25-05-2019 | Bugünkü SONHABER
Oyun oynayarak ders yaptılar Oyun oynayarak ders yaptılar
Mezuniyet coşkusu yaşadılar Mezuniyet coşkusu yaşadılar
Lastik botta 27 göçmen yakalandı Lastik botta 27 göçmen yakalandı
Trafik kazası; 2 yaralı Trafik kazası; 2 yaralı
31 Temmuz 2018 Salı, 09:59
Akmeşe, “Edirneliler bu belediyeciliği hak etmiyor”
AK Parti Edirne İl Başkanı İlyas Akmeşe, Edirne’de CHP’li Belediye tarafından yapılanların ortada olduğunu belirterek, “Edirnelilerin hizmete ihtiyacı var. Edirneliler bunu haketmiyor. Edirneliler bu belediyeciliği haketmiyor. Edirne ve Edirneliler daha güzeline layık” dedi...

AK Parti Edirne İl Başkanı İlyas Akmeşe, Edirne’de CHP’li Belediye tarafından yapılanların ortada olduğunu belirterek, “Edirnelilerin hizmete ihtiyacı var. Edirneliler bunu haketmiyor. Edirneliler bu belediyeciliği haketmiyor. Edirne ve Edirneliler daha güzeline layık” dedi.

 

Geçtiğimiz gün AK Parti Edirne İl Başkanlığı görevine partinin Merkez Karar ve Yüretme Kurulu Kararı ile yeniden atanan İlyas Akmeşe basın toplantısı düzenledi.

 

24 Haziran Milletvelliği seçimleri için İl Başkanlığı’ndan istifa etmesinin ardından seçimlerden sonra kendisine yeniden İl Başkanlığı görevinin verildiğini belirterek, “Geçtiğimiz hafta Sayın Cumhurbaşkanımızın tensipleri ile Merkez Karar da da alınan karar ile tekrar İl Başkanlığı görevine beni atadılar. Biz de bu süreçte inşallah tekrar Edirne için, Edirneliler için en iyisini, en güzelini yapmaya gayret edeceğiz” dedi.

 

“ERDİN BİRCAN BEY İNŞALLAH EN YAKIN ZAMANDA SAĞLIĞINA KAVUŞUR”

 

Parti binasında gazetecileri ağırlayan İl Başkanı Akmeşe, konuşmasının başında beyin kanaması geçiren ve acil olarak ameliyata alınan CHP Edirne Milletvekili Erdin Bircan’a geçmiş olsun dileyerek, “CHP Milletvekili Sayın Erdin Bircan ameliyata alınmış, yoğun bakımdaymış. Beyin kanaması geçirmiş. Ona acil şifalar diliyorum. Ailesine de geçmiş olsun diyorum. İnşallah biran önce sağlığına kavuşur Erdin bey. Tekrardan aramızda Erdin Bey’i görmekten çok mutlu oluruz. Tekrar geçmiş olsun Erdin Bey’e” diye konuştu.

 

“EDİRNE BELEDİYESİ’Nİ ALDIĞIMIZ ZAMAN BAŞARILI BİR SEÇİM GEÇİRDİK DİYECEĞİZ”

 

“Seçim çalışmalarında İl Başkanımız, milletvekillerimiz ve bütün teşkilatlarımız gerçekten var gücüyle Edirne’de başarılı olmak için hepsi ter döktü” diyen Akmeşe, “Edirneliler de azda olsa, aslında ben bunu çok ta başarılı olmuş gibi yorumlamıyorum oyumuz arttı ama her ne kadar oyumuz arttıysa bizim başarımız bu olmaması lazım. Biz ne zaman başarılı olduk deriz. Ancak, Edirne Belediyesi’ni aldıktan sonra veyahutta Türkiye ortalaması neyse o oya Edirne’de ulaştıktan sonra başarılı bir seçim çalışması geçirdik deriz” diye konuştu.

 

“PARTİMİZDE GÖREVLER ÇOK İSTENMEZ, VERİLİR”

 

24 Haziran seçimlerinde Edirnelilerin AK Parti’ye büyük bir teveccüh gösterdiğini belirten Akmeşe, “Her geçen gün Edirnelilerin, AK Parti’ye olan bakış açıları ve güveni artıyor. Biz bunun farkındayız. Benim içinde bu milletvekilliği süreci çok önemli bir tecrübe oldu. Benim Edirne’de hemen hemen gitmediğim köy kalmadı. Girmediğimiz mahalle kalmadı. Bütün vatandaşlarla bir arada olma şansım oldu. Gerçi yoğun bir tempoyla oldu ama hemen hemen her kesimle buluştum ben. Onurla, gururla yaptığım bir görevdir bu. Edirnelilere layık olduğum sürece ben bu görevin başındayım. Bizim parti de görevler çok istenmez, verilir.

 

“BU KEZ EDİRNE BELEDİYESİ, AK PARTİ OLACAK”

 

Şimdi önümüzde 2019’un Mart ayında yapılacak olan yerel seçimler var. Bütün konsentremizle, bütün gücümüzle yerel seçimin hazırlıklarına başladık. Biz de bir seçim biter hemen ertesi gün diğer seçim için çalışmalara başlanır. Edirne’de güçlü bir teşkilat yapımız var. Bütün kongrelerimizi bitirdik. Bu sefer Edirne’de, Belediye Başkanlığı seçimlerini kazanacağız” dedi.

 

Edirne’de CHP’li Belediye tarafından yapılanların ortada olduğunu söyleyen Akmeşe, “Edirnelilerin hizmete ihtiyacı var. Edirneliler bunu haketmiyor. Edirneliler bu belediyeciliği haketmiyor. Edirne ve Edirneliler daha güzeline layık” dedi.

 

“Recep Başkan’ın iyi yaptığı işleri takdir edeceğiz. Ama yanlışlarını da, yapamadıklarını da burada kamuoyuyla paylaşacağız” diyerek konuşmasını sürdüren Akmeşe şunları söyledi;

Belediye’nin yaptığı hizmetler ortada. Sakın bunu Pazar günkü yağmurdan sonra Sayın Belediye Başkanı’nı eleştirdi anlamında söylemeyin. Biz Belediye’yi sadece Recep Gürkan Belediye Başkanı olduğundan beri değil, CHP zihniyetinin Edirne’yi yönetmesinden itibaren hep başarısızlığını söylüyoruz ve Edirneliler de bunu görüyorlar. Geçtiğimiz Pazar günü hakikaten metrekareye düşen çok önemli bir yağmur vardı. Afada yakın bir durum oldu. Ama şunuda sormak isterim ben. 

 

“ALT YAPI İÇİN RECEP BAŞKAN VE ONDAN ÖNCEKİ HAMDİ BAŞKAN NE YAPTILAR?”

 

Edirne’ye altyapı için, sadece Recep Başkana sormuyorum. Hamdi Beye de soruyoruz. Ne yaptılar Edirne için? Ben Cengiz abi zamanında biliyorum. Yağmur Suyu Toplama Kanalları olmuştu. Ondan sonra Edirne’ye bununla ilgili bir çivi çaktılar mı? ben onu soruyorum sadece. Eğer yaptılarsa veyahutta onlar niyetine girdiyse, biz hükümet olarak destek vermediysek onu da söylesinler bize. Edirne Belediyesi’ni AK Parti olarak İl Başkanı olduğumdan beri benden önceki arkadaşlar da hakikaten Edirne’nin menfaatine olan ne varsa Belediyemize yardımcı olmaya çalıştık. Alt yapı ihalesi oldu. Beni eleştirdiler. Niye eleştirdi CHP il başkanı. Yaa iki aydır şirketin soruşturması var. İki ay aksadı alt yapı çalışmaları. Kardeşim yıl başında bitti. 6-7 ay oldu. Niye bir şey yapmadı daha Recep Başkan. Başladı mı. Ben bilmiyorum. Yani bunlar lafla olmuyor. 

 

“AK PARTİ BELEDİYECİLİĞİ İLE DAHA REFAH VE DAHA İYİ BİR YAŞAM FIRSATI”

 

Edirne daha güzellerine layık. Biz de buna inanıyoruz. Biz Edirne Belediyesi’ni aldığımız zaman Edirne için, Edirneliler için daha güzel bir yaşam şartı, daha güzel istifade edebilecekleri alanları mutlaka oluşturacağız. İnşallah bundan sonra bütün hedefimiz Mart 2019’da yapılacak yerel seçimler. Bütün teşkilatlarımız da buna hazır. Startı da verdik. Edirneli hemşerilerimiz de bize destek olursa inşallah Mart seçimlerinden de daha başarılı bir şekilde çıkacağız ve Belediye’yi de alacağımızdan hiç şüphem yok” dedi.

 

Harun Aker

31 Temmuz 2018 Salı, 09:59
   YORUMLAR
   YORUM YAZ
Adınız :
E-mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu
:   DİĞER HABERLER
25.05.2019, 11:16 - Gençler iklim grevinde
25.05.2019, 11:16 - Uzunköprü Çalıştayı yapıldı
25.05.2019, 11:15 - Turisti kandırana af yok
25.05.2019, 11:14 - Tren seferleri ekonomiye katkı sağlayacak
25.05.2019, 11:14 - Teknolojiye direnen ‘Kosa Ustaları’
25.05.2019, 11:13 - Ülkü Ocakları’ndan sert tepki
25.05.2019, 11:13 - Liseliler sordu, Rektör yanıtladı
25.05.2019, 11:12 - Ramazanda rağbet baklavaya
25.05.2019, 11:11 - Yüzü elektrikli yatakla güldü
25.05.2019, 11:11 - Gürkan, tecrübelerini paylaştı
25.05.2019, 11:09 - Bitirme çalışmalarını sundular
24.05.2019, 10:50 - Türkiye, AB’ye hızlı trenle bağlanacak
24.05.2019, 10:48 - Okullarda rekor kan bağışı
24.05.2019, 10:47 - Masa-sandalye gerginliği
24.05.2019, 10:47 - Şehit yakınları ve gaziler iftar sofrasında buluştu
24.05.2019, 10:46 - Her canlıyı düşünen medeniyet
24.05.2019, 10:46 - Arıların izinde pedala basacaklar
24.05.2019, 10:45 - İftardan sonra Türk kahvesi
24.05.2019, 10:44 - Birincilikle mezun oldu
24.05.2019, 10:43 - Konser büyük beğeni topladı
TEKLİFİ KİM YAPAR
SONHABER 23 yaşında
ANNELER HERKÜLDEN GÜÇLÜ
Esrarengiz seyahat
Kalp ağrısı
İslamda israf haramdır
Kurumsal Vatandaşlık
Çocuklarda Mahremiyet Eğitimi
    Oyun oynayarak ders yaptılar
    Gençler iklim grevinde
    Mezuniyet coşkusu yaşadılar
    Turisti kandırana af yok
    Tren seferleri ekonomiye katkı sağl
    Uzunköprü Çalıştayı yapıldı
    Teknolojiye direnen ‘Kosa Ustaları’
    Ülkü Ocakları’ndan sert tepki
    Ramazanda rağbet baklavaya
    Liseliler sordu, Rektör yanıtladı
    Bitirme çalışmalarını sundular
    Gürkan, tecrübelerini paylaştı
    Yüzü elektrikli yatakla güldü
© 2011
EdirneSonHaber.Net'in hosting hizmeti REFONA tarafından sağlanmaktadır.