15-12-2018 | Bugünkü SONHABER
Yılbaşı için kiralık çam Yılbaşı için kiralık çam
Tezgahlarda hamsi bolluğu Tezgahlarda hamsi bolluğu
Saadet yerli malına dikkat çekti Saadet yerli malına dikkat çekti
TREDAŞ’a teşekkür ziyareti TREDAŞ’a teşekkür ziyareti
06 Ekim 2018 Cumartesi, 10:35
Ciravoğlu, “Edirne sevdamız” 
Eczacı Şükrü Ciravoğlu, CHP İlçe Başkanlığına müracaatını yaparak 31 Mart 2019’da yapılacak yerel seçimlerde Edirne Belediye Başkanlığına aday adayı olduğunu açıkladı...

Eczacı Şükrü Ciravoğlu, CHP İlçe Başkanlığına müracaatını yaparak 31 Mart 2019’da yapılacak yerel seçimlerde Edirne Belediye Başkanlığına aday adayı olduğunu açıkladı.

 

Dün saat 14.30’da CHP İlçe Başkanlığında büyük bir parti topluluğunun karşıladığı Eczacı Şükrü Ciravoğlu, toplantı salonunu yoğun ilgi karşısında  zor girebildi.

 

Kendisine destek için gelenleri selamlayan Eczacı Şükrü Ciravoğlu’nun adaylık açıklamasına Edirne Milletvekili Okan Gaytancıoğlu’nun dışında İl teşkilatından katılım olmadı.Destek verenler arasında eski milletvekili Kemal Değirmendereli’de hazır bulundu.

 

Kalabalık topluluğu selamlayan Eczacı Şükrü Ciravoğlu,bir tarafından Edirne Milletvekili Okan Gaytancıoğlu diğer tarafından CHP İlçe Başkanı Nedim İşçan’la birlikte aday adaylığı açıklamasını yaptı.

 

Ciravoğlu, konuşmasına “Edirne sevdamız. Biz Edirne’yi seviyoruz” diye başlayınca kalabalıktan alkış sesleri yükseldi.

 

“EDİRNE’NİN DEĞİŞİME VE GELİŞİME İHTİYACI VAR”

 

Ciravoğlu, “Biz Edirne'yi seviyoruz... Sorunları konuşmak, mazeret üretmek, ötelemek için değil, sorunları ekibimizle ve belediye çalışanlarımızla çözmek için adayım. Dost, samimi, içten, çağdaş, Atatürk ilkelerine yürekten bağlı insanların kenti Edirne'yi hak ettiği yere getirmek, Edirne'yi geçmişiyle kucaklamak, geleceğiyle buluşturmak için adayım. Formaliteden değil Edirne’nin değişime, gelişime, yenileşmeye ihtiyacı olduğuna inandığım için adayım. Edirne Belediyesini yerel kalkınmanın merkezi yapmak için adayım. Halkıyla, sivil soplum kuruluşlarıyla, çocuklarıyla, gençleriyle bütünleşen dürüst, üretken, verimli, hizmet üreten ,halkçı Belediyecilik için adayım”dedi. 

 

“ŞEFFAF BELEDİYECİLİK İÇİN GELİYORUZ”

 

Ciravoğlu’nun açıklamaları sık sık alkışlarla kesildi.Ciravoğlu konuşmasını şöyle sürdürdü; “Yönetim parayı, emeği, zamanı, insanı, aracı, gereci, yerinde, doğru, zamanında, verimli kullanma sanatıdır. Var olan kamu parasını herkes harcar karşılığında az veya çok iş yapar, hizmet üretir, yatırım yapar. Ama herkes parayı ve kaynakları doğru yerde, doğru işte, doğru zamanda kullanmaz. Kullanamaz. Şeffaf olmaz.. Halka hesap vermez. Veremez. Harcanan para halkın parasıdır. O nedenle; Biz, Şeffaf olacağız. Hesap vereceğiz. Dinamik olacağız. Üretken olacağız. Kent planlamasında odaların, halka hizmet götürülmesinde mahallede yaşayanların görüş, öneri ve düşüncelerini alacağız. Paylaşımcı katılımcı anlayışı belediye yönetimine getireceğiz. Halkın beklentilerine öncelik vereceğiz. Hizmet üretmede, planlamada kentlerin insanlar için olduğunu unutmayacağız. Belediyelerin görevi yaşanabilir,sürdürülebilir,sağlıklı kentleri yaratmaktır. insanlar için daha iyi yaşam koşulları, temiz içme suyu, sağlıklı hava sağlamaktır. 

 

“SORUNLARI ÇÖZMEK İÇİN GELİYORUM”

 

Yaşlıların, çocukların ve gençlerin zaman geçirebilecekleri, nefes alabilecekleri yeşil alanları koruyacağız, geliştireceğiz, onaracağız hizmete hazır hale getireceğiz. Alt yapıyı acilen çözeceğiz. Su borularındaki kayıp ve kaçaklar her gün hepimizin cebinden fazladan para çıkmasına neden oluyor. Ayrıca patlamalar suların kirlenmesine yol açıyor. Tıkanan kanalizasyonlar, yürünmeyen kaldırımlar hepimizin malumu. Bu nedenle ilk icraatımız bu olacaktır. Edirne'miz tarihi, turistik değerleriyle inanç turizmi ve dış turizme daha fazla açık hale geldi. Ancak gelen turistlerin yetersiz konaklama, otopark gibi sorunlarına ilişkin çözüm planlarını yaşama geçirmek için adayım. Edirne'yi halkımızla, meslek odaları, dernekler, gönüllü kuruluşlar, üniversite ile birlikte, planlamada, yönetmeye, geleceğe taşımaya adayım. Kenti tanımadan yönetemezsiniz. Kentleri kapalı kapılar, yüksek duvarlar arkasından, şişmiş egoyla, ben bilirim, ben yaparım, herkes kendi işine baksan anlayışı ile yönetemezsiniz”dedi.

 

BU KENT HALKINDIR 

 

Ciravoğlu,halkın bu kentin sahibini olduğunu bilmesi ve sahip çıkması gerektiğini belirterek, “Halk kentte söz sahibi olduğunu hissederse, kentine sahip çıkar, sahiplenir. Buda sevgiyle olur, saygıyla olur. insan yaşamına dokunmakla olur. Biz insanımıza dokunmaya geliyoruz. Kalkınan, caddeleri ve sokakları temiz, suyu ve havası sağlıklı, parkları yeşil alanları bakımlı, gül şehri, yaşanabilir, çağdaş hizmet verilen Edirne'yi birlikte ve beraber yaratmak için adayım. Edirne'deki ticaretin gelişmesi için esnafın belediyeden beklentilerine birlikte çözüm üretmek için adayım. Kent içi ulaşımın çağdaş, kaliteli ve güvenli olması için adayım. Kentimizdeki turizm potansiyelini arttıracak projelerin takipçisi olmak, tarımsal başta olmak üzere her alandaki üretim çalışmalarına destek olmak ve oluşum sağlamak için adayım. Nehirlerimizi ve çevrelerini Edirne'nin ekonomik, sosyal, kültürel yaşamına katma projelerini yaşama geçirmek için adayım. Sarayiçi'n de ki Tavuk Ormanı’nda betonlaşmaya son vermek, endemik bitkiler ve diğer bitkileri, Edirne sümbülünü korumak, Sarayiçi'ni daha uzun zaman turizme açmak için adayım. 

 

“BAHANE ÜRETMEK DEĞİL”

 

Engelli vatandaşlarımız, toplum yaşamına katmak için yollardaki engelleri ve diğer sorunları plan ve program dahilinde ortadan kaldırmak için adayım. Gençlerimize eğitim, kültür, spor etkinliklerinde gerekli yardımları yapmak için adayım. Yönetim için önce dürüstlük gereklidir. Sonra tutku ve heyecan gereklidir. Muhalefet belediyesi olunca yardım yok para gelmiyor, hizmet üretilemiyor sözleri genelde başarısızlığa kılıftır. Buna en iyi yanıt CHP'li İzmir,Eskişehir ve Aydın Büyükşehir Belediyeleridir. Muhalefet Belediyeleri olarak yaptıkları hizmetler ve yatırımlar iktidar belediyeleri tarafından yapılmamıştır. Biz ekibimizle birlikte şikayet eden değil çözüm üreten, israf eden değil, kaynakları verimli, üretken, yerinde, doğru ve zamanında kullanan olacağız.

 

“HALKÇI, DEMOKRATİK, PAYLAŞIMCI, KATILIMCI BELEDİYECİLİK İÇİN ADAYIM”

 

Bu nedenle dışlayan değil kucaklayan, kapıları halka açık "herkes için Belediyecilik "yapacağız. Önce insan diyen partimizin ilkeleri ve programları meşalemiz, Atatürk ilkeleri rehberimiz olacaktır. Siyaset, parti içinde de partiler arasında da bir hizmet yarışıdır. Biz bu anlayışla ekibimizle birlikte Belediyeyi daha iyi yöneteceğimize, hizmet yapacağımıza inandığımız için, Azim ve kararlılıkla halka halkçı hizmet vermek için adayız ve bu göreve talibiz. Çağdaş, mutlu, aydınlık Edirne için hep birlikte kol kola hedefe” dedi.

 

Ciravoğlu, açıklamasının ardında büyük bir alkış aldı ve İlçe Başkanı Nedim İşçan tarafından adaylık için müracaat ettiği belge takdim edildi.  

 

Hülya Karakuş

06 Ekim 2018 Cumartesi, 10:35
   YORUMLAR
   YORUM YAZ
Adınız :
E-mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu
:   DİĞER HABERLER
14.12.2018, 10:53 - İYİ Parti “Edirne’de ittifak yok”
14.12.2018, 10:52 - Uymaz, “Gönül Belediyeciliği getiriyoruz"
14.12.2018, 10:50 - Bütçeye 11 Milyon ek
14.12.2018, 10:49 - Tarihi hamama membran kaplama 
14.12.2018, 10:48 - Çevreci işletmelere yeşil nokta
14.12.2018, 10:45 - Çakırlar, “Vatandaşa masal anlatıyorlar”
14.12.2018, 10:44 - Esnaf yılbaşı süsü istiyor
14.12.2018, 10:42 - Çoğal, “Türkiye iklim hareketinde yer almalı”
14.12.2018, 10:40 - Kalemler yeşerecek
14.12.2018, 10:38 - Gaytancıoğlu, “Büyümedik, çöküyoruz”
14.12.2018, 10:37 - Makine Mühendislerinde değişim
14.12.2018, 10:36 - Sağlık Müdürlüğünden bir proje daha
13.12.2018, 09:59 - FETÖ’nün kripto üyeleri açığa çıkıyor
13.12.2018, 09:57 - Trakya’da düzensiz göçle mücadele
13.12.2018, 09:56 - Projeler yarışıyor
13.12.2018, 09:55 - Avrupa hayalleri garda son buldu
13.12.2018, 09:54 - Promet, “80 bin işçi ne olacak?”
13.12.2018, 09:53 - Sel mağduru besicilere saman yardımı
13.12.2018, 09:50 - Taşkın zararlarına karşı "Erken Uyarı Sistemi"  
13.12.2018, 09:44 - Sağlık Müdürü Engelli Dernekleriyle bir arada
MUTLU ETTİLER
SONHABER 23 yaşında
İyi ki Öğretmenim
Esrarengiz seyahat
Kalp ağrısı
İslamda israf haramdır
OSB’DE ÇEVREYE DUYARLI KELİMESİ NERDE?
Çocuklarda Mahremiyet Eğitimi
    İYİ Parti “Edirne’de ittifak yok”
    Uymaz, “Gönül Belediyeciliği getiri
    Tarihi hamama membran kaplama 
    Bütçeye 11 Milyon ek
    Yılbaşı için kiralık çam
    Çevreci işletmelere yeşil nokta
    Çakırlar, “Vatandaşa masal anlatıyo
    Esnaf yılbaşı süsü istiyor
    Makine Mühendislerinde değişim
    Gaytancıoğlu, “Büyümedik, çöküyoruz
    Çoğal, “Türkiye iklim hareketinde y
    Sağlık Müdürlüğünden bir proje daha
    Kalemler yeşerecek
© 2011
EdirneSonHaber.Net'in hosting hizmeti REFONA tarafından sağlanmaktadır.