15-12-2018 | Bugünkü SONHABER
Yılbaşı için kiralık çam Yılbaşı için kiralık çam
Tezgahlarda hamsi bolluğu Tezgahlarda hamsi bolluğu
Saadet yerli malına dikkat çekti Saadet yerli malına dikkat çekti
TREDAŞ’a teşekkür ziyareti TREDAŞ’a teşekkür ziyareti
11 Ekim 2018 Perşembe, 10:30
CHP’li Karakaş aday adaylığını açıkladı
Kırcasalih Belediye Başkan Aday Adayı Burhan Karakaş: “Kırcasalih’de yaşayan herkes, benim ağabeyim, kardeşim, ablam. Ben Kırcasalih’e söylenildiği gibi yabancı değilim. Her zaman ulaşacakları, kendilerinden farklı olmayan bir başkanları olacak. Sahip olduğumuz azim ve inançla güzel şeyler yapacağız" dedi.

Kırcasalih Belediye Başkan Aday Adayı Burhan Karakaş: “Kırcasalih’de yaşayan herkes, benim ağabeyim, kardeşim, ablam. Ben Kırcasalih’e söylenildiği gibi yabancı değilim. Her zaman ulaşacakları, kendilerinden farklı olmayan bir başkanları olacak. Sahip olduğumuz azim ve inançla güzel şeyler yapacağız” dedi.

 

KARAKAŞ: YEREL SEÇİMLER KIRCASALİH İÇİN BİR MİLAT OLACAK 

 

Yerel seçim süreci ülke genelinde işlerken, aday adaylarının başvuru yapmaları için gerekli sürenin başlaması ile aday adayı olacak isimler bir bir netleşmeye başladı. Edirne'nin Uzunköprü ilçesinde ilk başvuruyu Kırcasalih Beldesi için aday adayı olan Burhan Karakaş yaptı.

 

Cumhuriyet Halk Partisi Uzunköprü İlçe binasında adaylığını açıklayan Kırcasalih Belediye Başkan Aday adayı Burhan Karakaş’ın düzenlediği basın toplantısına CHP Belediye Meclis Üyesi Muharrem Özgen, İl Genel Meclis Üyesi Enver Erkan ile çok sayıda partili katıldı. Kırcasalih Belediye Başkan Adayı Adayı Burhan Karakaş, Kırcasalih’in geleceğini yeniden yazmak, layık olduğu en üst seviyeye taşımak için yola çıktığını ifade ederek, "Bugün burada, Kırcasalih’te yepyeni bir sayfa açmak, Kırcasalih’in geleceğini yeniden yazmak, Kırcasalih’i ve Kırcasalihlileri layık olduğu en üst seviyeye taşımak için çıktığımız mücadelemize resmi bir boyut kazandırmak ve Kırcasalih Belediye Başkan aday adaylığımı açıklamak amacıyla toplanmış bulunuyoruz. Aday adaylığımın partimize ve beldemize hayırlı olmasını diliyorum. Elbette her bölgede bir çok aday adayımız olacaktır. Rekabet, demokrasinin olmazsa olmazıdır.  Siyaset elbette bir yarıştır, ancak Biz Cumhuriyet Halk Partililer bu yarışı birbirimizi kırmadan, bütünlüğümüzü bozmadan tamamlayabilecek demokratik yapıya sahibiz. Ben gösterdikleri medeni cesaret ve Kırcasalih’imizin bu kötü gidişatına kayıtsız kalmayarak bir şeyler yapma anlamında, elini taşın altına koymaya gönüllü bütün aday adaylarına buradan sizlerin huzurunda başarılar diliyorum." dedi.

 

'TEK DERDİMİZ BÖLGEMİZE HİZMET'

 

Her bir adayın makam mevki peşinde değil, yaşadığı bölgeye hizmet etmek derdinde olduğunu anlatan Karakaş, "Bu anlamda aday gösterilmesem dahi, bölgem için çalışmaya devam edeceğim. Ve biliyorum ki diğer arkadaşlarımda adaylığımın kesinleşmesi sonucunda benimle birlikte olmaktan çekinmeyeceklerdir. Genel Merkez’imizin takdiri ve halkımızın teveccühü ile göreve başladığımda, şuna emin olabilirsiniz ki artık Kırcasalih’te halkın bir belediye başkanı olacak. Göreve başladığım ilk gün, belediyenin kapıları halka tamamıyla açılacak.  Kırcasalih Belediyesi halkın belediyesi olacaktır.  Kırcasalih Beldemiz ne yazık ki bir süredir, hak ettiği şekilde yönetilemiyor. Kırcasalih’te yerel yöneticilerimizin bölgeye ve halkımıza yönetim anlamında yeteri kadar ilgi göstermediğini düşünüyorum ve bunu halkımızdan da duyuyorum. Kalfalık ve ustalık dönemlerini de geride bırakan yerel yöneticilerimiz, ortadaki duruma kayıtsız kalarak yeniden bu görevlere talipler. Bu bencillikten başka bir şey değildir. Ben seçim bölgem olan Kırcasalih’te sürekli geziyorum, bu işe talip olduğum günden bu yana sürekli halkımızın arasındayım. Esnaf arkadaşlarımızla, iş adamlarımızla konuşuyoruz. Her kesimden insanımızla sürekli temas halindeyiz. Bölgede gerçek anlamda bir sıkıntı var. Evet, bu mevcut sıkıntı ülkemizin genel penceresinden bakıldığında her bölgede var. Ama bu ortamda ellerimizi bağlayarak arkamıza yaslanmak, hiç bir şey yapmadan beklemek elbette çözüm değil" şeklinde konuştu.

 

'KIRCASALİH'E YABANCI DEĞİLİM'

 

Özellikle Sosyal Belediyecilik anlamında hayata geçirilmiş hiçbir hizmetin olmadığını kaydeden Karakaş, düğün salonu yapmanın sosyalleşmek anlamına geldiğini belirterek sözlerini şöyle tamamladı:

 

"Bizler bu anlayışa son vererek sosyal demokrat bir anlayışla önceliği insan olan, halk olan sosyal belediyecilik anlayışını yine, yeni ve yeniden hayata geçirerek daha mutlu, daha huzurlu ve daha yaşanacak bir Kırcasalih hayali kurarak bu yola çıkıyoruz. Kırcasalih’de yaşayan halkımız daha iyisini, daha güzelini hak ediyor. Onların hepsini yakından tanıyorum. Herkes, benim ağabeyim, kardeşim, ablam. Ben doğduğum ve büyüdüğüm coğrafya olan Kırcasalih’e söylenildiği gibi yabancı değilim. Herkesin kardeşiyim, ağabeyiyim. Tabandaki vatandaşlarımızı çok iyi tanıyorum. Aday adaylığım konuşulduğundan bu yana halkımızdan aldığım tepkiler oldukça önemli ve olumlu. Her zaman ulaşacakları, kendilerinden farklı olmayan bir başkanları olacak. Beni yakinen tanıyanlar hayallerimi biliyor. Güzel şeyler yapacağız.  Azim ve inançla çıktığımız, başarıyı ve aynı zamanda iktidarı hedeflediğimiz bu yolda, sizlerle bir araya gelmekten duyduğum mutluluğu belirterek sözlerimi sonlandırmak istiyorum. Yaşayan bir şehir Kırcasalih hayali ile çıktığımız bu yolda; Örgütümle beraber, Gençlerimizle beraber, Kadınlarımızla beraber, Halkımızla beraber geleceğimizi yeniden sağlam temeller üzerine inşa edip, kötü giden kaderimizi el birliğiyle hep beraber değiştireceğimize inancım tamdır.  Sözü çok uzatmadan bugün burada sizlerin huzurundan Kırcasalih Belde Belediyesi Başkan Aday Adaylığımı sizlerin huzurunda açıklıyorum. Birazdan yönetimimize başvurumu da gerçekleştireceğim. Yerel seçimlerin Kırcasalih için bir milat olması için desteğinizi bekliyorum. Katıldığınız için hepinize ayrı ayrı teşekkürler"

 

Basın toplantısının ardından Kırcasalih Belediye Başkan Aday Burhan Karakaş ve beraberindekiler bir hatıra fotoğrafı çektirdi. Burhan Karakaş’ın toplantının ardından adaylık başvurusunu yapmak ve temaslarda bulunmak üzere Ankara’ya gideceği öğrenildi.

 

Harun Aker

 

11 Ekim 2018 Perşembe, 10:30
   YORUMLAR
   YORUM YAZ
Adınız :
E-mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu
:   DİĞER HABERLER
14.12.2018, 10:53 - İYİ Parti “Edirne’de ittifak yok”
14.12.2018, 10:52 - Uymaz, “Gönül Belediyeciliği getiriyoruz"
14.12.2018, 10:50 - Bütçeye 11 Milyon ek
14.12.2018, 10:49 - Tarihi hamama membran kaplama 
14.12.2018, 10:48 - Çevreci işletmelere yeşil nokta
14.12.2018, 10:45 - Çakırlar, “Vatandaşa masal anlatıyorlar”
14.12.2018, 10:44 - Esnaf yılbaşı süsü istiyor
14.12.2018, 10:42 - Çoğal, “Türkiye iklim hareketinde yer almalı”
14.12.2018, 10:40 - Kalemler yeşerecek
14.12.2018, 10:38 - Gaytancıoğlu, “Büyümedik, çöküyoruz”
14.12.2018, 10:37 - Makine Mühendislerinde değişim
14.12.2018, 10:36 - Sağlık Müdürlüğünden bir proje daha
13.12.2018, 09:59 - FETÖ’nün kripto üyeleri açığa çıkıyor
13.12.2018, 09:57 - Trakya’da düzensiz göçle mücadele
13.12.2018, 09:56 - Projeler yarışıyor
13.12.2018, 09:55 - Avrupa hayalleri garda son buldu
13.12.2018, 09:54 - Promet, “80 bin işçi ne olacak?”
13.12.2018, 09:53 - Sel mağduru besicilere saman yardımı
13.12.2018, 09:50 - Taşkın zararlarına karşı "Erken Uyarı Sistemi"  
13.12.2018, 09:44 - Sağlık Müdürü Engelli Dernekleriyle bir arada
MUTLU ETTİLER
SONHABER 23 yaşında
İyi ki Öğretmenim
Esrarengiz seyahat
Kalp ağrısı
İslamda israf haramdır
OSB’DE ÇEVREYE DUYARLI KELİMESİ NERDE?
Çocuklarda Mahremiyet Eğitimi
    İYİ Parti “Edirne’de ittifak yok”
    Uymaz, “Gönül Belediyeciliği getiri
    Tarihi hamama membran kaplama 
    Bütçeye 11 Milyon ek
    Yılbaşı için kiralık çam
    Çevreci işletmelere yeşil nokta
    Çakırlar, “Vatandaşa masal anlatıyo
    Esnaf yılbaşı süsü istiyor
    Makine Mühendislerinde değişim
    Gaytancıoğlu, “Büyümedik, çöküyoruz
    Çoğal, “Türkiye iklim hareketinde y
    Sağlık Müdürlüğünden bir proje daha
    Kalemler yeşerecek
© 2011
EdirneSonHaber.Net'in hosting hizmeti REFONA tarafından sağlanmaktadır.