18-03-2018 | Bugünkü SONHABER
Çöp yuvası Çöp yuvası
Jandarmadan Eğitim Semineri Jandarmadan Eğitim Semineri
Tunca Nehri yatağına çekildi Tunca Nehri yatağına çekildi
Deplasmanlı süper lig başlıyor Deplasmanlı süper lig başlıyor
KADINLAR GÜZEL BİR DUADIR

Son günlerde kadını toplum içinde itibarsızlaştırmak adına yapılan bazı talihsiz açıklamalar ne yazık ki gündemi meşgul ediyor. Sanki birbirine cesaret veriyor gibi sapkın görüşler, çatallı bozuk sesler yükseliyor. Duymazdan görmezden geliyorum. Ne demiş şair; “İnan değil sana kastım, cahille sohbeti kestim.” Sınırlı günlerimizi içi boş söylemler eylemlerle doldurmak niyetinde değilim. Canlılar dünyasının insan kategorisi sadece etik davranışlarıyla değerlendirilmeli. Geçen gün twitterda güzel bir yanıt okudum; “Toplu taşıma araçlarının kadın-erkek değil de, yıkanan-yıkanmayan olarak ayrılmasını destekliyorum” demiş. Katılıyorum.

 

8 Mart kadın-erkek tartışmasını yaratmak amaçlı değil; koşulların her geçen gün daha da dayanılmaz hale gelmesi, ücretlerin adaletsizliği, kadın işçilerin artık tahammül sınırını zorlamaya başlamasıyla ortaya çıktı. Her kadın emekçidir. İşine olduğu kadar evine, eşine, çocuklarına, torunlarına… Ücretsiz emeği de yok sayamayız. Türk kadını Atatürk’ün sayesinde eşitliğe kavuşmuştur. Atatürk başka hiçbir hizmet yapmamış olsaydı bile bir devlet adamı olarak kadınlara verdiği hak ve özgürlüklerden dolayı Türk tarihinde olduğu gibi, insanlık tarihinde de şerefli bir yerin sahibi olurdu. İdollerimden biri olan Türkan Saylan’ın dediği gibi “Her Eğitimli Kadının Bu Cumhuriyete Borcu Vardır” Kadınlarımızın da bu anlamlı günlerde kendilerini sorgulamaları ve ben ülkem için ne yaptım daha neler yapmalıyım demesi gerek.

 

Kadınların anatomik yapısı farklı, kas gücü erkeklerle eşit olmayabilir ama asıl bilgi işlemci yönetici beyin gücü daha üstün olabilir.

Kadınlar gününe bir kala böyle değerli bir Edirneli kadınımızı sonsuzluğa uğurladık. Nazan ZORLUOĞLU GÜRÇAĞLIYAN, yakinen tanıdığım, dostluğuna paha biçilemez bir arkadaş, sevgisi ölçülemez bir anne/babaanne, Üner ağabeyimin kıymetli eşiydi. Yıllarca Türkiye’mizin dört bir köşesinde gururla giydiği hakime cübbesi adalet duygusunun yansımasıydı. Çağdaşlığı, ileri görüşlülüğü ve çevresine yardımsever yaklaşımı onu melek kılıyordu ve o iyi insan da güzel atlara binerek ebediyete uçtu. Kalanlarına sabır, merhumeye mağfiret dilemekten başka yapabileceğimiz bir şey yok. O artık dualarımızda yaşayacak. Mutlu bir ömür geçirdiler, güzel anılarda yaşayacak. Bir idoldü, hayallerinin peşinde koşan kızlarda yaşayacak. Nurlar içinde uyusun.

 

Daha iyi bir ülke olmak, toplumu daha çağdaş noktalara taşımak için kadınlara fırsat verilmesi, ailenin temelinde olduğu gibi her alanda söz sahibi olması gerekiyor. Dünyadaki bütün kadınlara insan onuruna yakışır mutlu ve huzurlu bir hayat dileğiyle…

 

“Kadın bir çiçektir bakmasını bileceksin,

 

Kadın bir annedir sevmesini bileceksin,

 

Kadın evinin meleğidir duasını almayı bileceksin.”

 » TÜM YAZILARI  
09 Mart 2018 Cuma, 16:37 YORUM YAP / OKU YAZICIYA GÖNDER ARKADAŞINA GÖNDER FACEBOOK'TA PAYLAŞ TWITTER'DE PAYLAŞ ÖNCEKİ SAYFA
   YORUMLAR
   YORUM YAZ
Adınız :
E-mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu
:   DİĞER YAZILARI
09.03.2018, 16:37 - KADINLAR GÜZEL BİR DUADIR
14.02.2018, 11:21 - ESKİ BİR ÖYKÜ AMA HER ZAMAN YEPYENİ KALMASI MÜMKÜN
09.02.2018, 10:54 - NAM SALMIŞ EDİRNE BADEMİMİ GERİ İSTİYORUM
11.01.2018, 11:02 - 2018’E
19.12.2017, 11:12 - HAZIRLIKSIZ
20.11.2017, 12:21 - DÜNYA EVİNE GİREN ONURUMA
01.11.2017, 10:33 - Cumhuriyet 94 Yaşında
18.06.2017, 13:01 - BABALARA SEVGİ VE SAYGIYLA
14.05.2017, 17:17 - Annemi çok seviyorum
25.03.2017, 10:03 - Rejenerasyon
Yazara ait tüm yazılar için tıklayınız   
ÇİFT KİŞİLİKLİ DELEGE
SONHABER 23 yaşında
KADINLAR GÜZEL BİR DUADIR
Esrarengiz seyahat
Kalp ağrısı
İslamda israf haramdır
OSB'Yİ DOĞMADAN ÖLDÜRMEYİN
Çocuklarda Yeme Problemi
    Salih’in ani çıkışı
    Okutacağı oğlu için kuyruk çilesi
    Gül Kokulu Edirnem...
    Yem bulamayan at taş yemiş
    Köpekler için yürüdüler
    Yağışlar hasat için “umut” oldu
    Minnettarız...
    Er Meydanı turistlere açılıyor
    Çöp yuvası
    Alpullu şekere talip oldular
    Soyyiğit, “Aysan Edirne markası “
    Çile kuyruğu erimeye başladı
© 2011
EdirneSonHaber.Net'in hosting hizmeti REFONA tarafından sağlanmaktadır.