15-10-2018 | Bugünkü SONHABER
Sigortaya Cin’de girdi  Sigortaya Cin’de girdi 
Çeltikler yola savruldu Çeltikler yola savruldu
5 parasız gitti köşe oldu  5 parasız gitti köşe oldu 
Arif Ustadan yüzde 10 indirim Arif Ustadan yüzde 10 indirim
20 Eylül 2018 Perşembe, 09:36
Şimşek’ten Pekcanlı’ya eleştiri okları
CHP üyesi ve 21’inci Dönem Edirne Milletvekili Şadan Şimşek, CHP İl Başkanı Fevzi Pekcanlı'nın kendisi ile ilgili söylemlerine değinerek, “CHP İl Başkanına yakışmayan sözler sarf ederek, parti içi gruplaşmaları, ayrışmaları sağlamaktadır. CHP Edirne’de disipline verilecek olan tek kişi vardır.O da CHP İl Başkanı Sayın Fevzi Pekcanlı’dır” dedi...

CHP üyesi ve 21’inci Dönem Edirne Milletvekili Şadan Şimşek, CHP İl Başkanı Fevzi Pekcanlı'nın kendisi ile ilgili söylemlerine değinerek, “CHP İl Başkanına yakışmayan sözler sarf ederek, parti içi gruplaşmaları, ayrışmaları sağlamaktadır. CHP Edirne’de disipline verilecek olan tek kişi vardır.O da CHP İl Başkanı Sayın Fevzi Pekcanlı’dır” dedi.

 

“PARTİDEKİ KONUMUNU UNUTUYOR”

 

CHP Edirne İl Başkanlığı tarafından disiplin kuruluna sevk edilen CHP üyesi ve 21’inci Dönem Edirne Milletvekili Şadan Şimşek, CHP İl Başkanı Fevzi Pekcanlı'nın önceki gün düzenlediği basın toplantısında şahsına yönelik açıklamalarda bulunduğunu belirterek, “CHP İl Başkanı Sayın Pekcanlı, basına yaptığı son açıklamalarında yine CHP gibi geçmişi olan partideki konumunu unutarak her zamanki gibi kendine göre şahsımla ilgili söylemlerde bulunmuştur” dedi.

 

“PARTİ İÇİ GRUPLAŞMA VE AYRIŞMALARA NEDEN OLUYOR”

 

Pekcanlı’nın daha önceki basın toplantılarında da şahsına yönelik  “DSP den gelen, DSP Eski Milletvekili, şimdi CHP Üyesi, Söze bakarım, söz mü? söylenene bakarım adam mı?, ciddiye almıyorum..vs..vs.. gibi” sözler sarf ettiğini belirten Şimşek, “CHP İl Başkanına yakışmayan sözler sarf ederek, parti içi gruplaşmaları, ayrışmaları sağlamaktadır…” dedi.

 

“PEKCANLI YANILTICI BİLGİLER VERİYOR”

 

Pekcanlı’nın önceki gün düzenlediği basın toplantısına değinen Şimşek, “En son basın toplantısında ise "Şadan Şimşek’i disipline sevk ettik. Her disipline sevk edilen ceza alacak diye bir şey yok.Ben Sayın Şadan Şimşek’e Uzunköprü’de ki bayramlaşmada kendisine niye disipline sevk etmem gerektiğini söyledim. Bu örgütün başı olarak bu kadar hakareti hiçbir belediye meclis üyesi, hiçbir belediye başkanı, il başkanı kimsenin hak etmediğine inandığım için ben sorumluluğu üzerime aldım sevk ettim. Kimsenin gözünün yaşına bakmam.Disiplin kurulu gereğini yapacaktır” dedi.Burada her zamanki gibi yanıltıcı bilgi vermeye devam ediyor.Sayın Pekcanlı Uzunköprü'deki Bayramlaşmadaki konuşmasında ise şahsımla ilgili disiplin konusunda bahis konusu olmamıştır. Sayın Pekcanlı'ya konuşmamda kendisine “şahsımı disipline verecekmişsiniz” dediğimde oda bana Edirne Yenigün gazetesindeki “CHP, İl, İlçe, Belediye Başkanları ile İl Genel ve Belediye Meclisi Üyelerine sesleniyorum; bırakın genel merkeze şirin gözükmeye, bırakın yalakalıkları, bırakın pazarlıkları, bırakın şahsi menfaatlerinizi, bırakın koltuk aşkınızı halkın desteğini alamazsanız halkın desteğini kaybederseniz..Mücadele ettiğiniz ne koltuğunuz nede şahsi menfaatleriniz kalacaktır. Halkın ve tabanın sesine kulak veriniz.”CHP'de yaşananlar çok vahimdir” Açıklamamın son bölümünü okudu.Bende ona yaptığım genel değerlendirmeyi siz üstünüze almışsanız benim yapacağım bir şey yoktur.Açıklamam genel olup, Edirne İli gibi bir ifadem yoktur. Hedef saptırmanıza gerek yok denilmiştir”dedi. 24 Haziran seçimlerinden sonra Milletvekilliği yapmış, alanda çalışmalarda bulunmuş, CHP üyesi olarak basın aracılığı ile kamuoyuna genel değerlendirmelerde bulunulmuştur.CHP'de yaşanan olağanüstü kurultay süresince yaşananlara, gelecek ile ilgili oluşacak gelişmelere, parti tabanında oluşan sıkıntılara, üyelerimizin kaygılarını dile getirdim” dedi.

 

“DİSİPLİNE VERİLECEK TEK KİŞİ VAR ODA PEKCANLI’DIR”

 

Şimşek, CHP Edirne’de disipline verilecek olan tek bir kişi olduğunu, onun da CHP İl Başkanı Fevzi Pekcanlı olduğunu belirterek, nedenlerini ise şöyle sıraladı;

 

24 Haziran seçimlerinde aday belirlemede Genel Merkezi yanıltarak, il, ilçe ve belde örgütlerine danışmadan liste sunmuş, daha sonra birden fazla liste değişikliğine neden olmuştur.

 

24 Haziran Seçimlerinde Edirne ilinde gerekli parti çalışmalarını yapamamış partinin oy kaybına sebep vermiştir..

 

Parti tüzük ve yönetmeliklerine göre hareket etmemiş, tüzüğe göre İl Danışma kurulunu toplamamış, hatta en son yapılan İl Danışma Kuruluna şahsıma bilgi vereceğim demesine rağmen bilgi vermemiştir. Tüzüğe göre hareket etmemiştir.

 

İl başkanı olarak yaptığı uygulamalar, söylemlerle ayrışmalara, gruplaşmalara neden olarak, partinin taban çalışmasında etkinliğini yitirmesine neden olmuştur..

 

Olağanüstü kurultayda çelişkili davranışlarda bulunmuş, her iki tarafla ile temas kurmuş, en son Genel Merkezin yanında olmasına karar kılmıştır.Kurultay delegeleri ile ortak karar alamamış, kendisi ve uzunköprü ilçe başkanı dışında diğer kurultay delegeleri olağanüstü kurultaya imza vermiştir.

İl Başkanının ağırlığını taşımayarak, tüm ilçe ve beldeleri kucaklayamamış, Edirne Merkez dışına çıkamamıştır.Bağımsız hareket edememiştir.

 

Sayın Pekcanlı, CHP Disiplin Yönetmeliğindeki 11.Maddesinin A bendindeki suçları işlemiştir. Kimsenin gözünün yaşına bakmayacaksa ilk önce kendisinden başlamalı, daha sonra 24 Haziran seçimlerinde oy kaybetmesine neden olan, çalışmalara katılmayanlara gereğini yapmalısın” 

 

“AYNAYA BAKTIĞINDA GERÇEKLERİ GÖRECEKTİR”

 

Son olarak kendisinin partinin ve örgütün üzerinde bir güç olmadığını beliten Şimşek, “Ben partinin ve örgütün üzerinde bir güç değilim..Siyasi tecrübesi 32 yıla dayanmış bir kişi olarak genel değerlendirmelerimi, düşüncelerimi belirttim.Herhangi bir şekilde kişilere suçlamalarda bulunmadım. Hakaret etmedim. Burada İl Başkanı Sayın Pekcanlı üzerine almış ise yapılacak bir şey yok, aynaya baktığından zaten gerçekleri görecektir” dedi.

 

Haber Merkezi

   

20 Eylül 2018 Perşembe, 09:36
   YORUMLAR
   YORUM YAZ
Adınız :
E-mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu
:   DİĞER HABERLER
15.10.2018, 11:54 - Çiftçi böcek türlerini bu müzede tanıyacak
15.10.2018, 11:53 - Yıkıldı!..
15.10.2018, 11:51 - Boş koltuklara tarih anlattılar
15.10.2018, 11:50 - Yeni Yönetim Anıt önünde
15.10.2018, 11:49 - Her adım insan sağlığı için 
15.10.2018, 11:48 - “Millet Kıraathanesi” hizmette 
15.10.2018, 11:47 - “Bisikletle ulaşım talebimizin takipçisiyiz”
15.10.2018, 11:46 - Balkan Savaşı sempozyumda tartışıldı
15.10.2018, 11:45 - Beykentli öğrenciler Kitap Fuarında
15.10.2018, 11:44 - Çinliler de saray lezzetlerini tadacak
15.10.2018, 11:43 - “Motorcu Dostu Trafik” projesi
13.10.2018, 11:44 - Reisoğlu, “Alışveriş baltalanıyor”
13.10.2018, 11:43 - Pekcanlı, “İş Bankasının arkasından başka şey çıkacak”
13.10.2018, 11:42 - MHP aşure dağıttı
13.10.2018, 11:41 - Bakan Yardımcısı Batur Kapıkule'de
12.10.2018, 10:36 - Edirne Sümbülü görücüye çıkıyor
12.10.2018, 10:35 - “Dil Bil Kendini Geliştir”
12.10.2018, 10:34 - Okulların güvenliği konuşuldu
12.10.2018, 10:33 - Meriç Ovası'nda ‘yer fıstığı’ mesaisi
12.10.2018, 10:32 - Denetimler kulaklık satışlarını arttırdı
SIKIN DİŞİNİZİ
SONHABER 23 yaşında
ENEZ’DE FARKLI BİR GÜN
Esrarengiz seyahat
Kalp ağrısı
İslamda israf haramdır
ZOR YILLARDAN GEÇİYORUZ..
Çocuklarda Mahremiyet Eğitimi
    Yıkıldı!..
    Boş koltuklara tarih anlattılar
    Yeni Yönetim Anıt önünde
    “Millet Kıraathanesi” hizmette 
    Çiftçi böcek türlerini bu müzede ta
    Her adım insan sağlığı için 
    “Bisikletle ulaşım talebimizin taki
    Balkan Savaşı sempozyumda tartışıld
    “Motorcu Dostu Trafik” projesi
    Çinliler de saray lezzetlerini tad
    Beykentli öğrenciler Kitap Fuarında
© 2011
EdirneSonHaber.Net'in hosting hizmeti REFONA tarafından sağlanmaktadır.
xx