26-06-2019 | Bugünkü SONHABER
Fuhuşa üç tutuklama Fuhuşa üç tutuklama
Antrenman yapan bisikletliye çarptı Antrenman yapan bisikletliye çarptı
Aşçılık öğrencileri ödüle doymuyor Aşçılık öğrencileri ödüle doymuyor
Kırkpınar Lions Tatlı’ya emanet Kırkpınar Lions Tatlı’ya emanet
ENEZ’DE FARKLI BİR GÜN

“İnsan beyni değirmen taşına benzer. İçine yeni bir şeyler atmazsanız, kendi kendini öğütür durur.” demiş İbn-i Haldun. Bunun yaşla alakası yok; benden bu kadar demek yerine sürekli yaşam sevincimizi arttıran annem sağ olsun. Bir araya gelmeden önce “birlikte neler yapabiliriz”i  düşünüyoruz.  Enez bize; deniz, kum ve dostlar ile zenginleşen bir tatil sunuyor her sene ama bir süre sonra her bir gününüz küçük farklılıklar dışında bir öncekinin kopyası olmaya başlıyor ve çevrenizdeki olanakların tadını yeterince çıkaramamaya başlıyorsunuz. Hayatta rutinlerin olmaması imkânsız ama gereğinden fazla da olmamalı. Yaşam hızla akarken yaşadığımız güzel anılardır geriye kalan. Yenilerini yaratmak için çaba harcamazsak, günlük gailelerin dışına çıkmazsak, rutinin girdabında boğulmaktan kurtulamayız.

 

Enez limanı Ada Balık’da özlediğimiz lezzeti afiyete dönüştürürken sevgili İbrahim Çayır’a teknede bir gün geçirme fikrimizi ilettik. Fırsatların iyileştirici gücüne inanan bireyler olarak çekirdek ailemiz ve sevgili dostlarımız İbrahim&Nurcan Çayır çifti ile Candeniz teknesinde Murat Bağcı kaptanın rotasında bulduk kendimizi. Annemin deyimiyle “Kapadokya” coğrafyasında, berrak havuz gibi denizde yüzme fırsatını yakaladık. Püfür püfür teknede maviden yeşile renkleri takip ederek gözlerimizi dinlendirdik. Ailece sevgi bağımızı çoğaltan yeni bir birlikteliğe imza attık. Yani bir gezi düşünün hem şifa, huzur, dinginlik ve hayat versin, hem de içinde iken eğlenelim yüzerken güçlenelim, rahatlayalım, bittiğinde resimleriyle gülelim videoları seyretmeye doymayalım. Can sıkıntısı ne ki!... Hayvanın bile doğasında olmayan çevreyi kötü kullanma alışkanlığını yok edememenin üzüntüsüyle, çıktığımız küçük koya bizden önce gelenlerin kötü izlerini-bıraktıkları çöpleri- toplamaya çalıştık. Teknede balık ekmek en sevdiğim menülerden. Mis gibi hazırlamışlar İbrahim ve Nurcan’a teşekkür ederiz, keselerine bereket ellerine sağlık.

 

Saroz Körfezinin el değmemiş muhteşem doğasını bu kez de deniz tarafından gözlemlediğimde yeşil ve mavinin çeşitli tonları ile göz banyosu yaparken Saroz bölgesinde yapılması planlanan çevre ve doğayı mahvedecek projeler aklıma geldi. Edirne Doğa Sporları Kulübü Derneği de #SaveSaros tabelasıyla sosyal medyada bu tehlikeye dikkat çekiyor. Konuyla ilgili ayrıntılı bilgi almak isterseniz bu tabelayla paylaşılan mesajları ve kulübün sosyal medya hesaplarını takip edebilirsiniz.

Genç yetenekli kaptanımız Murat Can Bağcı Trakya Üniversitesi BESYO mezunu. Enez’in cazibe merkezi olması için doğayla buluşturma yolunda bir sevdalısı. Kaptanım yolun açık geleceğin mutlu, umutların gerçek olsun.

 

“Hayat bizler için ön göremediğimiz bir armağan, o halde buna sipariş etmediğimiz bir pizzanın kapımıza gelmesi gibi yaklaşmamalıyız.” Kıymetli anları kaçırmadan hayatımızı renklendirmek için her fırsatı değerlendirin. Bir günü daha içine sevgi katarak bitirdik. Darısı başınıza.

 » TÜM YAZILARI  
15 Temmuz 2018 Pazar, 13:18 YORUM YAP / OKU YAZICIYA GÖNDER ARKADAŞINA GÖNDER FACEBOOK'TA PAYLAŞ TWITTER'DE PAYLAŞ ÖNCEKİ SAYFA
   YORUMLAR
   YORUM YAZ
Adınız :
E-mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu
:   DİĞER YAZILARI
17.06.2019, 10:15 - 2019’DA BABALAR GÜNÜM
13.05.2019, 10:09 - ANNELER HERKÜLDEN GÜÇLÜ
21.01.2019, 11:33 - ÖĞRETMENLER TATİLDE
29.12.2018, 14:33 - 2019’a Girerken
25.11.2018, 13:56 - İyi ki Öğretmenim
29.10.2018, 10:24 - OLMAK
15.07.2018, 13:18 - ENEZ’DE FARKLI BİR GÜN
19.06.2018, 10:01 - BABAM DEYİNCE AKLIMA…
14.05.2018, 11:14 - ANNELER MELEKTİR
05.05.2018, 19:37 - HIDRELLEZ
Yazara ait tüm yazılar için tıklayınız   
6.6 MİLYONLUK İLAÇLARA NE OLDU?
SONHABER 23 yaşında
2019’DA BABALAR GÜNÜM
Esrarengiz seyahat
Kalp ağrısı
İslamda israf haramdır
BECAN, İŞBİLEN KADAR ŞANSLI DEĞİL..
Çocuklarda Mahremiyet Eğitimi
    Araplar gözünü Edirne'ye dikti
    Avukatlara FETÖ gözaltısı
    Gürkan, “Milletin iradesi tecelli e
    Fuhuşa üç tutuklama
    Antrenman yapan bisikletliye çarptı
    Kırkpınar programı belli oldu
    Sağlık turizmi görüşüldü
    Rektörlük, “Şiddeti esefle kınıyoru
    Görme engelli öğretmen darbedildi
    Anne ve oğlunu yaralayan üç kişi tu
    ADD, Tonguç’u andı
    “Kıraç arazilere lavanta ekin”
    Sağlık Bilimleri’nden akreditasyon
    Keşan’da kongre hazırlıkları
© 2011
EdirneSonHaber.Net'in hosting hizmeti REFONA tarafından sağlanmaktadır.