19-02-2019 | Bugünkü SONHABER
TKKB Çorlu’da toplandı TKKB Çorlu’da toplandı
“Uzaktan Eğitim Sistemi” tanıtldı “Uzaktan Eğitim Sistemi” tanıtldı
Sardalya bolluğu tezgahları şenlendirdi Sardalya bolluğu tezgahları şenlendirdi
MHP’den AK Parti’ye ziyaret MHP’den AK Parti’ye ziyaret
İyi ki Öğretmenim

Yıl 1970 Edirne Kız Öğretmen Lisesine adım attım. Değerli müzik öğretmenlerimiz Necati Seçkin ve Kıymet Özbay bize Öğretmen Marşı’nı öğrettiler, damarlarımdaki kan hızlandı, sanki kalbim kelebek olup çocukların kalbindeki çiçeklere konacaktı;

 

“Alnımızda bilgilerden bir çelenk,

 

Nura doğru can atan Türk genciyiz.” Gençtim…

 

Yıl 2018 Okulumuzun konferans salonunda öğrencilerimizin bizim için hazırladığı korodan dinliyorum;

 “Alnımızda bilgilerden bir çelenk,

 

Nura doğru can atan Türk genciyiz.” Baktım aynı duygularla eşlik ediyorum, yani yine Gençtim…

 

Her sabah ilk gün heyecanıyla uyandığım, “olmasaydım ne olurdum” alternatifi olmayan öğretmenliğimi seviyorum. Öğretim yolculuğumda tanıştığım ve şimdi hepsi bir can parçam olan öğrencilerimi çok seviyorum.

 

Kendimi bildim, bir öğretmenle yürüdüm büyüdüm. Otoriter, dik duruşundan çekindiğim; okuduğu hikâyelerle büyülendiğim, pamuk kalbiyle oyun arkadaşım ananem Naciye BÜYÜKBECEREN Cumhuriyet kazanımıyla öğretmen olanlardandı. Babamın babası dedem Abdurrahman KAYGAN da öğretmenliğini mahalleye yayan saygın kişilerdendi. Kepirtepe Köy Enstitüsü öğrencisiyken kaybettiğimiz Suat dayım; vatan toprağının her karışında çalışabilirim deyip Edirne’den Van’a eğitim meşalesini taşıyan Suat ağabeyim… Ailede bu kadar çok eğitimci olması belki bu rol modellerimiz sayesindedir. Ruhları şad olsun. Emekli veya çalışan diğer meslektaşlarımız sağlık ve mutlulukla yaşasınlar.

 

Mesleğe özenerek başlama sebeplerimden birisi ise, ilk öğretmenim Meliha TÜZÜN… Hep örnek almaya çalıştığım zarif hanımefendi olmanın yanında sevgi ile öğretmesi, kalbimizi okşayan dokunuşlarındandır. Mekanı cennet olsun.