edirnesonhaber.com - HABER
13 Mart 2019 Çarşamba, 11:16
DSİ’de Sosyal Tesis sessizliği
DSİ 11.Bölge Müdürlüğü'ne bağlı DSİ Meriç Nehri Sosyal Tesisleri'nin yaklaşık bir yıldır kapalı olarak durması hem personel hem de oradan yararlanan vatandaşların tepkisine neden oluyor...

DSİ 11.Bölge Müdürlüğü'ne bağlı DSİ Meriç Nehri Sosyal Tesisleri'nin yaklaşık bir yıldır kapalı olarak durması hem personel hem de oradan yararlanan vatandaşların tepkisine neden oluyor.

 

Bugüne kadar bir çok devlet erkanını ağırlayan, düğün, özel yemek, balo gibi organizasyonlara ev sahipliği yapan, halkın en uğrak tesislerinden birisi olan  Meriç Nehri yanındaki DSİ Müdürlüğü'nün Destek Hizmetleri bünyesinde bulunan tesisin geçtiğimiz yıldan bu yana açılmaması tepkileri de beraberinde getirdi.

 

 DSİ’nin kendi yerini sahipsiz bırakması ve adeta kaderine terk etmesi hoş olmayan görüntülerine de beraberinde getirdi.   

 

 DSİ Meriç Nehri Sosyal Tesisleri'nin bağlı olduğu DSİ Destek Hizmetlerinin bu yerle ilgilenmemesinin üst makamların emri olduğu iddialarıda gelen bilgiler arasında.

 

DSİ 11.Bölge Müdürlüğünün tesislerin zarar ettiğini ileri sürerek işletmeyi hizmete açmadığı ifade ediliyor.Bölge Müdürlüğünün,Meriç Sosyal Tesisleri için ise aşırı derece personel istihdam ettiği, ancak bu personellerin şuan ortada olmadığı, tesis için özel seçilen personellerin şuan ne iş yaptığı ise merak konusu. DSİ'nin tesislerinin bu şekilde atıl bir vaziyette harabeye dönüşecek olması ise halk içerisinde tesisin birilerine peşkeş için hazırlandığı da söylentiler  arasında.

 

Halk arasında dolaşan söylentiler de ise; Meriç Nehri kenarında bulunan diğer kurumların tesisleri iş yapıp hizmet verirken vatandaş soruyor. “DSİ Meriç Nehri Sosyal Tesisleri neden çalıştırılmamakta? DSİ' nin tesisi neden kapalı? DSİ Meriç Nehri Sosyal Tesisleri'nde bulunan yazlık düğün salonu her yıl üst düzey düğün rezervasyonu alıp devletin kasasına para kazandırırken, şimdi neden yazlık düğün salonu için rezervasyon alınmamakta?”

 

Erkan Ekşi

   YORUMLAR