26-05-2019 | Bugünkü SONHABER
Oyun oynayarak ders yaptılar Oyun oynayarak ders yaptılar
Mezuniyet coşkusu yaşadılar Mezuniyet coşkusu yaşadılar
Lastik botta 27 göçmen yakalandı Lastik botta 27 göçmen yakalandı
Trafik kazası; 2 yaralı Trafik kazası; 2 yaralı
20 Şubat 2019 Çarşamba, 10:32
Listeler görücü de
Siyasi Partiler dün Başkan ve Belediye Meclis Üyesi aday listelerini Seçim Kurullarına teslim etti...

Mahalli yerel seçimlere katılacak siyasi partiler belediye başkan, belediye meclis ve il genel meclis aday listelerini dün seçim kurullarına teslim edildi. MHP son dakika kararıyla, Edirne, Enez, Keşan, İpsala, Meriç ve Havsa ilçelerinde belediye başkan adayı göstermedi.

 
Türkiye’nin kilitlendiği 31 Mart Mahalli Genel Seçimleri için siyasi partiler adaylarını belirlemek için dün son dakikaya kadar çalıştı. AK Parti’nin MHP ile Edirne’de ittifak yapacağının önceki gün kesinleşmesinden sonra daha önce hazırlanan belediye meclis listesi revize edildi. Buna göre MHP için AK Parti belediye meclis listelerinden 5 isme yer verildi. Son dakika gelen haber ile MHP daha önce aday açıklaması yaptığı Enez, Keşan, İpsala, Meriç ilçelerindeki adaylarını da çekti. Bu ilçelerde de AK Parti listelerinden MHP’li isimlere yer verildi.


SEDEFÇİ, ‘EDİRNE İTTİFAKI’ LİSTESİNİ TESLİM ETTİ


Bağımsız Türkiye Partisinden aday olan eski Belediye Başkanı Hamdi Sedefçi, dün saat 15.30’da başkanlık ve meclis aday listesini seçim kuruluna teslim etti. Sedefçi, ‘Edirne İttifakı’ adını verdiği meclis listesinde siyasi kamuoyunun yakından tanıdığı birçok isim yer aldı.


CHP SON DAKİKAYA BIRAKTI


Cumhuriyet Halk Partisi ile il merkezinde öncelikle il genel meclisi adaylarını belirledi. İl Genel Meclisi için ilk yapılan sıralama daha sonra itirazlar üzerine değiştirildi. İlk listede 3. Sırada yer alan Asım Uyguner daha sonra 4. Sıraya getirilirken yerine CHP Gençlik Kolları Genel Başkan Yardımcısı Kutay Özköse’nin ismi yazıldı.


Belediye Meclisi listesi ise Başkan adayı Recep Gürkan tarafından hazırlandı. Daha önce mecliste görev alan Mahmut Keskin, Türker Altıerler, Aydın Koruyan, Hasan Yürek, Erkan Makas, Ramazan Tanal, Yüksel Aksoy, Refik Şahin yer almadı. CHP’nin yeni belediye meclis listesinde halen görevde olan üyelerden, Nuray Yılmaz Geldi, Ali Yazıcı, Savaş Üner, Selçuk Çakır, Hakan Giyik, Mehmet Özcuhacı, Serkan Liznak, Semih Çınar yer aldı.

 

SAADET PARTİSİ

 

Edirne’de yerel seçimlere Mansur İriş ile giren Saadet Partisi’nin Edirne Belediye Meclisi adayları ise şöyle; Bilal Değirmendereli, Tezcan Karakütük, Engin Demir, Muhammed İkbal Hatipoğlu, Cevher Markal, Yüksel Çelebi, Cahide Erolu, Kenan Ertek, Kayhan Coni, Arzu Uysal, Yusuf Devecioğlu, Ali Binkay, Ahmet Göçmen, Nezir Keleş, Samet Kaya, Tülay İstek, Tufan Düvenci, Hasan Tahsin Arıkan, Ayhan Dıramalıdan, İsmail Yüksel, Kerim Korkmaz, Mustafa Tekin, Cevat Uydur, Durali Yılmaz, Mustafa Hayırlı, Mustafa Aksu, Mehmet Köker, Halil Koç

 

Haber Merkezi