19-02-2019 | Bugünkü SONHABER
TKKB Çorlu’da toplandı TKKB Çorlu’da toplandı
“Uzaktan Eğitim Sistemi” tanıtldı “Uzaktan Eğitim Sistemi” tanıtldı
Sardalya bolluğu tezgahları şenlendirdi Sardalya bolluğu tezgahları şenlendirdi
MHP’den AK Parti’ye ziyaret MHP’den AK Parti’ye ziyaret
01 Aralık 2018 Cumartesi, 11:19
Akmeşe fena kızdı
AK Parti İl Başkanı İlyas Akmeşe Ankara sonrası yaptığı basın toplantısında Belediye Başkanı Recep Gürkan’a sert eleştirilerle yüklendi. Akmeşe,”Kim demiş kardeşim sana, gel bizim partiye de kredi versinler diye,hadi bir açıkla bakalım”dedi...

AK Parti İl Başkanı İlyas Akmeşe Ankara sonrası yaptığı basın toplantısında Belediye Başkanı Recep Gürkan’a sert eleştirilerle yüklendi. Akmeşe,”Kim demiş kardeşim sana, gel bizim partiye de kredi versinler diye,hadi bir açıkla bakalım”dedi.

 

Ak Parti Edirne İl Başkanı İlyas Akmeşe, Ankara’dan dönüşü ile düzenlediği basın toplantısında sel felaketi sonrası halkın mağduriyetini giderme  sözü verirken, belediyeyi de topa tuttu. 

 

Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan’ın alt yapı meselesinde iller bankasına sığındığını ancak belediyeye ayrılan bütçede alt yapıya para ayrılmadığını belirtti. Park bahçelere para ayrıldığı kadar alt yapıya ayrılmamasının ve iller bankasının para vermiyor bahanesine sığındığının altını çizen Akmeşe” Başkan Beyazıt Cami’nin orda bir yere yapacak. Oraya da bi o kadar para ayrılacak. Madem para var alt yapıyı yapsaydın en az bir mahalle halledilirdi” şeklinde tepki gösterdi. 

 

“KÖYLERDEKİ HALK MAĞDUR EDİLMEYECEK”

 

Ak Parti Edirne İl Başkanı İlyas Akmeşe “ Hiç tahmin edemediğimiz kadar yağış düşmesi sonucu tüm Edirne merkezde hem de Oğulpaşa, Keşan, Sazlıdere gibi köylerde hem can hem mal kaybımız oldu. Ben rahmete kavuşan hemşerimize Allah’tan rahmet diliyorum. Ankara’da olduğum sürece hem Vali Bey hem Belediye başkanı ile bu işi takip ettim. Bize ait olan belediyelerde destek oldukları için teşekkür ederim. İnşallah köylerimizi mağdur etmeyeceğiz hükümet olarak yardımcı olacağız.

 

 “SAYIN BAŞKAN REFERANDUM YAPTI 5 SENE GEÇTİ KAZMA BİLE VURAN YOK”

 

Alt yapıyı yapmak için talip olduklarını ancak yapamayacaklarsa talip olmalarının anlamsız olduğuna değinen Akmeşe “Dün belediye başkanımız siyaset yapmayayım demiş ama hoş olmayan kelimelerde kullanmış. Bizim artık dilimizde tüy bitti. Bu bir iki yıllık birikim değil bu zihniyet meselesi. 30 yıldır çözülemedi, çözülmeye niyetleri olsaydı sayın başkan hem referandum yaptı 5 sene geçti maalesef bir kazma dahi vurmadı. Bunu bütün Edirnelilerde biliyor hiç boşuna bahane aramasın. Yok iller bankası, yok destek olmadı gibi. Bu işe talip oldunuz, yapamayacaksınız talip olmayın. İller bankası senin babanın parasını vermiyor bu milletin parasını veriyor. Senin krediyi karşılama gücün varsa tabi verir. Ondan hiç söz etmiyor başkan. Karşılığı olmayan parayı verirler mi? Tüccar, iş adamı bankaya gittiği zaman ödeme gücü yoksa banka ona kredi verir mi? Siyaset yapmayalım dedik o zaman bizde onun dilinden konuşalım” dedi.

 

“BAŞKAN SADECE MAHALLELERDE YAĞMUR YAĞDIĞINDA GEZMESİN”

 

Park bahçeye yapılacak yatırımın alt yapıya yatırılması gerektiğini savunan İlyas Akmeşe “Hayvanat bahçesi yapacağına bu parayı ayırsaydı alt yapıya. Bakın şimdi bir tane daha yapacaklar. Beyazıt Cami yanında bir yer almışlar. Bir o kadar parayı da oraya aktaracak. Madem en önemli ihtiyaç alt yapıysa başla kardeşim yap. 12 milyon para yapar. Belki bir mahallenin alt yapısını bitirirdin. Bir de enteresan bir laf söylüyor; 40 yıldır Kocasinan Mahallesi’nde hiç su baskını olmamış. Siz Edirne’yi tanımıyorsunuz söyleyeyim. Orada her yağmur yağdığında bodrum katlarda su var. Bunu bütün Edirne biliyor ama maalesef bizim Recep Başkan bilmiyor. Buda Edirne’yi tanımadığı anlamına gelir. Başkanda rica ediyorum halkın arasına girsin, o mahallelere sadece yağmur yağdığında gezmesin. Gerçekten geçen günkü yağmur beklentilerin üzerinde. Sadece alt yapı değil üst yapı ile de alakalı. Plansız evler yapmışız. Bu sefer Kocasinan mahallesi su içinde kalır” dedi.

 

“KİM DEMİŞ RECEP GÜRKAN’A BİZİM PARTİYE GEÇSEN KREDİ HEMEN ÇIKAR SANA DİYE?”

 

Başkan Gürkan’a kimsenin gel bu partiden ol iller bankası kredi versin sözünü kullanmadığını söyleyen Akmeşe “30 seneden beri bu zihniyet bu işi çözemedi. İnşallah 31 Mart günü Ak Parti Belediyesi gelsin bu işi çözer siz hiç merak etmeyin. Çünkü bizim niyetimiz Edirnelilere hizmet etmek yan gelip yatmak değil. Bizim partiye geçseymiş ona kredi vereceklermiş falan. Kim demiş onu kardeşim Recep Gürkan’a? Öyle bir şey olabilir mi?” dedi.

 

“200 MİLYON BÜTÇEDEN NE KADARINI ALT YAPIYA AYIRMIŞ?”

 

İller Bankası’nın ihaleyi ve işi yapıp bitirme teklifine Recep Gürkan’ın parayı isteyip kendi yapmak istemesini herkesin duyması gerektiğini vurgulayan Akmeşe “ Edirne’nin başka yapacak işi yok mu ki alt yapı ile uğraşmayıp gidip park bahçe yapıyor? Edirne’nin bütçesi bu yıl 200 küsür milyon. Alt yapıya hiç ayırmış mı? İller bankası dedi ki bu ihaleyi ben yapayım, ben takip edip bitireyim. Sayın Recep Gürkan dedi ki “hayır ihaleyi ben yapacağım sen bana parayı gönder.” Bunları da bilsin Edirneliler. Ak Parti Edirne’yi kazanırsa kendi imkanları ile çözer.

 

“ŞİMDİ DE BAHANESİ İLLER BANKASI PARA VERMİYOR”

 

Başkan Gürkan’ın alt yapıyı yapamama bahanesinin artık iller bankası olduğunu ifade eden Akmeşe 6,6 12 milyon para. Çok mu ihtiyacı vardı Edirne’nin hayvanat bahçesine. Bu yağmur hep yağacak bunu biliyoruz. 5 yıl önce referandum yaptı. Bunu biliyordu niye çözüm üretmedi. Şimdi bahanesi iller bankası bana para vermiyor ondan yapamıyorum. Kardeşim sen bunu yapmak için geldin o göreve bunu yapacaksın”Şeklinde sözleri ile toplantıyı sonlandırdı. 

 

Erkan Ekşi

01 Aralık 2018 Cumartesi, 11:19
   YORUMLAR
   YORUM YAZ
Adınız :
E-mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu
:   DİĞER HABERLER
19.02.2019, 11:15 - Bakan Pekdemirli, “Koray Uymaz pırıl pırıl birisi”
19.02.2019, 11:14 - Pazar tezgahlarında büyüdü 
19.02.2019, 11:15 - Uymaz, “Projelerimiz çözüm olacak”
19.02.2019, 11:15 - Tarihi konaklar ayağa kaldırıldı
19.02.2019, 11:14 - Kanal Edirne bu yıl hizmete alınacak
19.02.2019, 11:13 - Gaytancıoğlu, “Şimdi de patates"
19.02.2019, 11:13 - Akmeşe’den Edirnelilere teşekkür
19.02.2019, 11:11 - Tutuklandılar
19.02.2019, 11:11 - Modern binası ile örnek oluyor
19.02.2019, 11:10 - Varna ve Kavala açılıyor
19.02.2019, 11:12 - Beşir’in insani yardım TIR’ı yola çıktı
19.02.2019, 11:09 - Hayvan sevgisini anlattılar
19.02.2019, 11:07 - Maratona rekor katılım bekleniyor
19.02.2019, 11:05 - "Eski-Yeni Edirne"sergisine yoğun ilgi
18.02.2019, 10:08 - CHP zihniyetine teslim etmeyin
18.02.2019, 10:14 - Bakan Pakdemirli Edirne’de
18.02.2019, 10:15 - ÇED Raporuna itiraz
18.02.2019, 10:16 - “1. Balkan-Türk Kadın Çalıştayı”
18.02.2019, 10:21 - “Medeni Kanun, kadınların güvencesi”
18.02.2019, 10:23 - Listelerde yarın son gün 
LAİKLİK İSTİSMARI
SONHABER 23 yaşında
ÖĞRETMENLER TATİLDE
Esrarengiz seyahat
Kalp ağrısı
İslamda israf haramdır
OSB’DE ÇEVREYE DUYARLI KELİMESİ NERDE?
Çocuklarda Mahremiyet Eğitimi
    Bakan Pekdemirli, “Koray Uymaz pırı
    Pazar tezgahlarında büyüdü 
    Kanal Edirne bu yıl hizmete alınaca
    Uymaz, “Projelerimiz çözüm olacak”
    Akmeşe’den Edirnelilere teşekkür
    Tarihi konaklar ayağa kaldırıldı
    “Uzaktan Eğitim Sistemi” tanıtldı
    Beşir’in insani yardım TIR’ı yola ç
    Gaytancıoğlu, “Şimdi de patates&quo
    TKKB Çorlu’da toplandı
    Varna ve Kavala açılıyor
    Tutuklandılar
    Maratona rekor katılım bekleniyor
    Modern binası ile örnek oluyor
    Hayvan sevgisini anlattılar
© 2011
EdirneSonHaber.Net'in hosting hizmeti REFONA tarafından sağlanmaktadır.