edirnesonhaber.com - HABER
15 Mart 2019 Cuma, 11:42
Dinç, “1 Nisanda hizmetteyiz”
Ak Parti Edirne Belediye Meclis Üyesi adayı Ayhan Dinç, bir çok görevde yer aldığını ve şimdi Edirne’de eksikleri gördüğü için göreve talip olduğunu belirterek, 1 Nisan sabahı Ak Parti’nin belediyeyi alacağını ifade etti...

Ak Parti Edirne Belediye Meclis Üyesi adayı Ayhan Dinç, 31 Mart seçimleri ile ilgili kendisi ve partisi açısından ilerleyen süreci değerlendiren kahvaltılı basın toplantısı düzenledi.

 

Edirne’de gezerek her konuyu not aldıklarını belirten Dinç, ETUS Şoförlerinin yaşlılara ceset yakıştırması sözlerini duyduğunu belirterek bunu 1 Nisan’dan sonra diğer sorunlar gibi çözeceklerinin altını çizdi.

 

“EDİRNE’Yİ GEZİYORUZ VE NOTLARIMIZI ALIYORUZ, PROJELERİMİZ BELLİ”

 

Ak Parti Edirne Belediye Meclis Adayı Ayhan Dinç “Gençlik yıllarımdan beri siyasetin içinde aktif olan bir kardeşinizim. AK Parti’de çeşitli görevler yaptım Gençlik Kolları Başkanlığı, akabinde il yönetim kurulu üyeliği ve meclis üyesi adaylığı,31 Mart’ta yapılacak seçimlerde meclis üyesi adayıyım.Uzun yıllardan beri esnaflık yapıyoruz Edirne’de.

 

Biz uzun yıllardan beri dediğim gibi siyasetin içinde olan bir kardeşinizim Edirne yerelde bazı eksiklikleri gördüğümüz için bizimde buna çorbada tuzumuz olsun diye böyle bir göreve başvuru yaptık.Sağolsun Edirne Belediye Başkan adayımız Koray Uymaz ve parti teşkilatımız bu görevi bize layık gördü ve meclis üyeliği sıralamasında yer aldık.Yani Edirne’de geziyoruz, mahallelerde geziyoruz,esnaflarımızla görüşüyoruz tabiki herkesin farklı sıkıntıları var.Bu sıkıntıların notlarını alıyoruz ve projelerimiz zaten çıktı.Projelerimizde de bunları anlatıyoruz neler yapacağımızı ”dedi.

 

“1 NİSAN SABAHINDA KAZANAN BİZ OLACAĞIZ”

 

Vatandaşları 31 Mart’ta sandığa çağıran Dinç “31 Martta kazananın biz olacağını düşünerek hareket ediyoruz,çalışıyoruz.Edirne halkından bu konuda destek bekliyoruz.Biliyorsunuz genel seçimlerde şöyle bir yapı vardır.İnsanlar farklı partilere oy verebilir ama bu bir hizmet seçimi ,yerel seçim.Bunda da hükümeti desteklemek lazım hükümetin partisini desteklemek lazım. Adayımız güzel uzun yıllardan beri kendiside siyasetin içinde olan gençlik kollarından gelen merkez ilçe başkanlığı yapmış,il başkanlığı yapmış içimizden birisi.Edirne halkımızın desteklerini bekliyoruz.31 Mart günü sandık başına gitmelerini istiyoruz.Vatandaşlık görevlerini yapmalarını istiyoruz. Çünkü Edirne bizim Edirne’miz.1 Nisan sabahında İnşallah kazanan biz olacağız”dedi.

 

“ŞOFÖRLER TARAFINDAN YAŞLILARA CESET TABİRİ KULLANILDIĞI SÖYLENİYOR”

 

Şoförler tarafından yaşlılara ceset tabiri yapıldığını duyduğunu söyleyen Dinç “Bizim Genel Başkanımız Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatlarıyla zaten meclisteki yerimizde genç kadın kotalarımız var yani muhakkak olmak zorunda. Gençlere önem veriliyor. Siyasette AK Parti döneminde gençlere gerçekten önem veriliyor.Seçilme yaşından tutun,meclis başkanlığında olsun katip üyeliğinde olsun hep gençlere önem veriliyor.1 Nisandan sonra siyasi partiler ortadan kaldırılacak hizmetler öne çıkacak.Bizde hizmetin Edirne’ye gelmesi için elimizden geleni yapacağız.Gençlerin her zaman yanındayız.Eksiklikler konusunda hep siyasetin içinde olduğumuz için altyapıdır,sudur genelde budur yani Edirne’nin sıkıntısı. Ulaşım sıkıntısı da mevcut insanlar mağdur.Eskiden Serhat Birlik’ti şimdi Etus’tu ismi değişti sadece ama hizmet aynı. En çok yaşlılarımız muzdarip, devletimizin sonuçta çıkardığı bir yasa var emeklilikten sonra ücretsiz kartları var.Ama bunu insanlarla oturup konuştuğumuzda şoförler tarafından ceset tabirleri kullandığını söylüyorlar.Bunlarla ilgili notlarımızı alıyoruz.Allah kısmet ederse de 1 nisandan sonrada bunlarla ilgili gerekenleri yapacağız .Altyapıyla ilgili başkanımızın da söz verdiği gibi 3 yıl içerisinde kesinlikle altyapı sıkıntısı da çözeceğiz”dedi.

 

Erkan Ekşi

   YORUMLAR