27-06-2019 | Bugünkü SONHABER
Fuhuşa üç tutuklama Fuhuşa üç tutuklama
Antrenman yapan bisikletliye çarptı Antrenman yapan bisikletliye çarptı
Aşçılık öğrencileri ödüle doymuyor Aşçılık öğrencileri ödüle doymuyor
Kırkpınar Lions Tatlı’ya emanet Kırkpınar Lions Tatlı’ya emanet
19 Mart 2019 Salı, 10:15
Yüksel’den ‘zehir gibi’ sözler
‘Edirne İttifakı’ listesinden Bağımsız Türkiye Partisi (BTP) Belediye Meclis Üyesi adayı Avukat Mustafa Yüksel, Başkan adayı Hamdi Sedefçi ile birlikte katıldığı Karaağaç Mahallesi seçim gezisinde CHP adayı Recep Gürkan’a yönelik “O’nu buraya kimler getirdi biliyor musunuz. O’nu buraya Bu ülkede 15 Temmuz’u yapanların ağa babaları getirdi” suçlamasıyla yüklendi...

‘Edirne İttifakı’ listesinden Bağımsız Türkiye Partisi (BTP) Belediye Meclis Üyesi adayı Avukat Mustafa Yüksel, Başkan adayı Hamdi Sedefçi ile birlikte katıldığı Karaağaç Mahallesi seçim gezisinde CHP adayı Recep Gürkan’a yönelik “O’nu buraya kimler getirdi biliyor musunuz. O’nu buraya Bu ülkede 15 Temmuz’u yapanların ağa babaları getirdi” suçlamasıyla yüklendi.


Bağımsız Türkiye Partisi Belediye Başkan Adayı Hamdi Sedefçi ekibiyle birlikte seçim kampanyası kapsamında Karaağaç Mahallesi’ne gitti. Başkan Adayı Sedefçi kampanyasında aday olan meclis üyelerine de söz vermeyi sürdürüyor. Karaağaç Mahallesi’ndeki seçim kampanyasında daha önce CHP Merkez İlçe Başkanlığı ve İl Başkan Yardımcılığı görevinde de bulunan ancak yerel seçimler öncesi partiden istifa eden ‘Edirne İttifakı’ Belediye Meclis Üyesi adayı olan Avukat Mustafa Yüksel seçmenlere seslendi.


Kendisinin Yeniimaretli olduğunu, 30 yılı aşkın süredir Edirne’de Avukatlık yaptığını, dedesinden, babasından CHP’li olduğunu hatırlatan BTP Meclis Üyesi Adayı Mustafa Yüksel, Karaağaçlıların bir bölümünün müvekkili olması nedeniyle kendisini tanıdığını ifade ettikten sonra,  CHP Adayı Recep Gürkan’ı “Şimdi Edirneli bir belediye başkanı var. Bu adam kim. Geçen seçimlerde demokrasi için mücadele eden 7 tane adamın hakkını yiyen bir adam. Paraşütle geldi bu belediyenin başına, paraşütle getirdiler onu kimler getirdi onu biliyor musunuz  Bu ülkede 15 Temmuzu yapanların ağa babaları getirdi. Yükselişine bakın Üniversitede sekreter olarak geldiği güne kadar bakın bu adamın ruhunda antin kuntin var. Antin Kuntin işler üniversitede, ondan sonra Mecliste ondan sonrada geldi 7 tane adamın hakkını yedi. Edirne Belediyesi’ni ele geçirdi. Şimdi burada antin kuntin işler yapıyor. Bu adam parayı çok seviyor bee. Paranın kokusunu aldığı zaman dayanamıyor. Bayılır paraya, işi gücü rant, işi gücü rantiye, işi gücü çıkar, yeter be Edirne’yi kendine yapacan. Geçen dönem 50 tane iş yapacağım dedin iki işi beceremedin bee.” şeklinde ağır sözlerle eleştirdi.


“ÇİÇEKLERİ SULAYAMADIN”


Edirne İttifakı ve Bağımsız Türkiye Partisi Belediye Başkan Adayı Hamdi Sedefçi’nin 2014 yılında bıraktığı çiçeklerin dahi sulanmadığı eleştirisini CHP adayı Gürkan’a yönelten Avukat Mustafa Yüksel, “Sen de, hizmet ruhu yok. Sen de, hizmetkarlık ruhu yok. Bir il başkanı var faceden atmış biz neymişik, ‘ihanet çetesiymişiz’ Biz ihanet çetesi değiliz bizim solculuğumuzdan, devrimciliğimizden halkçılığımızdan hiç kimse şüphe dahi edemez. Biz bunu 35 senedir ispatladık zaten biz vakıf gurabanın babasıyız. Kardeşiyiz evladıyız. Hırsızın iyisi olmaz. Hırsız hırsızdır bee. Hele hele CHP’de hırsız hiç olmaz. Olamaz. Biz Mustafa Kemal’in partisiyiz. Biz Atatürk’ün askerleriyiz. Bizim hırsızım iyi diyen CHP’nin Allah belasını versin.”dedi.


“KELOĞLAN DİYORLAR SESİN ÇIKMIYOR”


BTP Belediye Meclis Adayı Mustafa Yüksel, CHP’ye dönüşleriyle ilgili olarak kendilerine, ‘O kapı size açılmayacak’ dendiğini ifade ederek, “Sen kimsin be. Sana pilavcı diyorlar sesin çıkmıyor. Keloğlan diyorlar sesin çıkmıyor. Biz demiyoruz diğer siyası partiler diyor. Ulan boynunu çeviremiyorsun be. Dana gibi oldun. Biz kimiz. Biz kimiz buradakiler kim. Biz Edirne ittifakıyız. Biz halk hareketiyiz. Halk hareketi. Biz Karaağaç’ın, Yıldırım’ın, İmaretin sesiyiz. Gümbür gümbür geliyoruz. Yıkacağız Haramilerin iktidarını. Halkın iktidarını oraya dikeceğiz. Bunları bilin bize inanın bize güvenin. Bakın bakın öyle hırsızların elinde. Genelde de yerelde de. Bu hırsızlar hiçbir şey getiremez. Alın ama bunlara oy vermeyin. 5 senemiz heba oldu.5 senemiz mahvoldu. Hizmet yok, hizmet Edirne’de yok. Yaa sokakları çeteler ele geçirdi çeteler. Gidin bakalım çarşıda arabanızı park edin. Para ödemeden gelin. Yiyin sopayı. Ne çeteler var çeteler. Otogara giden servisleri kaldırdı bunlar. Halk bedava gidecek diye. Hastanenin  yerini değiştirdiler. Ta anasının dibine gönderdiler”şeklinde konuştu.


“ÇOCUKLARINIZ SOKAĞA ÇIKAMAYACAK”


Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan’a 5 yıllık görev süresiyle ilgili ağır eleştirilerde bulunan BTP Belediye Meclis Üyesi Adayı Mustafa Yüksel, “Yazık ulan bu Edirne’ye yazık be. Edirne halkına. Osmanlıya başkent olmuş Edirne, rantiyeye kurban olmuş. Müteahhitlere esir olmuş yapmayın be. Vermeyin bu gücü onlara. Bu gücü verirseniz bundan sonra çocuklarınız sokağa da çıkamayacak. Yazık değil mi, bu Edirne’ye yetti artık. Bak biz ne yaptık bak bak.Yerel yönetim taahhütnamesi  var bak bunu sadece bizim başkan imzaladı. Bu imzalayamaz. Mal varlığını açıklayamaz. Çünkü karun oldu karun. Türkiye’nin en zengin belediye başkanı Edirne’de. Öyle söylüyor, şu kadar param bu kadar var diyor. Ben diyor mal beyanında bulundum gidin valiye sorun diyor. Aa öyle bir hakkımız yok bizim soramayız” dedi.


“CHP BAŞKA BİR BAŞKAN ADAYI ÇIKARSAYDI YOLA ÇIKMAZDIK”


Edirne Belediye Başkanlığına 5 yıllık yönetim sürecinde gördükleri nedeniyle yola çıktıklarını, CHP’nin Recep Gürkan dışında bir aday göstermesi halinde yanında yer alacaklarını, aday olmayacaklarını anlatan BTP Meclis Üyesi Adayı Mustafa Yüksel, “Onun için biz Hamdi beyin yanına geldik. Yıllardır eleştirdiğim, ama bir abi olarak gördüğümüz birisi sizinde abiniz bizimde abimiz. Bize önderlik edecek biz bu Edirne’yi uçuracağız, uçuracağız. Rantı olmayan birisi Cavit İslatince veya Şükrü Abi gibi birisi aday olsaydı biz bu yola çıkmayacaktık. Ama baktık rantiye yine aday. Biz bu rantiye iktidarını Hamdi abiyle yıkacağız. Biz bu yola niye çıktık. Geçen dönem milletvekili seçtiğimiz Ankara’ya gönderdiğimiz bir adam Öğretmenlik yapıyordu milletvekili ol dedik pek öğretmenlik de yapamıyordu ya onu da anlamıyordu. Hamdi başkan, Şükrü Ciravoğlu, Gürkan Güneser ve diğer arkadaşlarımız kapı kapı onunla dolaştı. Bu ne yaptı yukarıda antin kuntin işler çevirdi alışmıştı antin kuntin işler çevirmeye burada üniversitede görev yaparken. Hemen paraşütle belediyenin  başına geldi. 2014’ten 2019’a kadar geçti 5 sene geldi mi, buraya bir kere gelmez gelemez. O sizi sevmez. O’nun sevdiği şey mama, para, rant. Onlar yeni yerleşimde dinozor park yaptılar 138 bin liralık parkı müteahhide öderken 6 trilyon ödediler. 12 katının fazlasını ödüyor. Bu para senin benim param. Vergi veren insanların parası. Allah doyursun bunların gözünü Allah doyursun inşallah. 5 senedir hiç bir hizmeti olmadan rantla geçirdi. Aday çıkanları şutladı. Yine gitti merkeze indiragandiler yaptı. Biz dedik ki yine 5 yıl daha kaybedecek Edirne yazıktır dedik. Partiyi yaptı akraba topluluğu damadını koydu il genele. Ya arkadaş, partide hiç adam mı, kalmadı. Sağdan soldan topladığın insanları yazdın. Biz bu işe dur demek Edirne’ye hizmet etmek Edirne’nin hizmetkarı olmak için geliyoruz” diyerek sözlerini tamamladı.

 

Haber Merkezi

19 Mart 2019 Salı, 10:15
   YORUMLAR
   YORUM YAZ
Adınız :
E-mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu
:   DİĞER HABERLER
26.06.2019, 10:49 - Sınıra yeni köprü
26.06.2019, 10:48 - Çayın tadını kaçıran zam
26.06.2019, 10:48 - Kadınların el emeği göz nuru sergisi
26.06.2019, 10:47 - Çeltikte gübre mesaisi başladı
26.06.2019, 10:47 - Fen Fakültesi’nde mezuniyet heyecanı
26.06.2019, 10:46 - Konteynerleri ters çevirdiler
26.06.2019, 10:46 - Cinayet davasında karar çıktı
26.06.2019, 10:45 - Sarayiçi’nde trafik düzenlemesi
26.06.2019, 10:45 - Bremen’de Edirne rüzgarı
26.06.2019, 10:44 - Lalapaşa’da yangın
26.06.2019, 10:43 - Sınırda yakalan FETÖ şüphelileri tutuklandı
25.06.2019, 10:50 - Gürkan, “Milletin iradesi tecelli etti”
25.06.2019, 10:50 - Kırkpınar programı belli oldu
25.06.2019, 10:49 - Araplar gözünü Edirne'ye dikti
25.06.2019, 10:49 - Sağlık turizmi görüşüldü
25.06.2019, 10:48 - Rektörlük, “Şiddeti esefle kınıyoruz”
25.06.2019, 10:48 - Görme engelli öğretmen darbedildi
25.06.2019, 10:48 - Avukatlara FETÖ gözaltısı
25.06.2019, 10:47 - Sağlık Bilimleri’nden akreditasyon hamlesi
25.06.2019, 10:46 - “Kıraç arazilere lavanta ekin”
MADALYONUN DİĞER YÜZÜ
SONHABER 23 yaşında
2019’DA BABALAR GÜNÜM
Esrarengiz seyahat
Kalp ağrısı
İslamda israf haramdır
BECAN, İŞBİLEN KADAR ŞANSLI DEĞİL..
Çocuklarda Mahremiyet Eğitimi
    Sınıra yeni köprü
    Çayın tadını kaçıran zam
    Kadınların el emeği göz nuru sergis
    Çeltikte gübre mesaisi başladı
    Fen Fakültesi’nde mezuniyet heyecan
    Konteynerleri ters çevirdiler
    Cinayet davasında karar çıktı
    Sınırda yakalan FETÖ şüphelileri tu
    Lalapaşa’da yangın
    Bremen’de Edirne rüzgarı
    Sarayiçi’nde trafik düzenlemesi
© 2011
EdirneSonHaber.Net'in hosting hizmeti REFONA tarafından sağlanmaktadır.