26-06-2019 | Bugünkü SONHABER
Fuhuşa üç tutuklama Fuhuşa üç tutuklama
Antrenman yapan bisikletliye çarptı Antrenman yapan bisikletliye çarptı
Aşçılık öğrencileri ödüle doymuyor Aşçılık öğrencileri ödüle doymuyor
Kırkpınar Lions Tatlı’ya emanet Kırkpınar Lions Tatlı’ya emanet
11 Ekim 2018 Perşembe, 10:30
CHP’li Karakaş aday adaylığını açıkladı
Kırcasalih Belediye Başkan Aday Adayı Burhan Karakaş: “Kırcasalih’de yaşayan herkes, benim ağabeyim, kardeşim, ablam. Ben Kırcasalih’e söylenildiği gibi yabancı değilim. Her zaman ulaşacakları, kendilerinden farklı olmayan bir başkanları olacak. Sahip olduğumuz azim ve inançla güzel şeyler yapacağız" dedi.

Kırcasalih Belediye Başkan Aday Adayı Burhan Karakaş: “Kırcasalih’de yaşayan herkes, benim ağabeyim, kardeşim, ablam. Ben Kırcasalih’e söylenildiği gibi yabancı değilim. Her zaman ulaşacakları, kendilerinden farklı olmayan bir başkanları olacak. Sahip olduğumuz azim ve inançla güzel şeyler yapacağız” dedi.

 

KARAKAŞ: YEREL SEÇİMLER KIRCASALİH İÇİN BİR MİLAT OLACAK 

 

Yerel seçim süreci ülke genelinde işlerken, aday adaylarının başvuru yapmaları için gerekli sürenin başlaması ile aday adayı olacak isimler bir bir netleşmeye başladı. Edirne'nin Uzunköprü ilçesinde ilk başvuruyu Kırcasalih Beldesi için aday adayı olan Burhan Karakaş yaptı.

 

Cumhuriyet Halk Partisi Uzunköprü İlçe binasında adaylığını açıklayan Kırcasalih Belediye Başkan Aday adayı Burhan Karakaş’ın düzenlediği basın toplantısına CHP Belediye Meclis Üyesi Muharrem Özgen, İl Genel Meclis Üyesi Enver Erkan ile çok sayıda partili katıldı. Kırcasalih Belediye Başkan Adayı Adayı Burhan Karakaş, Kırcasalih’in geleceğini yeniden yazmak, layık olduğu en üst seviyeye taşımak için yola çıktığını ifade ederek, "Bugün burada, Kırcasalih’te yepyeni bir sayfa açmak, Kırcasalih’in geleceğini yeniden yazmak, Kırcasalih’i ve Kırcasalihlileri layık olduğu en üst seviyeye taşımak için çıktığımız mücadelemize resmi bir boyut kazandırmak ve Kırcasalih Belediye Başkan aday adaylığımı açıklamak amacıyla toplanmış bulunuyoruz. Aday adaylığımın partimize ve beldemize hayırlı olmasını diliyorum. Elbette her bölgede bir çok aday adayımız olacaktır. Rekabet, demokrasinin olmazsa olmazıdır.  Siyaset elbette bir yarıştır, ancak Biz Cumhuriyet Halk Partililer bu yarışı birbirimizi kırmadan, bütünlüğümüzü bozmadan tamamlayabilecek demokratik yapıya sahibiz. Ben gösterdikleri medeni cesaret ve Kırcasalih’imizin bu kötü gidişatına kayıtsız kalmayarak bir şeyler yapma anlamında, elini taşın altına koymaya gönüllü bütün aday adaylarına buradan sizlerin huzurunda başarılar diliyorum." dedi.

 

'TEK DERDİMİZ BÖLGEMİZE HİZMET'

 

Her bir adayın makam mevki peşinde değil, yaşadığı bölgeye hizmet etmek derdinde olduğunu anlatan Karakaş, "Bu anlamda aday gösterilmesem dahi, bölgem için çalışmaya devam edeceğim. Ve biliyorum ki diğer arkadaşlarımda adaylığımın kesinleşmesi sonucunda benimle birlikte olmaktan çekinmeyeceklerdir. Genel Merkez’imizin takdiri ve halkımızın teveccühü ile göreve başladığımda, şuna emin olabilirsiniz ki artık Kırcasalih’te halkın bir belediye başkanı olacak. Göreve başladığım ilk gün, belediyenin kapıları halka tamamıyla açılacak.  Kırcasalih Belediyesi halkın belediyesi olacaktır.  Kırcasalih Beldemiz ne yazık ki bir süredir, hak ettiği şekilde yönetilemiyor. Kırcasalih’te yerel yöneticilerimizin bölgeye ve halkımıza yönetim anlamında yeteri kadar ilgi göstermediğini düşünüyorum ve bunu halkımızdan da duyuyorum. Kalfalık ve ustalık dönemlerini de geride bırakan yerel yöneticilerimiz, ortadaki duruma kayıtsız kalarak yeniden bu görevlere talipler. Bu bencillikten başka bir şey değildir. Ben seçim bölgem olan Kırcasalih’te sürekli geziyorum, bu işe talip olduğum günden bu yana sürekli halkımızın arasındayım. Esnaf arkadaşlarımızla, iş adamlarımızla konuşuyoruz. Her kesimden insanımızla sürekli temas halindeyiz. Bölgede gerçek anlamda bir sıkıntı var. Evet, bu mevcut sıkıntı ülkemizin genel penceresinden bakıldığında her bölgede var. Ama bu ortamda ellerimizi bağlayarak arkamıza yaslanmak, hiç bir şey yapmadan beklemek elbette çözüm değil" şeklinde konuştu.

 

'KIRCASALİH'E YABANCI DEĞİLİM'

 

Özellikle Sosyal Belediyecilik anlamında hayata geçirilmiş hiçbir hizmetin olmadığını kaydeden Karakaş, düğün salonu yapmanın sosyalleşmek anlamına geldiğini belirterek sözlerini şöyle tamamladı:

 

"Bizler bu anlayışa son vererek sosyal demokrat bir anlayışla önceliği insan olan, halk olan sosyal belediyecilik anlayışını yine, yeni ve yeniden hayata geçirerek daha mutlu, daha huzurlu ve daha yaşanacak bir Kırcasalih hayali kurarak bu yola çıkıyoruz. Kırcasalih’de yaşayan halkımız daha iyisini, daha güzelini hak ediyor. Onların hepsini yakından tanıyorum. Herkes, benim ağabeyim, kardeşim, ablam. Ben doğduğum ve büyüdüğüm coğrafya olan Kırcasalih’e söylenildiği gibi yabancı değilim. Herkesin kardeşiyim, ağabeyiyim. Tabandaki vatandaşlarımızı çok iyi tanıyorum. Aday adaylığım konuşulduğundan bu yana halkımızdan aldığım tepkiler oldukça önemli ve olumlu. Her zaman ulaşacakları, kendilerinden farklı olmayan bir başkanları olacak. Beni yakinen tanıyanlar hayallerimi biliyor. Güzel şeyler yapacağız.  Azim ve inançla çıktığımız, başarıyı ve aynı zamanda iktidarı hedeflediğimiz bu yolda, sizlerle bir araya gelmekten duyduğum mutluluğu belirterek sözlerimi sonlandırmak istiyorum. Yaşayan bir şehir Kırcasalih hayali ile çıktığımız bu yolda; Örgütümle beraber, Gençlerimizle beraber, Kadınlarımızla beraber, Halkımızla beraber geleceğimizi yeniden sağlam temeller üzerine inşa edip, kötü giden kaderimizi el birliğiyle hep beraber değiştireceğimize inancım tamdır.  Sözü çok uzatmadan bugün burada sizlerin huzurundan Kırcasalih Belde Belediyesi Başkan Aday Adaylığımı sizlerin huzurunda açıklıyorum. Birazdan yönetimimize başvurumu da gerçekleştireceğim. Yerel seçimlerin Kırcasalih için bir milat olması için desteğinizi bekliyorum. Katıldığınız için hepinize ayrı ayrı teşekkürler"

 

Basın toplantısının ardından Kırcasalih Belediye Başkan Aday Burhan Karakaş ve beraberindekiler bir hatıra fotoğrafı çektirdi. Burhan Karakaş’ın toplantının ardından adaylık başvurusunu yapmak ve temaslarda bulunmak üzere Ankara’ya gideceği öğrenildi.

 

Harun Aker

 

11 Ekim 2018 Perşembe, 10:30
   YORUMLAR
   YORUM YAZ
Adınız :
E-mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu
:   DİĞER HABERLER
25.06.2019, 10:50 - Gürkan, “Milletin iradesi tecelli etti”
25.06.2019, 10:50 - Kırkpınar programı belli oldu
25.06.2019, 10:49 - Araplar gözünü Edirne'ye dikti
25.06.2019, 10:49 - Sağlık turizmi görüşüldü
25.06.2019, 10:48 - Rektörlük, “Şiddeti esefle kınıyoruz”
25.06.2019, 10:48 - Görme engelli öğretmen darbedildi
25.06.2019, 10:48 - Avukatlara FETÖ gözaltısı
25.06.2019, 10:47 - Sağlık Bilimleri’nden akreditasyon hamlesi
25.06.2019, 10:46 - “Kıraç arazilere lavanta ekin”
25.06.2019, 10:46 - Anne ve oğlunu yaralayan üç kişi tutuklandı
25.06.2019, 10:45 - ADD, Tonguç’u andı
25.06.2019, 10:44 - Keşan’da kongre hazırlıkları
24.06.2019, 10:37 - Kaymakamdan yemek jesti
24.06.2019, 10:37 - Arabacı’dan dayanıklı ilaç talebi
24.06.2019, 10:36 - TED Edirne Koleji kapılarını açtı
24.06.2019, 10:36 - Amasya Genelgesi’nin 100’üncü yılı
24.06.2019, 10:35 - Fidanlar emin ellerde
24.06.2019, 10:34 - Yananların yerine hibe edildi
24.06.2019, 10:34 - Eski Vekilin lavanta aşkı
24.06.2019, 10:33 - Sağlıkçılara sertifikaları verildi
6.6 MİLYONLUK İLAÇLARA NE OLDU?
SONHABER 23 yaşında
2019’DA BABALAR GÜNÜM
Esrarengiz seyahat
Kalp ağrısı
İslamda israf haramdır
BECAN, İŞBİLEN KADAR ŞANSLI DEĞİL..
Çocuklarda Mahremiyet Eğitimi
    Araplar gözünü Edirne'ye dikti
    Avukatlara FETÖ gözaltısı
    Gürkan, “Milletin iradesi tecelli e
    Fuhuşa üç tutuklama
    Antrenman yapan bisikletliye çarptı
    Kırkpınar programı belli oldu
    Sağlık turizmi görüşüldü
    Rektörlük, “Şiddeti esefle kınıyoru
    Görme engelli öğretmen darbedildi
    Anne ve oğlunu yaralayan üç kişi tu
    ADD, Tonguç’u andı
    “Kıraç arazilere lavanta ekin”
    Sağlık Bilimleri’nden akreditasyon
    Keşan’da kongre hazırlıkları
© 2011
EdirneSonHaber.Net'in hosting hizmeti REFONA tarafından sağlanmaktadır.