edirnesonhaber.com - HABER
08 Ocak 2019 Salı, 10:10
AVM tepkisi 
Erasta AVM’de kan bağışı için AVM Yönetimi tarafından merdiven altından stant açmasına izin verilen Kızılay’ın yerini değiştirmek istemesini AVM yöneticilerinin kabul etmemesi tepki çekti...

Erasta AVM’de kan bağışı için AVM Yönetimi tarafından merdiven altından stant açmasına izin verilen Kızılay’ın yerini değiştirmek istemesini AVM yöneticilerinin kabul etmemesi tepki çekti.

 

Devletin en önemli kurumlarından biri olan Kızılay’ın, vatandaşlara ulaşabilmek adına Erasta AVM’de yer istemelerine karşı, AVM yöneticileri kuruma merdiven altı yer tahsis etti. 

 

Vatandaşlarla konuşan kurum doktorlarının aslında daha gözle görülebilir bir konum istediklerini ancak AVM yöneticilerinden bu konu ile alakalı olumlu yanıt alamadıklarını belirttiler. 

 

Bunun üzerine AVM yönetimi gazetemiz muhabirine, “Kızılay’ı oraya koymayı biz seçtik, yerini değiştiremeyiz. Karar bizim. Normalde orası çiğköfteciydi kalktı ve kiralanacak bir yer, ona rağmen verdik. Daha iyisini veremeyiz. Gözle görünür bir yer yok. En iyisi o sunduğumuz yer. Devletin kurumu değil burada bizim kararımız önemli. Kızılay’da otobüsü ile gelsin bizde onlara öyle söyledik. Sürekli ortalıkta veremeyiz. Devletin kurumunun değil bizim buradaki kararımız önemli. Başka seçenekleri yok” dediler.

 

Kan vermeye gelen vatandaşlar ise Kızılay’a sunulan yerdeki çiğköftecinin zaten fark edilmediği için kapattığını ve  Kızılay’ında burada fark edilmediğini ve bu yüzden de ilginin çok az olduğunu belirterek AVM yönetiminin bu tutumuna tepki gösterdiler.

 

 

Erkan Ekşi

   YORUMLAR