26-06-2019 | Bugünkü SONHABER
Fuhuşa üç tutuklama Fuhuşa üç tutuklama
Antrenman yapan bisikletliye çarptı Antrenman yapan bisikletliye çarptı
Aşçılık öğrencileri ödüle doymuyor Aşçılık öğrencileri ödüle doymuyor
Kırkpınar Lions Tatlı’ya emanet Kırkpınar Lions Tatlı’ya emanet
11 Şubat 2019 Pazartesi, 10:39
MHP 50. yılında
9 Şubat 1969’da kurulan Milliyetçi Hareket Partisi’nin  50. kuruluş yıldönümü sebebi ile Milliyetçi Hareket Partisi İl Teşkilatı tarafından DSİ Sosyal Tesisleri’nde kahvaltılı basın toplantısı düzenlendi...

9 Şubat 1969’da kurulan Milliyetçi Hareket Partisi’nin  50. kuruluş yıldönümü sebebi ile Milliyetçi Hareket Partisi İl Teşkilatı tarafından DSİ Sosyal Tesisleri’nde kahvaltılı basın toplantısı düzenlendi. Yarım asrı geride bırakan Milliyetçi Hareket Partisi’nin Edirne Teşkilatı’nın düzenlediği kahvaltıya MHP İl Başkanlığı ve ilçe başkanlığı yönetimi, MHP’li üyeler ve bir çok Sivil Toplum Kuruluş temsilcileri katılım gösterdi. 

 

“NİŞAN ALMAZSANIZ VURAMAZSINIZ, HEDEF KOYMAZSANIZ ULAŞAMAZSINIZ”

 

Milliyetçi Hareket Partisi Edirne İl Başkanı Süleyman Ferhatoğlu “Elbette geleceğe umutla bakıyoruz. Her şart altında iyimserliğimizi muhafaza ediyoruz. Milliyetçi Hareket Partisi ne yaptığını bilen, ne söylediğini bilen, nereye ulaşmak istediğinin bilincinde olan muazzam bir fikir ekolü, köklü bir siyaset okuludur. Kendi gelecekleriyle ilgili planları olmayanlar başkalarının senaryolarında figüranlığa tamah edecekler, tamam diyeceklerdir. Nişan almazsanız vuramazsanız. Hedef koymazsanız ulaşamazsanız. Nereye gideceğinizi bilmiyorsanız, ne yaptığınızın, nereye varacağınızın hiçbir önemi olmayacaktır. Ha şura olmuş, ha bura olmuş, hiç fark etmeyecektir. Bununla​birlikte​aradığını​bilmeyen​bulduğunu anlayamayacaktır. Zafer ancak onu isteyenlerin, bununla yetinmeyip çalışanların, emek verenlerin, ter dökenlerin, samimiyetle mücadele edenlerin olacaktır. Dava adamı inanç ve iman adamıdır. Dava adamı ilke ve ülkü abidesidir. Dava adamı samimiyet ve dürüstlük anıtıdır” dedi.

 

“VAZİYET NAZİK, VAKİR DARDIR”

 

Başkan Ferhatoğlu “Hamd olsun, Milliyetçi Hareket Partisi Edirne teşkilatı üyeleri davasını özümsemiş, davasında erimiş, davasını hayatının mana ve muhtevası haline getirmiş müstesna ve muhterem şahsiyetlerdir. Bizim meselemiz vatandır, bizim meselimiz milli bekadır, bu nedenle işimize bakalım, davamızın yüzünü ağartmak, mukaddesatımızın onurunu korumak için var gücümüzle çalışıp çırpınalım. Dedikoduyla geçirecek vakit yoktur. Sürekli hareket halinde olacağız. Sürekli bir adım önde bulunacağız. Sürekli üretip, ülkemiz ve ülkülerimiz için fedakârlık yapacağız. Vaziyet nazik, vakit dardır. Türkiye'mizin çözmesi gereken, üstesinden gelmesi aciliyet gösteren sorunları vardır ve karşımızdadır” dedi.

 

“ÜLKÜCÜ DOĞDUK ÜLKÜCÜ ÖLECEĞİZ”

 

Ferhatoğlu “Hep ülkücü yaşadık, hep ülkücü kaldık, Allah nasip ve kısmet ederse de ülkücü olarak hayata gözlerimizi yumacağız. Fakat asla eğilmeyeceğiz, asla taviz vermeyeceğiz, dönmeyeceğiz, biliniz ki, asla vazgeçmeyeceğiz. Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi Türkiye'nin istikbal meşalesi, istiklal nişanesidir. Bu meşale sönmeyecek, bu nişane silinmeyecektir. Yeni 15 Temmuzların olmaması​için ön almak mecburiyetindeyiz. Bekamızın ölümcül saldırılardan muhafazası için ileri atılmak, derlenip toparlanmak durumundayız. Bu nedenle 31 Mart 2019'da yapılacak Mahalli idareler Seçimlerinin tarihi bir önemi bulunmaktadır” dedi.

 

“ZALİMLER FIRSAT KOLLUYORLAR”

 

MHP İl Başkanı Ferhatoğlu “Türkiye'nin önünü kesmek isteyenler hazırlık yapıyorlar. Türkiye'yle hesabı bulunanlar hazırda bekliyorlar. Zalimler fırsat kolluyorlar.Hainler ortam yokluyorlar, zehirli hava kokluyorlar. Bu stratejilerde değişen bir şey yoktur. Aynı yerdeyiz, aynı çizgideyiz, aynı noktadayız. 31 Mart 2019'da herhangi bir yol kazasının pek çok badireye yol açacağını öngördük. Bu maksatla dört ayaklı stratejimize uygun olacak şekilde iki ana siyasi hedefi belirledik ve paylaştık. Birinci ana siyasi hedefimiz, hiç şüphesiz Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi'nin 31 Mart 2019'dan güçlenerek çıkması, buna müzahir mahalli idareler yönetiminin demokratik imkanlarla tesisidir. PKK-IP-CHP ittifakının yeni hükümet sistemini boğma emelini bozguna uğratmak, kriz ve kaos çıkarma çabalarını püskürtmek gayemizdir, gayretimizin temelidir. İkinci ana siyasi hedefimiz, milli bekamız üzerinde oynanan tehlikeli oyunların bertarafı, aynı zamanda küresel tahrik ve dayatmalara karşı uyanık olmak, tepki göstermektir” dedi.

 

“EDİRNE EHLİNE EMANET EDİLECEKTİR”

 

Ferhatoğlu “31 Mart 2019 Mahalli İdareler Seçimlerinde Edirne’nin yeni bir tarih yazmasını arzuluyoruz. Milli mukavemeti kırmak için zaafımızı ve rehavetimizi gözleyen iç ve dış mihraklara unutamayacakları mübrem bir dersin, altından kalkmayacakları muhkem bir cevabın verilmesini istiyoruz. Bunu yapacak olan büyük Türk milletidir. Çünkü işimiz çok, hedeflerimiz büyük, yükümüz ağırdır. İnanıyorum ki 31 Mart 2019'da 'Edirne Ehline Emanet" edilecektir. Recep Kozan hocamıza emanet edilecektir. inanıyorum ki, Türkiye'nin önünü kesmeye hiç kimsenin gücü yetmeyecektir” dedi.

 

“50 YIL DA BİZE DEMEDİKLERİ KALMADI”

 

MHP Edirne Belediye Başkan Adayı Recep Kozan “Bilindiği gibi 9 Şubat MHP’nin kuruluş yıldönümü. Hem de 50’inci yılı kutlanıyor. 9 Şubat 1969’da büyük liderimiz Alparslan Türkeş tarafından kurulan ve benim de 48 yıldır gönül bağım olan hiçbir zaman için o çizgiden gönül olarak ayrılmadığım bir yol. Şerefle gittiğim ve mutlu olduğum bir yol. Ne mutlu ki böyle bir davanın ve inancın insanıyım. 50 yıl içerisinde bize demedikleri kalmadı. Eli sopalı bile dediler ama sonunda geldiğimiz nokta her parti bu ülkücülerden bu davanın elemanlarından kendilerine başkan adayı aramaya başladılar. Bu gurur ve mutluluk bize yeter de artar bile. Neden Edirne, Edirne neresi ona bakalım. Edirne balkanların merkezi şöyle bir çember çizseniz ortasına Edirne denk gelir. Stratejik olarak da öyle. Kurulduktan sonra değişik devletler buraları almak istemiş ve nihayet 1361 atalarımız Edirne’yi bize vatan ve başkent yapmış. Her ne kadar 90 küsur yıldan sonra başkent İstanbul’a taşınsa da gölge başkent olarak yine devam etmiştir. Hala şuanda balkanların başkentidir. Mehmet Akif derki;“Edirne’siz bir Türkiye, Türkiye değildir”. Bu kutsal kente hizmet etmek gerçekten bir ibadettir. Güzel bir şeydir. Dünyada az insana nasip olan bir şeydir. Devlet memuru olarak uzun bir süre Edirne’mize hizmet ettik. İnşallah bu hizmetimizi belediye başkanı olarak da devam ettireceğiz. Buna gönülden inanıyorum. Bizim milletimiz feraset sahibidir. Kimin çalışacağını kimin ne iş yapacağını ve kimin Edirne’ye hangi gözlükle baktığını bilir. Bizim gözlüğümüz hizmet gözlüğüdür. Bu güne kadar böyle oldu bundan sonra da böyledir. Gözlüğümüz hiçbir zaman rant gözlüğü olmamıştır. Rant gözlüğü takanların Edirne’yi getirdiği noktayı görüyorsunuz. Bakıldığı zaman yeşil Edirne beton yığını oldu. En ufak bir yağmurda düştüğümüz hal ve alt yapısı ortada. Kaldırımlarda yürürken çok dikkatli olmak lazım yoksa çukurların içine düşersiniz. Biz diyoruz ki bu Edirne’yi bize verin gerçekten hizmet edelim. Bu Edirne’yi pırıl pırıl, medeni ve yaşanılabilir bir şehir haline getirelim. Bunu başaracağız. Bunu yapabilmenin temel şartı biz ülkücüler olarak bu davaya gönül verenlerin bir yumruk gibi sımsıkı bir arada olmasıyla olur. Dostluğumuz daim, gücümüz tam olmalı. Kuvvetli olmanın yolu birlik olmaktan geçer. Bu birliği sağladık bundan sonra da devam ettireceğiz. Tarlada izi olmayanın sofrada yüzü olmaz. Hep birlikte tarlada izimiz olacak. bu duygu ve düşüncelerle ülkemizin, milletimizin garantisi olan MHP ve onu doğuran ülküye her zaman bağlı kalacağız. İlelebet devam ettireceğiz. Ne mutlu türküm diyene”dedi. 

 

Erkan Ekşi

11 Şubat 2019 Pazartesi, 10:39
   YORUMLAR
   YORUM YAZ
Adınız :
E-mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu
:   DİĞER HABERLER
25.06.2019, 10:50 - Gürkan, “Milletin iradesi tecelli etti”
25.06.2019, 10:50 - Kırkpınar programı belli oldu
25.06.2019, 10:49 - Araplar gözünü Edirne'ye dikti
25.06.2019, 10:49 - Sağlık turizmi görüşüldü
25.06.2019, 10:48 - Rektörlük, “Şiddeti esefle kınıyoruz”
25.06.2019, 10:48 - Görme engelli öğretmen darbedildi
25.06.2019, 10:48 - Avukatlara FETÖ gözaltısı
25.06.2019, 10:47 - Sağlık Bilimleri’nden akreditasyon hamlesi
25.06.2019, 10:46 - “Kıraç arazilere lavanta ekin”
25.06.2019, 10:46 - Anne ve oğlunu yaralayan üç kişi tutuklandı
25.06.2019, 10:45 - ADD, Tonguç’u andı
25.06.2019, 10:44 - Keşan’da kongre hazırlıkları
24.06.2019, 10:37 - Kaymakamdan yemek jesti
24.06.2019, 10:37 - Arabacı’dan dayanıklı ilaç talebi
24.06.2019, 10:36 - TED Edirne Koleji kapılarını açtı
24.06.2019, 10:36 - Amasya Genelgesi’nin 100’üncü yılı
24.06.2019, 10:35 - Fidanlar emin ellerde
24.06.2019, 10:34 - Yananların yerine hibe edildi
24.06.2019, 10:34 - Eski Vekilin lavanta aşkı
24.06.2019, 10:33 - Sağlıkçılara sertifikaları verildi
6.6 MİLYONLUK İLAÇLARA NE OLDU?
SONHABER 23 yaşında
2019’DA BABALAR GÜNÜM
Esrarengiz seyahat
Kalp ağrısı
İslamda israf haramdır
BECAN, İŞBİLEN KADAR ŞANSLI DEĞİL..
Çocuklarda Mahremiyet Eğitimi
    Araplar gözünü Edirne'ye dikti
    Avukatlara FETÖ gözaltısı
    Gürkan, “Milletin iradesi tecelli e
    Fuhuşa üç tutuklama
    Antrenman yapan bisikletliye çarptı
    Kırkpınar programı belli oldu
    Sağlık turizmi görüşüldü
    Rektörlük, “Şiddeti esefle kınıyoru
    Görme engelli öğretmen darbedildi
    Anne ve oğlunu yaralayan üç kişi tu
    ADD, Tonguç’u andı
    “Kıraç arazilere lavanta ekin”
    Sağlık Bilimleri’nden akreditasyon
    Keşan’da kongre hazırlıkları
© 2011
EdirneSonHaber.Net'in hosting hizmeti REFONA tarafından sağlanmaktadır.