25-11-2017 | Bugünkü SONHABER
Bahçeşehirli minikler söyleşide Bahçeşehirli minikler söyleşide
Sözleşme imzaladılar Sözleşme imzaladılar
Obezite Okulu mezunlarını verdi Obezite Okulu mezunlarını verdi
Köpek katili domuzu avladılar Köpek katili domuzu avladılar
HELE BİR YERE ADAY OLDA GÖR

Siyaseti bıraktığım için ne kadar mutluyum anlatamam.

 

Kafam o kadar rahatki ifade edilir gibi değil. Arkadaşlarımızla hangi siyasi partiye mensup olursa olsunlar gelip çayımı kahvemi içip, fikir alışverişinde bulunuyoruz.

 

Edindiğim tecrübeleri tam bir demokrata yakışır bir şekilde paylaşıyorum kendileriyle. Onlar memnun, ben memnun. Şimdi gelelim neden bu başlığı attın diye.

 

Geçtiğimiz günlerde sevgili dostum Tamer Şahin ile bir sohbet esnasında bunları konuşurken “Tamer siyasetle uğraşmamak ne güzel” dedim. Tamer’de “bir yere aday olda bak neler başına gelecek” diyerek bana bu yaşanmış olayı anlattı.

 

Bir adam 20 yılın üzerinde bir siyasi partide görev yapmış. Çay getirip götürmüş, partiyi beklemiş, üye yapmış, delege yapmış, tüm genel kurulları hazırlamış.

 

Yani yapılması gereken tüm angariye işler için, hem vakit, hem de nakit harcamış. Herkes tarafından da sevilir sayılırmış.

 

Bir gün “ben bu yılki genel kurulda başkan adayıyım” diye kendini ilan etmiş. Ona saygı gösteren, ona sevgisini açan arkadaşlarının bir bir yok olduğunu görmüş. İnsanlar onun hakkında kötü kötü laflar etmeye başlamış. İşte sen zamanında bunu yaptıydın, söylediydin. Aday olacaktım engelledin. Beni delege bile seçtirmedin. Falan filan. Neyse bizim kahramanımız genel kurul günü kürsüye çıkmış.

 

Herkes listesine kimi buldu diye merak ederken şöyle bir konuşma yapmış “arkadaşlar ben bu genel kurulda aday değilim. Ben bir kitap yazacaktım. Partimde çok uzun süre çalıştığım için geçen anılarımı hatırlamakta güçlük çektim. Aday olucam dediğimde arkadaşlar sağ olsunlar bana bunlara tek tek hatırlattılar. Şimdi kitabımı doğru bir şekilde yazacağım” demiş.

 

Kitap yazıldı mı yazılmadı mı bilmem.

 

Benim kafam çok rahat dedim ya, laf oradan çıktı.

 

Bende bugün bir yere aday olmaya kalksam benim içinde  ne laflar çıkacak. Benim en az 5 kitap yazmam gerekecek. Çünkü ben bir yaptıysam bana bin olarak geri döndü.

 

Aslında siyaset benim için temiz bir hava. Nefes gibi bir şey. Ancak ülkemizde siyaset yerine politika yapıldığı için ben bunlardan kendimi uzaklaştırdım. Siyasi partilerde, odalarda bir yere seçilmiş olan, seçilecek olan arkadaşlarımıza, kardeşlerimize başarılar diliyorum. Aman beni rahat bırakın…

 

*****

 

İYİ parti Uzunköprü’de ciddi bir şekilde örgütleniyor.

 

İsimleri şimdilik bende kalsın. Piyasada ticaret yapan, her siyesi partiye mensip kişilerin var olduğunu biliyorum.

 

Geçmişe baktığımızda ANAP’ın örgütlenmesini görebiliyorum. Bazıları MHP’liler çok diyebilir. Genel başkan Meral Akşener bir zamanlar DYP’den içişleri bakanlığı yaptı. Partinin geleceği olmadığı için mücadelesini ona en yakın olan MHP’den devam etti. Şimdi onlarla hareket etmesi kadar doğal bir olay yok. Kurucular arasında bulunan sevgili kardeşim Mehmet Tolga Akalın geçtiğimiz gün Uzunköprü’de partisinin kuruluş amacını anlattı. Akşener hanımefendi içinde “hemşehrimiz, Dramalı bir Rumeli hanımefendisidir. Sizleri kendi evladınıza sahip çıkmaya davet ediyorum. Bozulan millet birliğimizi milli mücadele ruhu ile yeniden temin edecektir.

 

İYİ PARTİ’nin iktidar yürüyüşüne destek vermek isteyen  herkes, dilerse kendisini  ülkücü, milliyetçi, sosyal demokrat, solcu, muhafazakar ve benzeri alt siyasi kavramlar ile partimiz çatısı altında da  dilediği gibi tanımlayabilir” dedi.

 

Evet bu yeni partiye bu gözle bakmamız gerekiyor.

 

Gazi meclisimizde bulunan tüm vekillerimizinde bu ruhla görev yapması bizim en büyük teminimizdir. Siyaset yoluna yeni katılan İYİ parti yöneticilerine başarılar diliyorum.

 

GÜNÜN SÖZÜ :

Her siyasi parti, kendi yalanını yutarken ölür.

                                             John Arbuthnot

 » TÜM YAZILARI  
09 Kasım 2017 Perşembe, 09:02 YORUM YAP / OKU YAZICIYA GÖNDER ARKADAŞINA GÖNDER FACEBOOK'TA PAYLAŞ TWITTER'DE PAYLAŞ ÖNCEKİ SAYFA
   YORUMLAR
   YORUM YAZ
Adınız :
E-mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu
:   DİĞER YAZILARI
21.11.2017, 12:11 - SİYASET BÖYLE BİR ŞEY
09.11.2017, 09:02 - HELE BİR YERE ADAY OLDA GÖR
06.11.2017, 10:47 - DOST SEÇME SANATI
22.09.2017, 10:12 - Erikli sahilinden öneriler, şikayetler ve teşekkür
25.08.2017, 11:30 - Oda ve borsa seçimleri Hisarcıoğlu’na açık mektup
18.08.2017, 11:54 - NEREDE BU PARALAR?
11.08.2017, 11:15 - Siyasette ilerlerken geriledik...
03.08.2017, 11:05 - Ödenmeyen KDV’ler
26.07.2017, 11:10 - Lozan Antlaşması 2023’te sona erecek mi
31.01.2017, 10:39 - Yeni Anayasa İçin Referanduma Doğru
Yazara ait tüm yazılar için tıklayınız   
NİYET İYİ, BAŞLANGIÇ KÖTÜ
SONHABER 23 yaşında
DÜNYA EVİNE GİREN ONURUMA
Esrarengiz seyahat
Kalp ağrısı
İslamda israf haramdır
Kazanıyoruz mu yoksa kaybediyor muyuz?
SİYASET BÖYLE BİR ŞEY
    Öğretmenler gününde gözyaşı
    Sağlığa Arjantin ilgisi
    Tüfenkci’nin Edirne Çıkarması
    Kara günden aydınlığa...
    Eli öpülesi öğretmenim...
    Aynı suçtan cezaevine
    Edirne’nin rekabet gücü masada
    Öğretmenlere anlamlı hediye
    Emekli öğretmenlerle bir arada
   
© 2011
EdirneSonHaber.Net'in hosting hizmeti REFONA tarafından sağlanmaktadır.