edirnesonhaber.com - HABER
15 Mayıs 2019 Çarşamba, 11:05
Yardım melekleri
Başkanlığını Ayterim Ağaoğulları’nın yaptığı Türkiye Yardım Sevenler Derneği Edirne Şubesi (TYSD) her yıl geleneksel hale getirdiği Ramazan yardımlarına devam ediyor. Dernek bu yıl ihtiyaç sahibi 160 aileye gıda paketi yardımında bulunacak...

TYSD Edirne Şubesi Başkanı Ayterim Ağaoğulları başta olmak üzere 9 dernek üyesiyle beraber yardıma muhtaç aileleri tek tek belirleyen dernek, onlara gıda yardımın da bulunuyor. Dernek ayrıca üniversite öğrencilerine de burs veriyor.

 

Türkiye Yardımsevenler Derneği Edirne Şubesi Başkan Yardımcısı Aysu Ay, Türkiye Yardımsevenler Derneği Edirne Şubesi olarak her yıl ramazan ayında tepsit ettikleri yardıma muhtaç ailelere yardımda bulunduklarını söyledi.

 

“160 AİLE BELİRLENDİ”

 

Bu yıl 160 aile belirlediklerini belirten Ay, “Hazırladığımız paketler tespit ettiğimiz yardıma muhtaç ailelere teslim edilecek. Ayrıca biz, Engelliler Haftası olduğu için Engelliler Derneği’ne de ihtiyaç sahibi üyelere ulaştırılması için ramazan yardım paketlerinden 20 tanesini onlara teslim edeceğiz. Esas amacımız bizim çocuklara burs vermek, üniversite öğrencilerine. 50’ye yakın öğrencimiz var. Her ay burslarını bizden alıyorlar. Esas amacımız o. Ama bu yardımı da her yıl geleneksel hale getirdik” dedi.

 

Harun Aker

   YORUMLAR