27-06-2019 | Bugünkü SONHABER
Fuhuşa üç tutuklama Fuhuşa üç tutuklama
Antrenman yapan bisikletliye çarptı Antrenman yapan bisikletliye çarptı
Aşçılık öğrencileri ödüle doymuyor Aşçılık öğrencileri ödüle doymuyor
Kırkpınar Lions Tatlı’ya emanet Kırkpınar Lions Tatlı’ya emanet
ÖĞRETMENLER TATİLDE

 

Emek ve dikkatinizi bir işe yoğunlaştırdığınızda yorulur ve dinlenme ihtiyacı duyarsınız. Öğrenciler kadar öğretmenlerin de hakkıdır tatil. Öğrencinizi, arkadaşlarınızı özlersiniz ama zinde, dinç ve zihni açık olarak yani bedenen-ruhen yenilenerek okula dönersiniz. Verimli başlamanız için tatili iyi değerlendirmelisiniz.

 

Önceden yolu kesişmiş yedi arkadaş toplandık ilk günden bir dönemin yorgunluğunu atmaya karar verdik. Derince Harikalar Sahilinde aldık soluğu. Gerçek boyutlarında masal kahramanlarıyla çocuklaştık, bir anlamda masal gibi başladı tatil. Deniz kenarında kahvaltı keyfi de cabası… Üstelik hırçın çocuklar gibi dalgalar yok, görsel zenginlik çok. Temizlenmiş bir deniz kenarında iyot doldu içimize, yürüyüş iyi geldi hepimize. Amaa arazi deyince bu yıl okul ihtiyaçlarını karşılarken velilerimin kurlarla mücadelesini hatırladım; SEKA dedim… Kısacası bunca yıl kâğıt kitapla iş gören biri olarak fabrikamız kapatılmayıp başka yere taşınmış olsaydı ya da başka yerlerdeki fabrikalarımız üretime başlasaydı; daha harika olacaktı…

 

Deniz kenarından göl kenarına geçtik. Sapanca sahilinde tur kısa sürdü, Araplar istila etmiş yurdu. Kırkpınar sahili daha sessiz sakin, gözlerimiz dinlendi kesin. Kahve nefis, yanına küçük bir ikram da yakışmış deriz.