edirnesonhaber.com - HABER
11 Şubat 2019 Pazartesi, 10:36
4 bin 150 öğrenci ‘Yaşama Yol Ver’ dedi
Sağlık Bakanlığı’nın başlattığı “Yaşama Yol Ver” projesi kapsamında Edirne İl Sağlık Müdürlüğü’ne bağlı İl Ambulans Servisi Başhekimliği’nde görevli  sağlık personeli tarafından 2018 yılında Edirne merkez ve ilçelerinde 97 ilkokulda 4 bin 150 öğrenciye eğitimler verildi...

Sağlık Bakanlığı’nın başlattığı “Yaşama Yol Ver” projesi kapsamında Edirne İl Sağlık Müdürlüğü’ne bağlı İl Ambulans Servisi Başhekimliği’nde görevli  sağlık personeli tarafından 2018 yılında Edirne merkez ve ilçelerinde 97 ilkokulda 4 bin 150 öğrenciye eğitimler verildi.

 

Sağlık Bakanlığı’nın “112 Acil çağrı hattının gereksiz aranmasının önlenmesi ve trafikte ambulansın geçiş önceliğine özen gösterilmesi” konularında toplumsal farkındalığın artırılması amacıyla hayata geçirdiği “Yaşama Yol Ver” projesi kapsamında Edirne İl Sağlık Müdürlüğü tarafından öğrencilere 2019 yılında da eğitim verilmeye devam ediliyor.

 

İl Sağlık Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada, şöyle denildi;

 

“Sağlık hizmetlerinin ulaşılabilirliğinin ve kalitesinin arttırılmasına yönelik başlatılan Minik 112 uygulaması, 2015 yılından 2017 yılına kadar ilk ve ortaokullarda öğrenim gören tüm öğrencilere sınıf ayırt etmeksizin uygulanmıştır. 2018 yılı itibari ile Minik 112 uygulamasına sadece ilkokul 3. Sınıf düzeyinde devam edilmesine karar verilmiş ve böylece ilkokula devam eden her bireyin bu eğitimi alması amaçlanmıştır. Söz konusu kampanya kapsamında, Edirne İl Sağlık Müdürlüğü olarak 2018 yılı içerisinde Edirne ili merkez ve ilçelerinde toplam 97 ilkokulda 4 bin 150 öğrenciye ulaşılmıştır. 2019 yılı kampanya başlamış olup; bu kapsamda çalışmalar devam etmektedir. Bu eğitimler ile 112 Acil Servis çağrı hattının gereksiz aranmasının önlenmesi ve trafikte ambulansın geçiş önceliğine özen gösterilmesi konularında toplumsal farkındalığın arttırılması, gerekli hassasiyetin oluşturulması amaçlanmıştır” 

 

Haber Merkezi

   YORUMLAR