edirnesonhaber.com - HABER
11 Ocak 2019 Cuma, 10:27
Enez’e yatırımlar devam ediyor
Edirne İl Genel Meclisi’nin Enezli Üyesi Şenol Kılıç, Enez İlçesi’nin İl Özel İdaresi yol ağı uzunluğunun yaklaşık 90 kilometre olduğunu belirterek, 2018 yılı sonu itibariyle 80 kilometresinin asfaltlama işini bitirdiklerini söyledi...

Edirne İl Genel Meclisi’nin Enezli Üyesi Şenol Kılıç, Enez İlçesi’nin İl Özel İdaresi yol ağı uzunluğunun yaklaşık 90 kilometre olduğunu belirterek, 2018 yılı sonu itibariyle 80 kilometresinin asfaltlama işini bitirdiklerini söyledi.

 

Edirne İl Genel Meclisi CHP’li Üyesi Şenol Kılıç, Enez yatırımları hakkında bilgi verdi. Enez’e yatırımların devam ettiğini belirten Kılıç, “Enez İlçemizin İl Özel İdaresi yol ağı uzunluğu yaklaşık 90 kilometredir. Bu yollarımızın 2018 yıl sonu itibariyle 80 km sinin asfaltlama işini bitirdik. Geriye sadece 6 km Karaincirli- Sahil ve 5 km Sütçüler- Ana yol bağlantısı stabilize kalmıştı” dedi.

 

Kılıç, şöyle devam etti; “Şimdi bu yıl yazında uzun yıllardan bu yana gerek Karaincirli köy halkımızın gerekse bu köy sahilindeki yazlıkçılarımızın beklentisini ve özlemini gerçekleştireceğiz ve Karaincırli- Sahil yolunun (6km) birinci kat asfaltını yatırım programına alarak yapacağız. Bu yolun il özel idaresine maliyeti yaklaşık 900 bin TL olacaktır. Yolun yapımının Karaincirli ve bölge yazlıkçı turizminin gelişmesinde önemli rol oynayacağına yürekten inanıyorum. Karaincirli köy halkına ve bu köy sahilindeki yazlıkçılarımıza hayırlı olsun.Diğer taraftan 2017 yılında birinci kat asfaltı yapılan Büyükevren köyü -Sahil yolunun da ikinci kat asfaltını bu sene içinde yapacağız. Enez,  İl Özel İdaresi’ne bağlı yol  asfaltlama çalışmalarında yüzde 95 oranla çok başarılı ve lider ilçe durumundadır” dedi.

 

Harun Aker

   YORUMLAR