teklif edenlerin arasında ben de varım. Ne yazık ki buna rağmen siz ve eşiniz İYİ partiye oy vermeyin kampanyası yaptınız. Her dönem milletvekili adayı oldunuz ama her seferinde başarısız oldunuz. 

 

İYİ Parti’de gelenek bozulsun dedik, olmadı geldiniz yine aday adayı oldunuz. İl Başkanlığı düzeyinde düzenlenen Milletvekili Aday Adayı tanıtım toplantısında bir yöneticimizin ‘’Sıralamaya giremeyen arkadaşlar seçim çalışmalarına katılacak mı?’’ sorusu üzerine siz ‘’Ne demek tabiri caizse eşekler gibi çalışacağız’’ sözünü verdiniz. Çalıştınız ama partinin aleyhine çalıştınız. 

 

Bu sefer genel merkez sizi sıralamaya koymadığı için sağa sola sataşmaya başladınız.  Bakın siz gerçekten nefsinizin esiri olmuşsunuz. İnanın bu aklınızla ailenize bile zarar veriyorsunuz. Siz siyaseti millet menfaatine değil kendiniz için yapıyorsunuz. Size tavsiyem; kendiniz için siyaset değil, çeltik ekmeye devam edin. "Sizi ne kaybeden ağlar ne bulan sevinir" Seçim süresinde disiplin suçu işlediniz. Belgelerimizle sizi disipline sevk edecektik, ama siz erken davrandınız. Sosyal medya da dolaşan fotoğrafta olduğu gibi AK Parti’ye geçiş toplantısı yaptığınız ve bu toplantıda İYİ Partiye saldırma memuru tayin edildiğiniz bilgimiz dahilindedir. Kullanılıp atılacağınız yeni siyasi yaşamınızda size başarılar dilerim”dedi. 

 

Haber Merkezi

12 Temmuz 2018 Perşembe, 09:49
   YORUMLAR
   YORUM YAZ
Adınız :
E-mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu
:   DİĞER HABERLER
19.10.2018, 10:18 - Akmeşe, “Bir parka 6 milyon harcadı”
19.10.2018, 10:17 - Çerkezoğlu, “Taşeron işçiye kadro verilmeli “
19.10.2018, 10:16 - Rektörlükten Sayıştay açıklaması
19.10.2018, 10:15 - "Saros Körfezi'nin değeri bilinmeli"
19.10.2018, 10:14 - Ara Güler Edirne’ye katkı sağladı
19.10.2018, 10:13 - Çocuk Müzesi’nde inceleme
19.10.2018, 10:12 - “Muhtarlar, devlet ile vatandaş arasında köprü” 
19.10.2018, 10:11 - Güzel Sanatlar yeni öğrencilerini ağırladı
19.10.2018, 10:10 - Muhtarlar Günü’nü kutladı
19.10.2018, 10:09 - Bahçeşehir öğrencileri 3M fabrikasında
19.10.2018, 10:08 - Borusan Quartet konser verdi
19.10.2018, 10:08 - Üniversiteden Keşan’da önemli proje  
18.10.2018, 10:58 - ‘Özgür Atlar’ parkı
18.10.2018, 10:57 - Uymaz, “Edirne’ye hizmete varım”
18.10.2018, 10:55 - Polisten kaçamadılar
18.10.2018, 10:54 - Çeltik üreticileri kan ağlıyor!
18.10.2018, 10:53 - 34. yılını kutluyorlar
18.10.2018, 10:50 - Tabakoğlu, “Edirne bir öğrenci başkenti”
18.10.2018, 10:49 - Rengarenk Kore Günü
18.10.2018, 10:48 - CHP’de aday başvuru sayısı artıyor 
BAL VE PARMAK
SONHABER 23 yaşında
ENEZ’DE FARKLI BİR GÜN
Esrarengiz seyahat
Kalp ağrısı
İslamda israf haramdır
ZOR YILLARDAN GEÇİYORUZ..
Çocuklarda Mahremiyet Eğitimi
    Akmeşe, “Bir parka 6 milyon harcadı
    Rektörlükten Sayıştay açıklaması
    Çocuk Müzesi’nde inceleme
    Ara Güler Edirne’ye katkı sağladı
    Çerkezoğlu, “Taşeron işçiye kadro v
    "Saros Körfezi'nin değeri bili
    “Muhtarlar, devlet ile vatandaş ara
    Bahçeşehir öğrencileri 3M fabrikası
    Muhtarlar Günü’nü kutladı
    Güzel Sanatlar yeni öğrencilerini a
    Borusan Quartet konser verdi
    Üniversiteden Keşan’da önemli proje
© 2011
EdirneSonHaber.Net'in hosting hizmeti REFONA tarafından sağlanmaktadır.
xx