26-06-2019 | Bugünkü SONHABER
Fuhuşa üç tutuklama Fuhuşa üç tutuklama
Antrenman yapan bisikletliye çarptı Antrenman yapan bisikletliye çarptı
Aşçılık öğrencileri ödüle doymuyor Aşçılık öğrencileri ödüle doymuyor
Kırkpınar Lions Tatlı’ya emanet Kırkpınar Lions Tatlı’ya emanet
28 Eylül 2018 Cuma, 10:46
Emir, “Belediye başkanı deli olmalı”
Ak Parti Eski Milletvekili Şemsettin Emir, sessiz duruşunu bozarak önümüzdeki yerel seçim süreci için Edirnelilere seslendi...

Ak Parti Eski Milletvekili Şemsettin Emir, sessiz duruşunu bozarak önümüzdeki yerel seçim süreci için Edirnelilere seslendi.

 

Emir, “Başkan deli olacak, milletin delisi, bu şehrin sevdalısı olacak. Makam arabasına binsin, kendisine başkan desinler diye mi belediye başkanı oluyorlar. Bu makamlar efendi olma makamı değil, hizmetkar olma makamı”dedi. 

 

Uzun süredir siyasi olarak suskunluğunu koruyan, belediye başkanlığı için ise Edirnelilerin isteğine göre hareket edeceğini duyuran Şemsettin Emir, tabiri caizse esti gürledi. Yaklaşan yerel seçimleri değerlendiren Emir, Edirne’nin artık icraat istediğini, Edirnelilerin artık siyasi parti değil adama göre oy vermesi gerektiğini belirtti.

 

 “PARTİLER ÇALIŞIYOR”

 

Ak Parti Eski Milletvekili Şemsettin Emir “ Genel seçimler bitti. Türkiye’de yapılan genel seçimlerde bir Cumhur birde Millet İttifakı vardı. Seçim sonuçlarına göre bir Cumhur İttifakı çoğunluğu aldı ve şuanda mecliste iktidarda. Bu arada hem siyasi partiler yarıştı hem Cumhurbaşkanlığı seçimi oldu. Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan yüzde 52’nin üzerinde oy alarak yeni sistemin üzerinde Başkan oldu. Şimdi önümüzdeki 31 Mart 2019’da genel seçimler var. Genel seçimler için tüm partiler şuanda harıl harıl çalışıyorlar. Ak Parti takip ettiğimiz kadarıyla, gerek televizyon gerek partimizin üst kademelerinden gelen bilgilere göre ciddi bir çalışma içerisinde. 

 

“İŞTE BENİM ADAYIM BU TESPİTİ”

 

Hem Cumhur İttifakı’nın devamı  noktasındaki çalışmalar hemde yerel seçimde en iyi adayları bulmak ve milletin teveccühüne mashar olacak  olan kişileri tespit etmek için de yine aldığımız duyumlara göre artık sadece iki üç anket şirketine göre değerlendirme yapılmayacağını gerekirse genel başkan yardımcılarından tebdili kıyafet usulü ile, şehirlere ilçelere gönderilip, halkın istediği, o şehirde o ilçede o beldede yaşayan insanların, “işte benim adayım bu” tespiti yapılacak kişileri bulup, onları aday gösterme gayreti içerisinde olduğunu görüyorum. 

 

“EDİRNELİLER TEVECCÜH GÖSTERİRSE GÖREVE HAZIRIZ”

 

Ben 25.dönem 7 Haziran’da Ak Parti’de milletvekili oldum. O süreç çok sıkıntılı bir süreçti. Partimiz iktidar olamadı ama akabindeki gelişmelerden dolayı tekrar seçim oldu ve tekrar seçim olduğunda genel merkezimiz beni aday göstermedi. Bunu derken bir sitem olarak söylemiyorum. Onların vermiş olduğu kara her zaman saygı duydum ve her zamanda saygı duymaya devam edeceğim. Şimdi önümüzde yerel seçimler var. Biz Edirneliyiz. Buranın sokaklarında geziyoruz, buranın havasını teneffüs ediyoruz. Allah nasip ederse son nefesimizi burada vereceğiz. Eğer yaşadığımız yere bir katkımız olacaksa, Edirnelilerde bize bir teveccüh gösterirse biz her göreve hazırız. 

 

“ARTIK EDİRNE’YE SESSİZ BİR DEVRİM GEREKİYOR”

 

Aday adayı herkes olabilir. Artık 25 yıldan beri Edirne’de bir devrim gerekiyor. Sessiz bir devrim gerekiyor. Bir zihniyet devrimi. Yani yan gelip yatma döneminden çalışma dönemine geçilmesi gerekiyor. 2 yıldan beri belli bir zihniyet yani “ben burada ceketimi koysam seçimi alırım” diyor CHP’nin adayları. Tamam da 25 yıldan beri bu memleketi idare ediyorsunuz. 25 sene önce Edirne’yi ziyaret eden bir insan, 25 sene sonra gelse acaba Edirne’de gözle görülür neyi görecek? Kış günü yağmur çamurda gelmişse inanıyorum Ayşekadın’dan arabası ile zor geçecek.

 

“EDİRNE İCRAAT İSTİYOR”

 

Benim burada şahıslarla meselem yok. Ben bir anlayıştan bahsediyorum. Artık söz dönemi bitmiştir. Edirne’de yaşayan insanlarımız icraat istiyor, iş istiyor, asfalt istiyor, alt yapının yapılmasını istiyor, otopark istiyor, Selimiye çevresinin yapılmasını istiyor, daha çok turist gelmesini istiyor. Bugüne kadar ne yapıldı, bakıyoruz aynı şey. Yine Ramazan’da görüyoruz 20 otobüs gelse park yeri yok, tuvalet yok. Madem burası turizm kenti diyoruz, fabrika artmasın, nüfusumuz artmasın. Madem bunun gayreti içerisindeysek turizm kentine göre şehrimizi ayarlamamız lazım. Her türlü park yerleri, tuvaletleri, çevre düzenlemesi  ile bütün bunları yapmamız lazım. Bugüne kadar geldi mi? Hayır.

 

“EDİRNELİNİN İYİ ADAYDAN KASTETTİĞİNİ TESPİTİNİ YAPACAĞIZ”

 

Önümüzde ciddi bir süreç var. Edirne halkı şuna karar verecek ama daha önceki seçimleri değerlendirdiğimiz de sokakta görüyoruz ki “Ak Parti iyi bir aday çıkarsa da bu defa Edirne’yi hükümetle birlikte olan bir siyasi parti belediyeyi alsa. Bakıyorsun bunu diyen insanlar sandıklar açıldığı zaman yine aynı istikamette oy kullanmış. O zaman da dönüp bana “ niye iyi aday çıkarmadınız?” diyorlar. 

 

O zaman bizim yapacağımız iş sokak sokak, esnaf esnaf, apartman apartman görüşmeler yapıp, bu Edirnelinin iyi adaydan ne kastettiğinin tespitini yapacağız. Edirne’de onların istediği adayı Ak Parti profiline de uygun adayı tespit edip, 25 yıllık zihniyeti kenara koyup, hem Edirne’mizin geleceği hem çocuklarımızın geleceği için Edirne’mize vizyon katacak hamleler yapılacak inşallah.

 

“AÇIN ŞU BELEDİYE BAŞKANLIĞININ KAPILARINI KARDEŞİM !”

 

Bütün siyasi parti adaylarının bir adamın dürüst olması meziyet değildir. Her insan dürüst olmak mecburiyetindedir. Çalışkan olacak, bir defa adam dertli olacak. Kapıları kapatmayacak. Şu belediye başkanlığının kapılarını açın kardeşim ya!. Açın ardına kadar açın. İçeriye gelecek olan Edirne Halkı. Sana zaten halk şehrimizi idare et, şehre güzel şeyler yap diye yetki veriyor. Ama randevu mu almak istiyorsun sıkıntın için, “15 gün sonra, 1 ay sonra gel” ne demek? Ak Parti’nin belediyelerinde ise Ak Masa var. Geliyor insanlar sıkıntılarını söylüyor evraklarını teslim ediyor. Burada belediyede kapının önünden sızan lağım suları için belediyede tanıdığı olan biri ile torpil yaparak sorun çözdürülüyor. Böyle bir şey olmaz. 

 

“BU MAKAMLAR EFENDİ OLMA MAKAMI DEĞİL, HİZMETKAR OLMA MAKAMI”

 

Belediye başkanı dürüst olacak, bu milletin hakkını yemeyecek ve yedirmeyecek. Bu milletten aldığın paralarla buraya hizmet ediyorsun çar çur etmeyeceksin. Başkan deli olacak, milletin delisi, bu şehrin sevdalısı olacak. Bu sokaklarda gezerken sabah namazında uyanıp millet uyanmadan sokaklarda eksikleri kendi gözleri ile görecek. Gerekirse sabahleyin eline süpürge alıp çöpçülerle yolları süpürecek. Makam arabasına binsin, kendisine başkan desinler diye mi belediye başkanı oluyorlar. Bu makamlar efendi olma makamı değil, hizmetkar olma makamı. 

 

“DAVALARINIZI  KAYBEDECEK AVUKATLARA VEKALET VERMEYİN”

 

Mazlumun partisi olmaz. İnsanlar sandığa gelir tercihlerini kullanır. Sen 150 bin nüfusun başkanısın. Mazlum adam senin makamına gelmiş derdi var “sen hangi partiye oy verdin?” diyemezsin. Bırakın bu particilik sevdasını. Bir belediye başkanı bir şehirde bir insan yattığında soğuktan ölüyorsa, o orada belediye başkanlığı yapmasın. Eğer bu şehre sevdalıysa. Belediye başkanı olacak insanlar idealist insanlar olmalı. Şu kadar araziyi imara nasıl açarım, nasıl rant yaparım diye bunların hesabını yapanlar büyük vebal altındalar. Ben halkımızdan rica ediyorum, seçimlerde artık dedemin partisi şu, babamın partisi bu diyerek particilik üzerinden belediye seçimlerine bakmasınlar. Hizmet odaklı baksınlar. Bu gözle baksınlar, doğruyu bulacaklarına inanıyorum. Siyasi partilerden ricam da öne sürdükleri adayın “benim adayım diyebilecekleri” adayları öne sürsünler. Artık bu millet eski millet değil. 25 seneden beri 5 seçimden beri Edirne kaybediyor. Lütfen davalarınızı kaybedecek avukatlara vekalet vermeyin, hastanızı öldürecek doktorlara hastanızı götürmeyin. Bu şehri de aynı duyguyla, vizyonla bu şehre bir şeyler katacak insanları bulun, millette “ işte benim adayım” desin” şeklinde konuştu.

 

Erkan Ekşi

28 Eylül 2018 Cuma, 10:46
   YORUMLAR
   YORUM YAZ
Adınız :
E-mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu
:   DİĞER HABERLER
25.06.2019, 10:50 - Gürkan, “Milletin iradesi tecelli etti”
25.06.2019, 10:50 - Kırkpınar programı belli oldu
25.06.2019, 10:49 - Araplar gözünü Edirne'ye dikti
25.06.2019, 10:49 - Sağlık turizmi görüşüldü
25.06.2019, 10:48 - Rektörlük, “Şiddeti esefle kınıyoruz”
25.06.2019, 10:48 - Görme engelli öğretmen darbedildi
25.06.2019, 10:48 - Avukatlara FETÖ gözaltısı
25.06.2019, 10:47 - Sağlık Bilimleri’nden akreditasyon hamlesi
25.06.2019, 10:46 - “Kıraç arazilere lavanta ekin”
25.06.2019, 10:46 - Anne ve oğlunu yaralayan üç kişi tutuklandı
25.06.2019, 10:45 - ADD, Tonguç’u andı
25.06.2019, 10:44 - Keşan’da kongre hazırlıkları
24.06.2019, 10:37 - Kaymakamdan yemek jesti
24.06.2019, 10:37 - Arabacı’dan dayanıklı ilaç talebi
24.06.2019, 10:36 - TED Edirne Koleji kapılarını açtı
24.06.2019, 10:36 - Amasya Genelgesi’nin 100’üncü yılı
24.06.2019, 10:35 - Fidanlar emin ellerde
24.06.2019, 10:34 - Yananların yerine hibe edildi
24.06.2019, 10:34 - Eski Vekilin lavanta aşkı
24.06.2019, 10:33 - Sağlıkçılara sertifikaları verildi
6.6 MİLYONLUK İLAÇLARA NE OLDU?
SONHABER 23 yaşında
2019’DA BABALAR GÜNÜM
Esrarengiz seyahat
Kalp ağrısı
İslamda israf haramdır
BECAN, İŞBİLEN KADAR ŞANSLI DEĞİL..
Çocuklarda Mahremiyet Eğitimi
    Araplar gözünü Edirne'ye dikti
    Avukatlara FETÖ gözaltısı
    Gürkan, “Milletin iradesi tecelli e
    Fuhuşa üç tutuklama
    Antrenman yapan bisikletliye çarptı
    Kırkpınar programı belli oldu
    Sağlık turizmi görüşüldü
    Rektörlük, “Şiddeti esefle kınıyoru
    Görme engelli öğretmen darbedildi
    Anne ve oğlunu yaralayan üç kişi tu
    ADD, Tonguç’u andı
    “Kıraç arazilere lavanta ekin”
    Sağlık Bilimleri’nden akreditasyon
    Keşan’da kongre hazırlıkları
© 2011
EdirneSonHaber.Net'in hosting hizmeti REFONA tarafından sağlanmaktadır.